Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай приховує все більше даних від решти світу

    2023-08-16

    Китай призупинив публікацію даних про зростаючий рівень безробіття серед молоді. Про це повідомляє Миколай Вавілов на своїй Telegram-сторінці “Китай – Николай Вавилов”, посилаючись на дані інформаційного агенства Bloomberg.

    Інші дані, доступ до яких нещодавно був обмежений:

    1. Продаж земельних ділянок. Зокрема, дані, що показують кількість куплених забудовниками земельних ділянок та ціну, яку вони заплатили, не були опубліковані цього місяця.
    2. Валютні резерви. Кількість грошей, що зберігаються урядом в офіційних валютних активах, залишається стабільною з 2017 року, незважаючи на те, що протягом цього періоду у Китаю було все більш значне позитивне сальдо торговельного балансу, що мало призвести до збільшення резервів. Бред Сетсер, колишній чиновник Мінторгу США, припускає, що половина фактичних резервів “прихована”. Багато національних резервів не відображаються в офіційних бухгалтерських книгах Центробанку Китаю, оскільки вони зберігаються в “тіньових резервах”, що фігурують серед активів таких організацій, як державні комерційні кредитори та банки політики.
    3. Угоди з облігаціями. У травні 2022 року основна платформа з торгівлі облігаціями для іноземних інвесторів припинила надавати дані про їхні транзакції після рекордного відтоку коштів із національного боргового ринку.
    4. Академічна інформація. З 1 квітня закордонний доступ до частин популярної академічної бази даних China National Knowledge Infrastructure був призупинений. Закордонні вчені більше не можуть отримати доступ до китайських дисертацій, патентів, статистики та матеріалів конференцій, ці обмеження також вплинуть на доступ до даних перепису населення Китаю.
    5. Біографії політиків. Офіційні біографії високопоставлених політиків та чиновників скоротилися, а новий формат містить лише основну особисту інформацію.

     

    Китай приховує все більше даних від решти світу

    Джерело: https://www.reuters.com/article/us-cyber-china-lawmaking-idUSKBN12V1KO

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *