Китай повною мірою втілив у життя першу партію заходів щодо сполучення своїх пілотних зон вільної торгівлі з високими міжнародними стандартами. Про це у вівторок повідомило Міністерство комерції КНР, передає CRI Online.
У червні 2023 року Держрада КНР видала циркуляр про поглиблення реформ у зонах вільної торгівлі міст центрального підпорядкування Пекін, Шанхай і Тяньцзінь, провінцій Ґуандун і Фуцзянь, а також у Хайнаньському порту вільної торгівлі, щоб здійснити їхнє сполучення з міжнародними торгово-економічними правилами, що відповідають високим стандартам.
Як зазначило Мінкомерції, через рік ці заходи було повністю втілено в життя, що призвело до появи цілої низки передових інституційних інновацій.
Зазначається, що ці інновації надали Китаю експериментальну підтримку в приєднанні до торговельних угод високого рівня і відкрили практичні шляхи для подальшого просування інституційної відкритості країни.
Було здійснено кілька перших у своєму роді інституційних нововведень. Наприклад, було запроваджено послаблення на імпорт 62 видів відновленої продукції, включно з автомобільними двигунами.
Китай полегшив проживання і роботу в країні для іноземних громадян, видаючи візи терміном до двох років іноземним керівникам компаній, заснованих у зонах вільної торгівлі, а також членам їхніх родин, і видаючи візи членам родин фахівців, що працюють на іноземних підприємствах, з тим самим терміном дії, що й візи, видані самим фахівцям.
Крім того, було вжито преференційних заходів щодо зниження витрат і підвищення ефективності підприємств. Літаки і судна, які тимчасово залишають Хайнаньський порт вільної торгівлі для ремонту, звільнені від справляння митних зборів.
Мінкомерції КНР продовжить сприяти реалізації пілотних заходів і преференційної політики, прагнучи просувати високорівневу інституційну відкритість.
Напишіть відгук