2022-01-17
За даними джерел агентства, такої домовленості Пекін досяг із США наприкінці минулого року. Обсяг нафти, яку планується задіяти, не уточнюється, проте відомо, що залежатиме від цін. «Китай погодився вивільнити відносно великий обсяг, якщо нафта буде вищою за $85 за барель, і менший обсяг, якщо нафта залишиться приблизно на рівні $75» — йдеться у джерелі.
Президент США Джо Байден у листопаді оголосив про вивільнення 50 млн барелів нафти зі стратегічного резерву. Разом із Вашингтоном таке рішення ухвалили інші великі імпортери енергії, включаючи Індію, Японію, Республіку Корею та Велику Британію. Це сталося після того, як нафтовий альянс ОПЕК+ відхилив ініціативу Байдена наростити видобуток понад обумовлені раніше 400 000 б/с щомісяця, з якою американська адміністрація виступила на тлі рекордного зростання цін на бензин у країні.
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, у вересні провів перший у своїй історії публічний аукціон із продажу нафти зі стратегічного резерву. У листопаді Управління державних резервів Китаю повідомило, що працює над вивільненням запасів нафти, але не уточнило, чи це пов’язано зі зверненням Байдена.
Напишіть відгук