Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Ініціатива “Пояс і шлях” сприяє зміцненню культурних зв’язків між Україною і Китаєм – міністр культури України

    2017-06-04

    Minister of Culture of Ukraine Eugene Nyschuk

    “Останнім часом між Україною і Китаєм спостерігається активізація культурних зв’язків”, – заявив днями в ексклюзивному інтерв’ю Сіньхуа міністр культури України Євген Нищук.

    За його словами, одним з факторів, що послужили появі такої позитивної тенденції, стало офіційне приєднання України в 2015 році до китайської ініціативи “Пояс і шлях” – новому механізму міжнародного співробітництва та розвитку в дусі стародавнього Шовкового шляху.

    У вересні 2016 року українська делегація на чолі з Е. Нищуком взяла участь в Першому Міжнародному культурному ЕКСПО Шовкового шляху. Цей захід відбувся в місті Дуньхуан  (пров. Ганьсу, Північно-Західний Китай), який в далекому минулому вважався воротами в Китай на Великому Шовковому шляху.

    За минулі з тих пір вісім місяців україно-китайські культурні зв’язки отримали широкий розвиток. Зокрема, дві країни здійснили обмін виставками місцевих художників, який в майбутньому продовжиться. До того ж нещодавно в Україні побували представники ряду китайських компаній, щоб обговорити можливість спільного кіновиробництва. “Колись у нас вже була така практика, і зараз мова йде про її відновлення”, – пояснив Е. Нищук і тут же додав, що в рамках співпраці в цій сфері Україна може залучити “чималі інвестиції” з КНР.

    У планах на найближчу перспективу – організація в Піднебесній гастролей українських театрів і ансамблів народної музики. Згодом китайські глядачі також зможуть познайомитися з творчістю танцювальних колективів з України, в тому числі балетних труп. “Цілком очевидно, що в Китаї є інтерес до української культури. Китайці шанують свою давню культуру, і дуже цінують, коли глибина відчувається у когось іншого”, – зазначив Є. Нищук.

    Міністр також зізнався, що торішня поїздка в Китай допомогла йому усвідомити, як багато спільного мають українська і китайська культури, незважаючи на всю свою унікальність. Зокрема, в ході візиту Е. Нищук відвідав виставку гончарства, звернувши увагу на те, що стародавні китайці і представники трипільської цивілізації використовували схожі орнаменти. “Коли я показав наші горщики китайським художникам, то вони сказали:” Наскільки ж це родинно і близько! “- згадує Є. Нищук.

    За словами міністра, досвід передачі культурних традицій між українцями і китайцями має “глибоке коріння”, адже історичні та архівні дані свідчать про те, що Стародавній Шовковий шлях проходив через територію України. На сучасному етапі яскравим проявом цієї збереженої спільності є органічна сполучуваність двох культур. “У Шевченківському національному заповіднику в Каневі є прекрасна виставка китайських художників за творами Тараса Шевченка. Це дивовижні роботи: картини з мотивами Шевченка, але виконані в китайській традиції”, – заявив Є. Нищук.

    Міністр також висловив задоволення тим, що україно-китайські культурні зв’язки розвиваються не тільки завдяки зусиллям центральних органів влади двох країн, але і з ініціативи на місцях. Наприклад, Національний музей історії України у Другій світовій війні (м. Київ)  вже багато років здійснює тісне і дружнє співробітництво з Меморіальним музеєм війни Опору китайського народу японським загарбникам.

    Е. Нищук впевнений, що інтенсивні культурні контакти між Україною і Китаєм дадуть поштовх активному розвитку двосторонніх зв’язків і в інших областях. “Адже саме культура допомагає вибудувати довіру і повагу один до одного”, – зазначив міністр.

    “Сіньхуа”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *