Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай підтримує «всі зусилля для миру» в Україні, готовий до конструктивної ролі

    2025-02-21

    Занепокоєння Європи виникає через зміну політики США та ворожість щодо Росії: експерт за Ван Ци

    З поновленням контактів між США та Росією та нещодавніми переговорами між дипломатами під час серії багатосторонніх заходів перспективи мирної угоди щодо кризи в Україні, здається, зростають. На тлі останніх тонких змін і нової невизначеності у відносинах між адміністрацією Трампа та Європою, а також Україною, китайські дипломати наполегливо працюють, щоб зіграти конструктивну роль у мирному розв’язанні української кризи.

    Згідно з релізом Сіньхуа в п’ятницю, міністр закордонних справ Китаю Ван І закликав країни G20 діяти як сила світового миру та стабільності на зустрічі міністрів закордонних справ G20, що відбулася в Йоганнесбурзі.

    “По-перше, ми повинні працювати разом як охоронці миру в усьому світі”, – сказав Ван. Усі країни повинні поважати суверенітет і територіальну цілісність одна одної, а також самостійний вибір шляху розвитку та соціального устрою, наголосив він.

    «Ми повинні вирішувати розбіжності між країнами мирним шляхом шляхом діалогу та переговорів, а також вирішувати міжнародні та регіональні питання гарячих точок політичним шляхом, не вдаючись до блокового протистояння чи втручання у внутрішні справи інших країн», – сказав він.

    Говорячи про кризу в Україні, Ван сказав, що вікно для миру відкривається, повторивши, що Китай завжди виступає за якнайшвидше та мирне вирішення кризи та продовжуватиме відігравати конструктивну роль у її політичному врегулюванні.

    Оскільки у вівторок в Ер-Ріяді зустрілися високопоставлені делегації з Росії та США, щоб обговорити перспективи вирішення конфлікту в Україні та шляхи виходу з глухого кута у двосторонніх відносинах, китайський дипломат також виступає посередником у досягненні миру та послідовно зустрічається з міністрами закордонних справ як Росії, так і України.

    За даними Xinhua, Ван обговорив китайсько-російські відносини зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у четвер на полях зустрічі міністрів закордонних справ Групи 20 (G20) у Йоганнесбурзі, обмінявшись думками та скоординувавши позиції з міжнародних і регіональних питань, що становлять взаємний інтерес.

    15 лютого Ван І під час зустрічі зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою в Мюнхені, Німеччина, підтвердив відданість Китаю сприянню миру. Ван сказав, що Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, і очікує на справедливу, тривалу та обов’язкову мирну угоду, прийняту всіма зацікавленими сторонами, повідомляє Сіньхуа.

    Лі Хайдун, професор Університету закордонних справ Китаю, сказав Global Times, що Китай не є стороною кризи в Україні, але завжди був твердим прихильником вирішення кризи дипломатичними засобами та мирними консультаціями.

    Роль Китаю в налагодженні мостів і просуванні переговорів, яку вітають як Росія, так і Україна в цілому, також визнають і підтримують все більше країн, сказав Лі.

    Під час зустрічі в четвер з Ван І міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан сказав, що Туреччина цінує справедливу позицію Китаю в таких питаннях, як криза в Україні та палестинське питання, і підтримує консенсус із шести пунктів, спільно запропонований Китаєм і Бразилією щодо політичного врегулювання кризи в Україні, повідомляє Xinhua.

    Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал бін Фархан Аль Сауд також сказав Вангу в четвер, що Саудівська Аравія надає великого значення ролі Китаю як великої країни з важливим впливом і сподівається знайти більш прийнятні політичні рішення для проблем гарячих точок за підтримки Китаю.

    Зростаюче занепокоєння

    Тим часом кардинальні переговори між офіційними особами США та Росії в Ер-Ріяді викликали занепокоєння та занепокоєння в Європі та Києві щодо того, що Вашингтон і Москва можуть укласти мирну угоду на вигідних для Росії умовах, особливо якщо взяти до уваги нещодавні зауваження президента Трампа, який звинуватив Київ у кризі.

    Незважаючи на розбіжності з адміністрацією Трампа, президент України Зеленський закликав до «міцних» зв’язків із Вашингтоном у четвер, коли він зустрічався з представником США Кітом Келлогом, повідомляє France 24.

    Kyiv Independent повідомило, що, за словами Зеленського, Україна готова до сильної, вигідної угоди зі США «щодо інвестицій та безпеки». Раніше уряд США закликав президента Зеленського надати Україні доступ до критично важливих корисних копалин як компенсацію за десятки мільярдів доларів допомоги США, наданої за часів адміністрації Байдена.

    Занепокоєння Заходу виникає через суттєву зміну зовнішньої політики Трампа та давню ворожість Європи до Росії, сказав Чжан Хун, науковий співробітник Інституту досліджень Росії, Східної Європи та Центральної Азії Китайської академії соціальних наук.

    За даними Reuters, президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великобританії Кейр Стармер відвідають Вашингтон наступного тижня на тлі інших зустрічей, спрямованих на припинення російсько-українського конфлікту, посилаючись на радника США з національної безпеки Майка Уолца в середу.

    У випадку кризи в Україні, з одного боку, військовий конфлікт не припинився, але з іншого боку, хоча американсько-російські переговори не включали Європу та Україну, принаймні переговорний канал був створений, сказав Лі.

    Проте українська криза — це не проста технічна проблема, а глибока і складна проблема, що стосується архітектури безпеки Європи, сказав Лі.

    Чжан вважає, що адміністрація США, схоже, прагне впоратися з конфліктом, але це може спричинити деякі несприятливі побічні ефекти, і час досягнення миру значною мірою залежатиме від того, що США робитиме далі з Європою та Україною.

    «Китай радий мирним переговорам і припиненню вогню і не хоче бачити подальших втрат з обох сторін, — сказав Чжан. — Китай розуміє занепокоєння всіх сторін, включаючи Європу та Україну… і Європа та Україна не повинні залишатися маргіналізованими в процесі мирних переговорів».

    Як зазначив у вівторок речник МЗС Го Цзякунь, Китай вітає всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, включаючи консенсус щодо мирних переговорів, досягнутий між США та Росією. “У той же час Китай сподівається на своєчасну участь усіх відповідних сторін і зацікавлених сторін у мирному переговорному процесі”, – зазначив Го.

    У середу президент Росії Володимир Путін заявив, що його поінформували про перехід російськими військами кордону з Україною з Курської області, повідомляє ТАСС.

    Також того дня Times повідомила, що європейське військове керівництво розглядає можливість «заспокоєння» для Києва, до складу якого входитиме менше 30 000 британських і європейських військ, розташованих подалі від лінії фронту на сході.

    За словами Лі, виходячи з нинішньої ситуації, найбільшою можливістю врегулювання української кризи є заморожування бойових дій, але це важко принципово вирішити в короткостроковій перспективі, а це означає, що всі сторони повинні бути готові витратити тривалий час на вирішення конфлікту.

    Джерело новини: Global Times

     

    Китай підтримує «всі зусилля для миру» в Україні, готовий до конструктивної ролі

    Міністр закордонних справ Китаю Ван І, який також є членом Політбюро ЦК Комуністичної партії Китаю, зустрічається з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим на полях зустрічі міністрів закордонних справ Групи 20 (G20) у Йоганнесбурзі, Південна Африка, 20 лютого 2025 р. Фото: VCG

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *