Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Ігор Литвин про візит спецпредставника Китаю до України

    2023-05-14

    14 травня на інформаційній медіаплатформі «Ми – Україна» Ігор Литвин розповів про майбутній візит Лі Хуея в Україну.

    Журналіст: «Cпецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей планує відвідати Францію, Польщу, Німеччину, а також Україну і Росію. Турне його розпочнеться в понеділок, 15 травня. Таким чином Китай прагне прискорити мирні перемовини між Україною та Росією, а також знайти можливість закінчити криваву війну Путіна. І тут варто нагадати, що під час телефонної розмови Сі Цзіньпін особисто пообіцяв Володимиру Зеленському направити делегацію до регіону, щоб сприяти мирним переговорам.

    Ігор Литвин – повноважний посол України в КНР 99-го 2001-го років і співголова Української китайської ділової ради. Пане Ігоре, вже обговорено, що Китай грає абсолютно свою гру і буде поступово рухатися в бік своїх цілей. А чи зрозуміло, яка ціль Китаю, окрім того, щоб не дати Росії програти, але і не дати виграти? Що ще можна зрозуміти, чи зміниться щось, на вашу думку, після призначення посла в Китайській Республіці?»

    Ігор Литвин: «Почнемо з призначення надзвичайного повноважного посла України в Китайській Республіці. Це, звичайно, буде і вже є великим тригером для того, щоб відновити те, що ми заклали у 2011 році під назвою стратегічне партнерство між Україною і КНР. Китай завжди переслідував свої цілі заради власних інтересів. Інтереси Китаю зараз такі: будувати модернізоване суспільство, закликати весь світ робити це разом, з глобальною системою безпеки, з глобальною системою торгівлі, забезпечуючи всім необхідним людей на цій планеті. Увесь світ, звичайно, потребує миру й спокою, і через це Китай пропагує те, що вони називають «Чотирма принципами»: по-перше, дотримання норм статуту ООН; по-друге, поважання норм безпеки кожної із країн, політичне та дипломатичне врегулювання, як вони називають «українською кризою»; і, звісно, безпека продовольчих виробничих ланцюжків. Для цього спеціальний представник з питань Євразії Лі Хуей їде до України, а потім, як було сказано, уже у європейські країни: Польщу, Францію, Німеччину.

    Хто такий пан Лі Хуей? Це людина, яка 10 років працювала послом КНР У рф, тобто це людина, яка знайома особисто з усім керівництвом рф, абсолютно усвідомлює те, що чекати від цих людей, і людина, яка знає як говорити з тими, хто зараз на чолі росії. До того, як Лі Хуей був призначений послом КНР у Москві, він  працював заступником міністра закордонних справ КНР. А до того, як він став заступником міністра, він працював директором департаменту Європи і Центральної Азії і Міністерстві закордонних справ України якраз у той період, коли мені довелося бути послом України в Китайській Народній Республіці. Ми з паном Лі Хуеєм особисто знайомі, пропрацювали дуже багато різних питань і підготували низку візитів, у тому числі й візит тодішнього голови КНР пана Цзян Цземіня до України в 2001 році. Ми працювали наполегливо, координовано й шукали ті необхідні шляхи, аби підготувати це належним чином. Візит був дуже успішний. Отже, є позитивний, результативний досвід у співпраці з послом Лі Хуеєм. Я сподіваюся, що цей досвід буде застосований, коли почнуться перемовини з спеціальним представником КНР і президентом України. Ми послухаємо, що нам запропонують, але я не думаю, що буде радикальних змін від того плану врегулювання, як вони називають  «українською кризою», оголошеною з нагоди річниці широкомасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Я гадаю, що буде обговорюватися питання щодо вирішення конфлікту. Мені важко казати, що саме пропонуватиме пан Лі Хуей, проте я сподіваюся, що він прислухається до української сторони, аби зробити реальний крок до врегулювання. Єдине правильне рішення – вивести російські війська з територій України.»

    Повне відео з інтерв’ю можна переглянути за посиланням:

    https://www.youtube.com/watch?v=pRn7oQhpH1c

    Ігор Литвин про візит спецпредставника Китаю до України

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *