Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай покращує лікування матерів і новонароджених

    2024-03-22

    Зменшенням вагітності високого ризику та виявлення вроджених вад розвитку є пріоритетними напрямками.

    Китай удосконалив систему заходів із зниження ризиків під час вагітності, а також покращив виявлення вроджених вад розвитку в останні роки в рамках зусиль, спрямованих на вирішення проблеми зростання кількості пізнородящих жінок, і наголосу на якісному догляді за новонародженими, повідомило China Daily із посиланням на Національну комісію з охорони здоров’я КНР.

    Шен Хайпін, заступниця директора департаменту охорони здоров’я матері та дитини Національної комісії з охорони здоров’я, повідомила на нещодавній пресконференції, що частка жінок із пізньою вагітністю, тобто жінок, яким, згідно із широко розповсюдженим визначенням, більше за 35 років, а також жінок, що вдруге стали матерями, зростає, через тенденцію відкладення народження дитини на більш пізній строк, а також через зміни у національній політиці планування сім’ї.

    Офіційні дані показують, що середній шлюбний вік жінок зріс з 22 років у 1980-х роках до 26,3 років у 2020 році. Це також свідчить про те, що жінки народжують своїх перших дітей пізніше, у середньому – у віці 27,2 років.

    За словами Шень Хайпін, у травні 2021 року Китай почав дозволяти всім подружнім парам мати до трьох дітей. Водночас країні вдалося зберегти тенденцію до зниження материнської та дитячої смертності.

    Минулого року рівень материнської смертності впав майже на 11 відсотків, порівняно з 2020 роком, до 15,1 на 100 000 живонароджених, а рівень дитячої смертності знизився приблизно на 17 відсотків за той же період до 4,5 на 1000 живонароджених, сказала вона.

    Шень Хайпін зазначила, що в майбутньому буде докладатися більше зусиль для покращення оцінювання, класифікації, зменшення або усунення ризиків під час вагітності. Також не менш важливим є формулювання індивідуальних планів із медичного нагляду для матерів із підвищеним ризиком перебігу вагітності.

    Вона додала, що в країні створено майже 3,5 тисяч центрів лікування вагітних жінок, що мають тяжкі захворювання, а також близько 3320 центрів для немовлят, що перебувають у важкому стані, що свідчить про створення комплексної та злагодженої мережі акушерсько-гінекологічної допомоги.

    «Велика кількість вагітних жінок може мати такі ускладнення, як цукровий діабет і високий кров’яний тиск, тому ми спрямовуємо медичні заклади на формування груп із невідкладної допомоги, які мають складатись із широкого переліку вузькопрофільних спеціалістів, з метою покращення лікування», – додала вона.

    На тлі побудови суспільства із сприятливими умовами для матері та дитини та запобіганню демографічній кризі та гендерному дисбалансу, влада також наголошує на попередженні вроджених вад розвитку.

    За словами Шень Хайпін, рівень смертності немовлят через вроджені вади розвитку та смертність дітей віком до 5 років впав більш ніж на 30 відсотків порівняно з п’ятьма попередніми роками.

    “Рівень захворюваності на вроджені вади розвитку, що призводять до інвалідності, такі як дефекти нервової трубки та синдром Дауна, знизився на 23 відсотки”, – сказала вона.

    По всій країні рівень обстежень жінок, що планують вагітність, досяг майже 92 відсотків, а рівень пренатальних скринінгів під час вагітності перевищив 88 відсотків. За словами Шень Хайпін, рівень скринінгу на спадкові генетичні метаболічні захворювання та порушення слуху серед новонароджених перевищив 98 відсотків.

    Водночас збільшується й рівень проведених ранніх обстежень та втручань.

    «Скринінги на фенілкетонурію (рідкісний спадковий розлад, який може спричинити пошкодження мозку) проводяться по всьому Китаю з метою якнайшвидше виявити це захворювання у немовлят», — сказала вона. «Новонародженим, які хворіють на фенілкетонурію, буде надаватися спеціальна молочна суміш, яка може зменшити вплив хвороби на інтелект​​, і більшість пацієнтів, які отримуватимуть лікування на ранніх етапах, можуть з часом розвинути інтелектуальні здібності майже в рамках норми».

    Шень Хайпін повідомила, що Національна комісія з охорони здоров’я створить більше закладів для скринінгу та діагностики вроджених вад розвитку та збільшить кількість надання реабілітаційних послуг для захисту здоров’я дітей.

    Лі Цзе, керівниця центру пренатальної діагностики лікарні «Барабанної вежі» у Наньцзіні, сказала під час інтерв’ю провінційному відділу видання Xinhua Daily в провінції Цзянсу, що обстеження перед вагітністю, що спрямовані на виявлення потенційних ризиків вроджених розладів, та пренатальний скринінг, який допомагає виявити більшість вроджених вад серця, розщепленого піднебіння та інших вад розвитку, є двома першими рівнями заходів із захисту здоров’я дітей.

    «Але жодні методи скринінгу не можуть гарантувати 100-відсоткову точність, і існує ймовірність помилкових негативних або помилкових позитивних результатів», — сказала вона.

    «Ми також можемо забезпечити своєчасне запобігання ускладненню вроджених вад у новонароджених, що становить третій рівень захисту.

    Наприклад, новонародженим, у яких виявлятимуть вроджену глухоту, негайно встановлюватимуть кохлеарні імпланти для запобігання втраті слуху на все життя», — сказала вона.

     

    Китай покращує лікування матерів і новонароджених

    Джерело фотографії: https://weibo.com/5044281310/O4YJMCIZi?from=page_1002065044281310_profile&wvr=6&mod=weibotime

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *