Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Китай, Киргизстан та Узбекистан почали будувати залізницю в обхід Росії: експерт прокоментував

    2024-12-30

    Киргизьке видання Tazabek повідомило, що між Китаєм, Киргизстаном та Узбекистаном почалося будівництво залізниці, яка буде прокладена в обхід Росії.

    Про це в етері Громадського радіо більше розповів Сергій Вовк — директор Центру транспортних стратегій, передає Громадське Радіо.

    За його словами, наразі сухопутний варіант транспортування через території ЄС до Китаю є одним із найзатребуваніших у світі. Позаяк «незрозуміла ситуація в Червоному морі», а «морські контейнерні перевезення дуже часто лихоманить», зазначив експерт.

    «До 2022 року основним гравцем тут був так званий північний варіант транзиту, тобто по території відповідно Польща, Білорусь, Росія, Казахстан, Китай», — сказав він.

    Як запевнив Сергій Вовк, навіть після початку активних бойових дій, санкцій та іншого вантажопотік на цьому напрямку лиш зростає.

    Тим часом Європа намагається розвивати альтернативний варіант — Транскаспійський міжнародний транспортний коридор, який проходить по території Чорного моря, Грузії або Азербайджану, Каспійського моря, Казахстану та Китаю.

    Директор Центру транспортних стратегій сказав, що проєкт, який був анонсований, — це, власне, черговий етап у розвитку як Транскаспійського маршруту, так і, можливо, південного маршруту транзиту, що може проходити через територію Узбекистану, Таджикистану й далі, вірогідно, Ірану та інших країн.

    «Позитив, напевно, у тому, що Китай, очевидно, мудро намагається розкладати свої вантажопотоки по різним векторам», — наголосив він.

    Сергій Вовк додав, що є й негатив. Він полягає в тому, що «Україна могла б займати більш активну позицію в цьому питанні, оскільки теж має можливість розвивати власні перевезення по Транскаспійському маршруту із задіянням своєї залізниці й порту Чорноморськ із подальшим паромним перевезенням до Грузії й далі відповідно на територію Казахстану та Китаю».

    Утім, поки наша держава «не може знайти своє місце в Транскаспійському коридорі, хоча певні заяви є».

    «Нам тут потрібно діяти дуже активно, (зокрема — ред.), з дипломатичними шляхами, тобто показати, що ситуація, коли Росія під санкціями, а транзит по її території зростає, причому це транзит як китайських вантажів, так й європейських вантажів, це не є нормальним», — зауважив фахівець.

    Також Україні, мовляв, потрібно працювати з потенційними країнами, які можуть бути партнерами в транзиті. Насамперед ідеться про Азербайджан, Казахстан, Грузію.

    Крім того, «нам треба технічно показувати, що ми можемо здійснювати такі перевезення».

    «За цим маршрутом майбутнє й нам дуже потрібно більш активно діяти в цьому напрямку», — резюмував Сергій Вовк.

     

    Китай, Киргизстан та Узбекистан почали будувати залізницю в обхід Росії: експерт прокоментував

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *