Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    ХАРКІВСЬКА КОРПОРАЦІЯ ФЕД ПІДПИСАЛА ДВА КОНТРАКТИ З КИТАЙСЬКИМИ АВІАДВИГУНОБУДІВНИКАМИ

    2011-09-27

    Джерело: УКРІНФОРМ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Харківська науково-виробнича корпорація ФЕД підписала в Пекіні два контракти з партнерами у Сіані та Шеньяні на розробку агрегатів для систем управління літаками і насосами для перспективного двигуна з подальшим спільним їх виробництвом на території Китаю. Документи підписані під час 14-ої Міжнародної виставки Aviation Expo/China-2011, яка проходить у китайській столиці.

    “Цього року ми вже підписали два контракти на розробку агрегатів, і ось тепер ще два. Дуже важливо, що згідно з ними ми беремо участь у розробці нових зразків, у спільному виробництві вимальовується нова ідеологія. Це реальна інтеграція у ринок”, – повідомив пекінському кореспонденту УКРІНФОРМу голова правління корпорації Віктор Попов.

    Він також зазначив, що українські підприємства зацікавлені в участі в таких програмах у Китаї як великий літак С919 (так званий Шанхайський проект), цивільний транспортний літак вагою 40 тонн, середній гелікоптер, великий гелікоптер, а також навчально-тренувальний Л-15 (у створенні якого українські авіабудівники вже беруть безпосередню участь).

    “Наше завдання-максимум – участь у цих проектах. У всіх поки що не виходить, але ми зайняті в створенні агрегатів для цивільного літака, створенні нових агрегатів для транспортного літака, працюємо з Шеньянським інститутом авіадвигунобудування над створенням двигуна для перспективного цивільного літака. Ми всі – і “ФЕД”, і запорізькі ТОВ “Мотор-Січ” і “КБ Прогрес ім. Івченка” – працюємо над цими програмами, кожен у своїй ніші”, – підкреслив В.Попов.

    За його словами, Китай є ринком, який швидко розвивається, тому на ньому “потрібно бути постійно присутнім”. Керівник ФЕД нагадав, що минулого року корпорація першою з українських підприємств легалізувала свою присутність у КНР, організувавши компанію FED China Technology із статусом юридичної особи, з власною дирекцією та повноваженнями. “Це дозволяє нам краще працювати з Китаєм”, – зазначив В.Попов.

    Корпорація ФЕД тісно працює з Китаєм з кінця 1990-х років. За цей час були виконані десятки контрактів, в основному з постачання агрегатів для російських літаків Су-27, Су-30 МКК, що стоять на озброєнні НОАК , а також запчастин для гелікоптерів Мі-17.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *