Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Ймовірна заборона TikTok у США є «актом цифрового протекціонізму», вважає професорка комунікаційних досліджень, Карме Ферре-Павіа

    2024-04-24

    Ймовірна заборона в Сполучених Штатах соціальної мережі TikTok, що належить китайській технологічній компанії ByteDance, є «актом цифрового протекціонізму», який не матиме користі для користувачів, повідомила експертка із соціальних мереж виданню Сіньхуа.

    «Це є випадком так званого цифрового протекціонізму та геополітичним питанням, обумовленим станом міжнародних відносин та ринком соціальних мереж, але це жодним чином не пов’язано із самим користувачами», — сказала Карме Ферре-Павіа, професорка комунікаційних досліджень у Автономному університет Барселони, виданню Сіньхуа в нещодавньому інтерв’ю.

    «TikTok — це засіб, яким користуються багато людей з метою заробляння грошей, і це стосується не лише тих, хто має бізнес чи магазини, а й інфлуенсерів, і ця сторона монетизації означає, що багато людей постраждають як зацікавлені особи», — сказала Карме Ферре-Павіа.

    У США серед 150 мільйонів користувачів TikTok зростає спротив зусиллям законодавців щодо примусу ByteDance продати додаток для створення, поширення та трансляції коротких відео під погрозами його заборони.

    Наразі понад 29 000 людей підписали за це петицію на відповідній платформі MoveOn, закликаючи Конгрес США та адміністрацію Байдена не забороняти TikTok, який приніс понад 14,7 мільярда доларів доходу минулого року.

    Палата представників у березні цього року прийняла законопроект, який вимагає від ByteDance продати платформу соціальних мереж. Сенат схвалив законопроект у вівторок ввечері для його подальшого передання президенту Джо Байдену.

    «Будуть сформовані робочі групи та залучені юристи, які оскаржуватимуть конституційність законопроекту, але якщо це й надалі так триватиме, у довгостроковій перспективі варто чекати на певні девістиції», — сказала професорка.

    Хоча владі й потрібні «інструменти для моніторингу соціальних мереж», професорка стверджує, що більш важливим питанням стосовно компаній-власників соціальних медіа є їхня підзвітність, а не створення геополітичних переваг.

    «Значна частина відповідальності лежить на великих прибуткових компаніях. Звичайно, це стосується й TikTok, але Meta та інші соціальні мережі також повинні її нести», — сказала вона.

    Професорка зазначила, що необхідно докласти більше зусиль для того, щоб компанії-власниці усіх соціальних медіа зупинили поширення дезінформації та фейкових новин і забезпечили безпеку дітей, що вимагає «відповідального» законодавства, а не спроби заборонити TikTok.

     

    Ймовірна заборона TikTok у США є «актом цифрового протекціонізму», вважає професорка комунікаційних досліджень, Карме Ферре-Павіа

    Джерело фотографії: https://www.unian.ua/techno/communications/zaborona-tiktok-u-ssha-kitay-stavit-nacionalnu-gidnist-vishche-za-privatni-finansovi-interesi-12575298.html

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *