Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ЄС та Китай мають намір провести віртуальний саміт

  2022-02-14

  Лідери Європейського союзу та Китаю 1 квітня мають намір провести віртуальний саміт після неодноразових відстрочок. Про це повідомили високопосадові дипломати ЄС, пише Politico.

  Зустріч розглядається як важлива дипломатична спроба знизити торговельну та геополітичну напруженість між двома сторонами, що недавно загострилася, особливо з приводу Литви. Як пише видання, вона також проходитиме на тлі поглиблення зв’язків Китаю з Росією, які нині становлять найбільшу загрозу безпеці для Європи з часів закінчення холодної війни у ​​зв’язку з побоюваннями вторгнення РФ в Україну.

  За словами одного з дипломатів, голова КНР Сі Цзіньпін та прем’єр-міністр Лі Кецян приєднаються до зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем та головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн.

  Багато хто в інститутах ЄС висловив занепокоєння тим, що останніми місяцями надто багато уваги приділяється системному суперництву з Китаєм, сподіваючись сфокусуватися на двох інших елементах відносин між ЄС та Китаєм — партнерстві та економічній конкуренції.

  Хоча підготовка до саміту лише розпочалася, немає жодних сумнівів у тому, що обом сторонам доведеться розглянути питання примусових економічних заходів Пекіна проти Литви.

  Напруженість змусила ЄС пообіцяти прискорити підготовку інструменту проти примусу, який, як сподівається Єврокомісія, дасть йому можливість застосовувати заходи у відповідь у ситуаціях, подібних до тієї, з якою зіткнулася Литва.

  Ще одне невирішене питання – Всеосяжна угода про інвестиції. Попри те, що у грудні 2020 року лідери ЄС та Китаю погодили цей пакт, він був «заморожений» після взаємного обміну санкціями між Пекіном та ЄС у питанні прав уйгурської меншини в Китаї.

  Співрозмовники з ЄС неодноразово просили Пекін скасувати ці санкції щодо депутатів Європарламенту, щоб пакт набув чинності, але безрезультатно. Для Китаю неможливо буде зробити односторонні кроки без відкликання ЄС власних чорних списків.

  ЄС та Китай мають намір провести віртуальний саміт

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *