2015-08-14
Як стало відомо компанії “ПроАгро”, сукупні обсяги імпорту зернових культур в Китайську Народну Республіку з початку календарного року по липень включно склали цілих 72,57 млн. т, на цілих 22,4% перевищивши аналогічний показник за той же період передував сезону. Про це повідомляє китайський CNGOIC. І це незважаючи на досить щедрий власний урожай кукурудзи і пшениці, зібраний в країні.
При цьому, для порівняння, імпорт соєвих бобів в Китай, незважаючи на зростаючий попит на олійну в країні і вельми привабливе за своєю ціною південноамериканська пропозиція, пануюче на ринку, за той же період збільшився лише на 7,1% щодо показника попереднього року, до 44,66 млн. т.
Основною причиною такого істотного зростання темпів імпорту зернових культур до Китаю є протиприродна ситуація, що склалася на кукурудзяному ринку країни. Уряд КНР, щоб підтримати виробництво цариці полів в країні, проводило масивні закупівельні інтервенції, викуповуючи у фермерів урожай кукурудзи за завищеною, явно неринковою ціною. У результаті КНР в минулому сезоні зібрала вельми щедрий урожай кукурудзи. Проблема була лише в тому, що місцеві переробники не хотіли закуповувати царицю полів, ціна якої, за підсумками послідував незабаром зниження світових цін на зернові, чи не вдвічі перевищувала ціну на світовому ринку. Закономірним підсумком і став вибухонебезпечне зростання темпів імпорту фуражних зернових в країну. Причому імпорт, власне, кукурудзи був обмежений владою, у зв’язку з чим китайські переробники почали активно нарощувати закупівлю її субститутів – ячменю, сорго, маніока, сухий кукурудзяної барди, і прочая.
За підсумками сезону китайська влада зробила висновки і прийняли рішення виправити ситуацію … ні, не лібералізувавши ринок, а ввівши обмеження також і на імпорт фуражних субститутів кукурудзи. Відповідне рішення було опубліковано вчора і набуде чинності вже з 1 вересня 2015 року.
Що за цим піде? Ухвалення переробниками правил гри і початок масового викупу кукурудзи з державних резервів за подвійною ціною? Або попросту згортання переробних галузей і падіння споживання кукурудзи та інших фуражних зернових в країні? У сукупності з набирає дедалі більш грізні масштаби економічною кризою, що розвивається в країні, все більш імовірним стає саме другий варіант. Втім, час покаже.
Інформаційна компанія “ПроАгро”
Напишіть відгук