Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай опублікував мирний план щодо припинення війни в Україні

    2023-02-24

    24 лютого уряд Китаю оприлюднив  мирний план та свою позицію щодо припинення російсько-української війни. Цей план включає 12 пунктів, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

    У цьому документі першим пунктом значиться «повага до суверенітету всіх країн». «Мають суворо дотримуватися загальновизнані норми міжнародного права, включно з цілями і принципами Статуту Організації Об’єднаних Націй. Суверенітет, незалежність і територіальна цілісність усіх країн мають бути ефективно захищені», – йдеться в тексті.

    «Відмова від менталітету холодної війни. Безпека країни не повинна забезпечуватися за рахунок інших. Безпека регіону не повинна забезпечуватися посиленням або розширенням військових блоків», – зазначено у другому пункті.

    Серед інших пропозицій Китаю – припинення бойових дій. «Усі сторони мають підтримати Росію та Україну в роботі в одному напрямку і якнайшвидшому відновленні прямого діалогу, щоб поступово деескалувати ситуацію і зрештою досягти всеосяжного припинення вогню», – йдеться в ньому.

    Китай пропонує також розв’язання гуманітарної кризи, захист цивільних осіб і військовополонених (військовополонених), гарантування безпеки атомних електростанцій, зниження стратегічних ризиків (не можна застосовувати ядерну зброю та не можна вести ядерні війни), сприяння експорту зерна, припинення односторонніх санкцій, підтримання стабільності ланцюжків виробництва й постачань, сприяння постконфліктному відновленню.

    Журналісти агентства «Інтерфакс-Україна звернулися до посольства КНР в Україні. Представники посольства уточнили, що документ ґрунтується на запропонованих головою КНР Сі Цзіньпінем «чотирьох необхідних умовах»; «чотирьох спільних позиціях», яких треба дотримуватися міжнародній спільноті, і «трьох спостереженнях» щодо кризи.

    Як пояснили в посольстві, «чотири необхідні умови» полягають у тому, що слід поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх держав, дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН, серйозно ставитися до раціональних занепокоєнь усіх країн у безпековій сфері та підтримувати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи”.

    «Чотири спільні позиції», яких потрібно дотримуватися міжнародній спільноті, передбачають, що міжнародна спільнота має підтримувати всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи в Україні, та закликати відповідні сторони зберігати розсудливість, проявляти стриманість, а також якнайшвидше встановити прямі контакти й створити умови для поновлення перемовин; разом виступати проти застосування чи погрози застосування ядерної зброї, обстоювати неприпустимість використання ядерної зброї та ведення ядерної війни, а також запобігти ядерній кризі в Євразії; спільно працювати над збереженням стабільності глобальних ланцюгів виробництва та постачання, а також запобігти зриву міжнародного співробітництва в енергетичній, продовольчій, фінансовій та інших сферах із метою уникнення шкоди для відновлення глобальної економіки, особливо для економічної та фінансової стабільності країн, що розвиваються; докладати колективних зусиль для того, щоб допомогти цивільному населенню в районах, що постраждали від кризи, пережити зиму і поліпшити гуманітарну ситуацію.

    «Три спостереження» щодо кризи: «у конфліктах і війнах не буває переможців», «у складних проблем немає простих рішень», «необхідно уникати конфронтацій між великими державами».

    Китай опублікував мирний план щодо припинення війни в Україні

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *