Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Ю Вейнін, статистик з департаменту статистики промисловості Національного бюро, інтерпретує дані про прибутки промислових підприємств

    2024-04-02

    Прибутки масштабних промислових підприємств стрімко зросли у січні-лютому, повідомляє Національне бюро статистики Китаю.

    З січня по лютий завдяки ефективній реалізації комбінованих макроекономічних політик ринковий попит продовжував відновлюватися, промислове виробництво  ̶  швидко зростати, а ефективність масштабних промислових підприємств  ̶  підвищуватися, характеризуючись наступним чином:

    Швидко зросли чисті прибутки промислових підприємств.

    З січня по лютий прибутки масштабних промислових підприємств по всьому Китаю зросли на 10,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а стан доходів змінився від зниження на 2,3% у попередньому році до позитивного зростання у цьому. У щомісячному розрізі прибуток масштабних промислових підприємств продемонстрував приріст з серпня 2023 року, порівняно із тим самим періодом минулого року, та продовжив відновлюватись з січня по лютий цього року. Ефективність промислових підприємств також почала стабільно зростати.

    Значно зросли доходи промислових підприємств.

    Оскільки ринковий попит продовжує відновлюватися, а промислове виробництво – доволі швидко зростати, зростання доходів промислових підприємств також помітно прискорилось. З січня по лютий операційний дохід масштабних промислових підприємств зріс на 4,5% у річному обчисленні, що на 3,4 відсоткових пункти вище річного темпу зростання доходів підприємства у попередньому році, що створило сприятливі умови для зростання прибутку.

    Понад 70% галузей промисловості продемонстрували зростання прибутків, першими серед яких, зокрема, були обробна промисловість, електроенергетика та водопостачання.

    З січня по лютий серед 41 головної промислової галузі 29 галузей продемонстрували зростання прибутків в річному обчисленні з темпом зростання у 70,7%, що на 4,8 відсоткових пунктів більше, ніж у попередньому році. У розбивці за категоріями прибуток обробної промисловості, а також галузі виробництва та електро-, тепло-, газо- та водопостачання виріс на 17,4% і 63,1% відповідно, збільшившись вдвоє, водночас прибуток добувної промисловості впав на 21,1%.

    Значно відновилися прибутки галузі виробництва устаткування та високотехнологічної промисловості. Були сформовані та зміцнені нові продуктивні сили.

    З огляду на прискорення будівництва сучасної індустріальної системи Китаю, швидкість зростання прибутків галузі виробництва устаткування також продовжує зростати. Прибуток галузі з виробництва устаткування зріс на 28,9% за січень-лютий, порівняно з аналогічним періодом минулого року, при цьому темп зростання був на 24,8 відсоткових пункти більшим, ніж у попередньому році, що становить 65,9% від обсягу приросту усього переліку промисловостей, вносячи найбільший внесок у статистику зростання прибутку. У галузевому розрізі прибутки електронної промисловості зріс у 2,11 рази, прибутки промисловостей залізничного транспорту, суден, аерокосмічного транспортного устаткування, автомобілебудування та металовиробів відповідно зросли на 90,1%, 50,1% і 27,8%. Оскільки обробна промисловість рухається до високотехнологічного, інтелектуального та екологічного виробництва, швидко зростають прибутки високотехнологічних виробничих галузей. З січня по лютий прибуток високотехнологічної виробничої сфери зріс на 27,9%, на відміну із зниженням на 8,3% у попередньому році, крім цього, темпи зростання перевищили середній рівень приросту прибутку масштабних промислових підприємств на 17,7 процентних пунктів . Серед них прибуток індустрії інтелектуального споживчого обладнання зріс у 1,13 рази, прибуток індустрії з виробництва літій-іонних акумуляторів зріс на 66,3%, а галузь комунікаційного термінального обладнання, яка за аналогічний минулорічний період понесла збитки, в цьому році мала прибуток у 13,97 млрд юанів.

    Разом із зростанням прибутку більшості галузей промисловості продовжують відновлюватися також і прибутки індустрії виробництва споживчих товарів.

    Завдяки покращенню внутрішнього та зовнішнього попиту в поєднанні з святковим періодом під час китайського нового року споживчий попит поступово відновився, також швидко зросли прибутки промисловості із виробництва споживчих товарів. З січня по лютий прибуток галузі виробництва споживчих товарів перейшов від падіння на 1,1% у попередньому році до зростання на 12,9% у цьому. Серед 13 основних галузей виробництва споживчих товарів 11 галузей спостерігали зростання прибутку, зокрема прибутки таких галузей, як целюлозно-паперової, меблевої, текстильної промисловостей, культурно-просвітницької сфери та галузі прикладного мистецтва, зросли відповідно в 3,37, 1,98 рази, 51,1% і 50,4% відповідно, а прибутки галузей харчової промисловості, виробництва алкогольних напоїв і чаю – на 15,8% і 14,2% % відповідно.

    Зросли прибутки підприємств різного розміру та різних суб’єктів господарювання.

    Оскільки економіка промисловості продовжує стабільно відновлюватися, життєздатність різних суб’єктів господарювання та підприємств різного розміру продовжує зростати. Серед масштабних промислових підприємств прибуток державних підприємств зріс на 0,5% з січня по лютий в річному вимірі, прибуток приватних підприємств зріс на 12,7%, прибутки іноземних компаній та інвестиційних підприємств в Гонконзі, Макао та на Тайвані зросли на 31,2%, прибутки великих, середніх та малих підприємств зросли на 8,0% та 8,0% 6,0%, 18,9% відповідно.

    Узагальнюючи, з січня по лютий цього року швидко зросли прибутки масштабних промислових підприємств, продемонструвавши початок стабільного зростання.

     

    Ю Вейнін, статистик з департаменту статистики промисловості Національного бюро, інтерпретує дані про прибутки промислових підприємств

    Джерело фотографії: https://dyvys.info/2022/01/11/promyslovi-pidpryyemstva-za-rik-pidnyaly-tsiny-na-60/

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *