Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Фрагменти з регулярної пресконференції Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі в липні 2023 року

    2023-08-03

    Китайська рада зі сприяння міжнародній торгівлі провела чергову липневу пресконференцію вранці 28 липня 2023 року (п’ятниця). Речник Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі Сунь Сяо взяв участь у зустрічі, висвітлив поточну ситуацію та відповів на запитання ЗМІ.

    Подаємо стенограму прес-конференції, опубліковану на офіційному сайті Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі.

     

    Сунь Сяо: Доброго ранку, шановні представники ЗМІ! Ласкаво просимо на чергову липневу прес-конференцію Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі. Я ­­– Сунь Сяо, речник Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі, спочатку хотів би повідомити вам декілька моментів.

    1. Рада оприлюднила травневий індекс глобального торговельно-економічного тертя

    Для того, щоб надавати кращу інформацію китайських підприємствам, давати їм змогу точно розуміти зміни в зовнішньому бізнес-середовищі, ефективно реагувати на економічні та торговельні труднощі та своєчасно запобігати ризикам, Китайська рада  із сприяння міжнародній торгівлі продовжує відстежувати та аналізувати економічну ситуацію та показники торговельного тертя між 20 країнами (регіонами). Згідно з комплексним індексом, глобальний індекс торговельно-економічного тертя становив 180 за місяць, все ще перебуваючи на високому рівні, але він був на 55 пунктів нижче, ніж за той самий період минулого року та на 55 пунктів вище, ніж у попередньому місяці. Сума, задіяна в глобальних економічних і торговельних заходах, зросла на 28,1% в порівнянні з минулим роком і на 59,5% в порівнянні з попереднім місяцем.

    З точки зору індексів країн, індекси торговельно-економічного тертя Росії, США та Японії входять до трійки лідерів серед 20 країн (регіонів), індекси торговельно-економічного тертя – Бразилії, Індії, Великобританії, Південної Кореї та Євросоюзу також перебувають на високому рівні. Індекс торговельно-економічного тертя США все ще залишився на високому рівні, а індекс Китаю цього місяця становив 29 пунктів, що визначається як середній та низький рівень.

    З точки зору галузевих індексів, такі галузі, як електроніка та машинне обладнання, стали головними конфліктними точками економічних і торговельних заходів. Серед 13 основних галузей, які відслідковувались, електроніка зайняла перше місце за індексом торговельно-економічного тертя, транспортне та механічне обладнання, хімічна, легка та фармацевтична промисловість також перебувають на високому рівні.

    За субіндексами індекс показників імпортного та експортного тарифів займає перше місце серед п’яти типів індексних показників. Проте дивлячись на вжиті заходи, з початку цього року, окрім щорічних заходів задля захисту торгівлі, кількість інших чотирьох типів заходів, включаючи імпортні та експортні тарифні заходи, технічні торговельні заходи, обмежувальні заходи щодо імпорту та експорту та інші обмежувальні заходи знизилась в порівнянні з минулим роком.

    Що стосується торговельно-економічних тертів, пов’язаний з Китаєм, то індекс торговельно-економічного тертя у співпраці 19 країн (регіонів) із Китаєм склав 581, залишившись на високому рівні, але впав на 709 пунктів порівняно з попереднім місяцем. Серед них Японія має найвищий індекс. Окрім того, індекс торговельно-економічного тертя при співпраці з Китаєм знаходиться на високому рівні в таких галузях, як електроніка, легка промисловість, механічне обладнання, хімікати, медицина та транспортне обладнання.

    1. Китайський фахівець вперше очолив технічний комітет із управління ISO

    У лютому 2023 року Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) затвердила Китай як країну-секретаря Технічного комітету із консультування та управління ISO. Нещодавно Державний комітет зі стандартизації Китаю офіційно схвалив, що Комітет комерційної промисловості Ради зі сприяння міжнародній торгівлі Китаю буде секретаріатом Технічного комітету з консультування та управління. Водночас Відділ із експлуатаційно-технічного керування ISO одноголосно схвалив призначення експерта з Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі першим головою Комітету із сприяння розвитку міжнародної торгівлі терміном на 5 років. Це перший випадок з моменту заснування ISO, коли головою Комітету з міжнародних стандартів у сфері управління є громадянин Китаю.

    Будучи найавторитетнішою комплексною міжнародною організацією зі стандартизації, стандарти, сформульовані ISO, широко використовуються в усьому світі. Цього разу Рада із сприяння міжнародній торгівлі Китаю відповідає за секретаріат Міжнародного комітету із стандартизації у сфері управління, а китайських експерт виконує функцію голови Комітету стандартизації, що відображає високе визнання міжнародної спільноти зусилля Китаю щодо стандартизації.

    Ми будемо сумлінно виконувати свої обов’язки та продовжуватимемо посилювати голос Китаю на сцені міжнародної стандартизації у сфері менеджменту, пропонувати кращі рішення та вносити більше китайської мудрості задля блага світового ділового співтовариства.

    1. Рада випустила «Довідник ключових контактних осіб підприємств від Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі та транскордонній електронній комерції»

    За останні роки транскордонна електронна комерція в нашій країні сильно розвинулася, збільшившись майже в 10 разів за п’ять років. Зараз існує понад 100 000 транскордонних компаній електронної комерції. Для того, щоб допомогти підприємствам, особливо малим і середнім, правильно здійснювати транскордонну електронну комерцію та розширювати міжнародні канали продажів, Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі склала «Довідник ключових контактних осіб підприємств». Цей список контактних підприємств включає понад 100 видатних транскордонних підприємств електронної комерції, перевірених та оцінених галузевими експертами, а також інформацію про закордонні компанії електронної комерції, сферу їх діяльності, цільовий ринок тощо. Типи вибраних підприємств охоплюють транскордонні платформи електронної комерції, транскордонне складування та логістику, управління ланцюгами постачання, фінансові платежі, фінансування ланцюгів постачання, інтелектуальну власність і реєстрацію торгових марок, оподаткування ПДВ, Інтернет-послуги з доданою вартістю, послуги із системної інтеграції та послуги митних агентств тощо. Найближчим часом «Довідник» буде випущено у двомовній друкованій та електронній версіях китайською та англійською мовами. Тоді ви можете зробити запит або завантажити його на сайті Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі та офіційному обліковому записі Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі у WeChat.

    1. Службова база даних і велика платформа (Maoqitong) Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі були офіційно запущені для пробної експлуатації

    30 червня 2023 року Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі та велика платформа сервісних підприємств (а саме «Maoqitong») були офіційно запущені для пробної експлуатації та відкриті для суспільства та підприємств. З метою обслуговування китайських та іноземних підприємств Maoqitong зосереджується на чотирьох основних бізнес-напрямках: сприяння торгівлі та інвестиціям, комерційних юридичних послугах, участі у глобальному економічному управлінні та створенні чотирьох основних бізнес-напрямків прикладних аналітичних центрів та комплексній інтеграції різних підприємств, пов’язаних з бізнесом у систему сприяння торгівлі та створенні комплексної платформу, яка охоплювала б моніторинг та дослідження, обмін і навчання, а також обслуговування підприємств.

    Maoqitong попередньо створила 13 баз даних, які охоплюють можливості для торгівлі, інвестиційні проекти, глобальні виставки, закони та нормативні акти, економічну та торговельну діяльність тощо, із загальним обсягом майже 150 000 одиниць даних, які доступні для запитів та онлайн консультації підприємств. Ми надаємо посилання на веб-сайт http://www.eccpit.com/, за яким може перейти будь-яке підприємство, яке бажає користуватись його послугами. Виходячи з потреб підприємств, ми прагнемо створити єдину професійну та комплексну платформу високого рівня для надання кращих послуг підприємствам для здійснення зовнішньоекономічної та торговельної співпраці.

    1. Китайська рада зі сприяння міжнародній торгівлі проведе найближчим часом декілька економічних та торговельних заходів

    З 25 по 26 серпня відбудеться Китайський міжнародний саміт екологічної конкурентоспроможності 2023 року, спонсорований Китайською радою із сприяння міжнародній торгівлі, Національним комітетом Народної політичної консультативної ради Китаю, Національним управлінням лісового господарства та пасовищ. Китайський міжнародний саміт екологічної конкурентоспроможності 2023 року, спонсорований народним урядом провінції Хебей, відбудеться в місті Ченду провінції Хебей  Під час саміту буде організовано церемонію відкриття та головний форум, форум на тему подвійного вуглецевого екологічного розвитку, форум на тему інновацій індустрії культурного туризму, Китайсько (Хебей)-Канадський форум на тему екологічного та низьковуглецевого розвитку, Конференція задля обміну досвідом з міжнародної співпраці та з створення та керування розумними містами. Після зустрічі китайські та іноземні гості поїдуть до Національного лісового парку Сайханба, щоб відвідати та дослідити, а також просувати думку Сі Цзіньпіна щодо екологічної цивілізації та духу Сайханба, щоб вони глибше вкорінилися в серцях людей. Запрошуємо журналістів ЗМІ звернути на це увагу та розповсюдити інформацію про це.

    Це інформація, яку я хотів вам повідомити. Нижче наведені відповіді на запитання від представників ЗМІ. Будь ласка, повідомте назву свого видання, перш ніж ставити запитання.

     

    Репортер агентства Сіньхуа: Ми помітили, що перша China International Supply Chain Promotion Expo проводить рекламні зустрічі та роуд-шоу вдома та за кордоном, і компанії з ентузіазмом підписують контракти та реєструються як учасники. Чи могли б ви розповісти нам про ситуацію із залученням інвестицій на першій мережевій виставці? Які кроки будуть розглядатись в наступну чергу?

    Сунь Сяо: З червня Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі наполягає на внутрішніх та зовнішніх зв’язках, онлайн- та офлайн-інтеграції, синхронних інвестиціях і запрошеннях на виставки, активно та впорядковано сприяючи різноманітній підготовці до першої China International Supply Chain Promotion Expo та і в процесі підготовки повністю продемонструвавши концепцію ланцюгового підприємства, ланцюгового ринку, ланцюгового світу та ланцюгового майбутнього. Ми мобілізували 925 філій національної системи сприяння торгівлі та 30 закордонних представництв, щоб об’єднати свої руки в підготовчій роботі. Ми також отримали активну підтримку від посольств і консульств за кордоном, а також потужну допомогу від 393 багатосторонніх і двосторонніх установ-партнерів Ради Китаю зі сприяння міжнародній торгівлі. Ми не лише успішно провели виїзні шоу та корпоративні заходи в 15 провінціях, автономних районах і муніципалітетах, включаючи Пекін, Тяньцзінь, Цзянсу, Чжецзян, Фуцзянь, Шаньдун, Гуандун, Сичуань і Шеньчжень, але й інтенсивно рекламували протягом одного місяця закордонні роуд-шоу в 30 країнах і регіонах, включаючи Сполучені Штати, Канаду, Німеччину, Францію, Бразилію, Індонезію, Таїланд, Японію, Південну Корею та Саудівську Аравію.

    Наразі робота із заохочення інвестицій до China International Supply Chain Promotion Expo просувається без проблем, і ентузіазм світових компаній щодо участі в виставці є високим. До цього часу близько 300 китайських та іноземних компаній підписали угоди про участь, а міжнародні експоненти становлять понад 20%, серед яких країна з найбільшою кількістю експонентів – Сполучені Штати. Також зростає кількість експонентів з Європи, Японії та Східної Азії, деякі компанії вже зарезервували стенди на другу блокчейн-виставку заздалегідь.

    Далі ми плануємо продовжувати проводити рекламні заходи вдома та за кордоном, щоб постійно розширювати популярність і вплив мережевих виставок, а також запрошувати більше підприємств, професійних покупців та професійну аудиторію взяти участь у виставці. Ми вивчимо перелік експонатів від компаній, які вже підтвердили свою участь у виставці. Завдяки абсолютно новій інтерактивній, імерсійній концепції виставка всебічно демонструватиме розумні автомобілі, екологічне сільське господарство, чисту енергію, цифрові технології, здоровий спосіб життя та сучасну логістику.

    Крім того, ми розпочали роботу із запрошення професійних відвідувачів на China International Supply Chain Promotion Expo та зосередимося на запрошенні професійних бізнесменів у суміжних галузях відвідати та взяти участь у виставці, а також будемо співпрацювати з відповідними установами, щоб запросити студентів коледжів та університетів. У той же час розпочато реконструкцію виставкового залу Shunyi New International Exhibition Center, де проходитиме мережева виставка. Ми будемо комплексно оновлювати та переоблаштовувати обладнання виставкового майданчика, щоб створити хороші умови для проведення виставки.

     

    Кореспондент штаб-квартири CCTV: Згідно з інформацією, яку повідомила Рада із сприяння міжнародній торгівлі Китаю, як зовнішньоторговельні підприємства дивляться на розвиток зовнішньої торгівлі за нинішнього складного та суворого зовнішнього середовища?

    Сунь Сяо: Судячи з ситуації в першій половині цього року, незважаючи на недостатньо великі темпи розвитку світової економіки, скорочення зовнішнього попиту  та помітний тиск на експорт моєї країни, більшість зовнішньоторговельних підприємств витримали тиск і продемонстрували велику стійкість до розвитку. У мене є кілька наборів даних.

    По-перше, згідно з митною статистикою, у першому півріччі продукцію імпортувати та експортували 540 000 зовнішньоторговельних компаній, що на 6,9% більше, ніж у минулому році. Серед них чільне місце займають середні, малі та мікро- підприємства, серед яких переважають малі, середні та мікропідприємства, приватні підприємства продовжують розвиватися, а приріст у річному обчисленні склав 8,3%. Кілька днів тому Центральний комітет партії та Державна рада оприлюднили «Погляди щодо сприяння розвитку та росту приватної економіки», надаючи більшу підтримку майбутньому розвитку приватних зовнішньоторговельних підприємств.

    По-друге, згідно зі статистичними даними, у першій половині цього року національна система сприяння торгівлі видала 3879 вихідних сертифікатів ATA, що на 217,69% більше, ніж у минулому році, що свідчить про ентузіазм китайських підприємств щодо участі та розширення діяльності за кордоном та збільшення їхньої довіри до міжнародного ринку.

    По-третє, нещодавно Китайська рада сприяння міжнародній торгівлі провела поглиблене дослідження понад 3100 зовнішньоторговельних компаній. Згідно з даними опитування, 75,1% компаній «стабільно впевнені» і «відносно впевнені» в розвитку у третьому кварталі 2023 року. На запитання про «поточні сприятливі фактори для виробництва та діяльності зовнішньоторговельних підприємств» 57,2% зовнішньоторговельних підприємств вибрали «стабільність іноземних клієнтів», а 55,5% зовнішньоторговельних підприємств визнали, що «національна політика із стабілізації зовнішньої торгівлі є ефективною, а підтримка органів місцевого самоврядування потужною». Крім того, існують також сприятливі фактори, такі як швидкий розвиток нових торгових форматів, таких як транскордонна електронна комерція, та отримання вигоди від Всебічного регіонального економічного партнерства.

    Ми віримо, що в міру того, як економічна діяльність моєї країни покращиться в цілому, і в дію почнуть вводитись більш прагматичні та ефективні політичні курси та заходи, зовнішньоторговельні підприємства зміняться, а їх життєздатність ще більше підвищиться. Ми також будемо формувати політичну співпрацю з різними регіонами та департаментами, сумлінно впроваджувати політику та заходи для сприяння зовнішній торгівлі, щоб стабілізувати масштаби та оптимізувати структуру, знаходити способи допомогти компаніям впоратися з такими викликами, як слабкий попит на міжнародному ринку, і повністю сприяти стабільності і якості зовнішньої торгівлі нашої країни.

     

    Репортер China Net: Ми дізналися, що Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі регулярно випускає «Звіт про дослідження ділового клімату в Китаї для іноземних інвестицій». Згідно із даними, які отримала Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі у другому кварталі, що іноземні інвестори думають про діловий клімат?

    Сунь Сяо: У другому кварталі цього року Китайська рада сприяння міжнародній торгівлі провела опитування та інтерв’ю з майже 800 підприємств з іноземних капіталом з 26 провінцій, автономних районів і муніципалітетів по всій країні. Серед них 59,82% опитаних підприємств належали до переробної промисловості, а 64,6% були малими та мікропідприємствами.

    Згідно зі звітом, майже 90% опитаних підприємств з іноземним капіталом «задоволені» придбанням приміщень для бізнесу, сплати податків, завершення процедур закриття бізнесу, вирішення комерційних спорів, муніципальною громадською інфраструктурою, доступом до ринку, перехресним зв’язком, прикордонною торгівлею та сприянням ринковій конкуренції в Китаї. Понад 90% опитаних підприємств із іноземним капіталом більш ніж «задоволені» політикою щодо іноземних інвестицій, прийнятою центральним урядом з четвертого кварталу 2022 року, і майже 90% опитаних підприємств більш ніж «задоволені» заходами щодо іноземного інвестування, запровадженими місцевою владою.

    З точки зору умов діяльності, майже 70% опитаних підприємств з іноземних капіталом, оптимістично дивляться на перспективи китайського ринку в наступні п’ять років.

    З точки зору мотивації для інвестування в Китай, «великий розмір ринку», «велика кількість пільг» та «інтегровані промислові та постачальні ланцюги» є найважливішими причинами для опитуваних інвестувати в Китай. Кількість підприємств, що висловили по кожному з факторів становить 77,54. %, 53,36 % і 39,91 % відповідно.

    З точки зору можливостей розвитку, опитані підприємства вважають, що «технічні інновації, дослідження та розробки», «постійне відкриття ринку в центральних і західних регіонах» і «цифрова економіка» надають великі можливості для їхнього розвитку в Китаї, що становить 60,66%, 44,49% і 43,63%, з яких «технічні інновації, дослідження та розробки» посіли чільне місце протягом двох кварталів поспіль.

    Згідно зі звітом, з початку цього року, із загальним відновленням економічної діяльності Китаю, впевненість транснаціональних компаній в інвестуванні в Китай стабілізувалася, а загальна тенденція іноземних інвестицій у Китаї не змінилася.

     

    Репортер Служби новин Китаю: Ми помітили, що Китайська рада зі сприяння міжнародній торгівлі нещодавно організувала заходи «Тяньцзіньський тур» і «Сичуаньський тур» для підприємств з іноземним капіталом. Який ефект і реакція на ці заходи? Як Китайська рада зі сприяння міжнародній торгівлі планує обслуговувати підприємства, що фінансуються з-за кордону?

    Сунь Сяо: Нещодавно спецгрупа Китайської ради із сприяння міжнародній торгівлі з обслуговування підприємств, що фінансуються з-за кордону, успішно провела спеціальну сесію в Тяньцзіні та спеціальну сесію в Сичуані для місцевих поїздок підприємств із іноземним капіталом. Завдяки цим двом видам діяльності, мета одного з яких – сприяти розвитку місцевого бізнес-середовища та посилювати впевненість іноземних компаній в інвестиціях; а іншого – створювати економічну та торговельну платформу для сприяння обміну та співпраці. Усі сторони високо оцінили подію. Підприємства, що взяли участь у заході, заявили, що вони ще більше зміцнили свою впевненість у інвестуванні в Китай. Надалі ми плануємо продовжувати виконувати хорошу роботу в обробці звернень корпорацій та надавати зворотній зв’язок, стежити за інвестиційними намірами іноземних компаній, докладати більше зусиль для залучення та використання іноземного капіталу.

    У травні 2022 року Рада із сприяння міжнародній торгівлі Китаю створила спеціальну групу для сприяння торгівлі та обслуговування підприємств з іноземним капіталом, встановила зручний і швидкий «наскрізний шлях» для оскарження, широко зібрала і швидко вирішила претензії та скарги групи підприємств. Загалом, спецгрупа досягла чудових результатів. З початку цього року фокус обслуговування підприємств з іноземним фінансуванням перемістився на проведення поглиблених досліджень, сприяння оптимізації бізнес-середовища та допомогу органам місцевого самоврядування в залученні інвестицій. Ми провели понад 100 поглиблених досліджень підприємств, що фінансуються за кордоном, активно зустрічалися з керівниками понад 30 500 найбільших підприємств, що фінансуються за кордону, успішно провели Глобальний саміт із сприяння торгівлі та інвестиціям у 2023 році, запросили із іноземним капіталом взяти участь у першій виставці China International Supply Chain Promotion Expo опублікували звіт про бізнес-середовище для іноземних інвестицій, який підвищив впевненість підприємств із іноземним капіталом у намірах збільшувати свою активність на китайському ринку, та допомогло вирішити труднощі, з якими вони стикаються піж час розвитку в Китаї.

    На наступному етапі Рада сприяння міжнародній торгівлі Китаю посилить координацію та співпрацю з відповідними відділами для сприяння вирішенню запитів підприємств із іноземним капіталом, і організує ряд заходів, таких як поїздка в Аньхой та сприяння впровадженню більшої кількості якісних проектів з іноземним фінансуванням.

     

    Репортер 21st Century Business Herald: Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі регулярно публікує щомісячний звіт про Міжнародній індекс захисту прав власності. Чи можу я запитати, які останні розробки у сфері глобального захисту інтелектуальної власності заслуговують на увагу?

    Сунь Сяо: Щоб допомогти компаніям бути в курсі розвитку глобального захисту інтелектуальної власності, ми опублікували щомісячний звіт про Міжнародний індекс захисту інтелектуальної власності, куди включили 15 країн, включаючи Китай, США, Німеччину, Японію, Південну Корею та відповідні міжнародні організації як об’єкти для моніторингу.

    Звіт за червень 2023 року показав наступне.

    У сфері політичних заходів, Бюро захисту авторських прав США розпочало дев’ятий процес розробки правил відповідно до Закону про захист авторських прав у цифрову епоху (DMCA); Федеральний інститут інтелектуальної власності Швейцарії переглянув Рекомендації щодо торгових марок, патентів та дизайну; Корейське відомство інтелектуальної власності опублікувало «Результати просування політики інтелектуальної власності на 2022-2023 роки та план майбутнього розвитку»; Австралійське відомство інтелектуальної власності подало «Законопроект про внесення змін до закону про інтелектуальну власність на 2023 рік» до національного парламенту. Що стосується глобального управління, то Всесвітня організація інтелектуальної власності опублікувала звіт «Щорічний огляд PCT (2023)», у якому зазначено, що до 2022 року система PCT (Договір про патентну кооперацію) налічує 157 держав-членів, що охоплює 81,3% країн світу, 86,3% населення та 94,1% ВВП. З моменту створення в 1978 році кількість заявок PCT зростала в середньому на 11,5% на рік. З питань міжнародного співробітництва відбувся ряд зустрічей між директорами відомств інтелектуальної власності Китаю та США, Європи, Японії та Південної Кореї, Японії та Філіппін, Південної Кореї та В’єтнаму, Китаю та Росії, Туреччини та Палестини, Бразилії та Венесуели, де обговорювались зміцнення можливостей патентної експертизи та двосторонньої співпраці в таких сферах, як будівництво та захист географічних зазначень.

     

    Репортер Міжнародного радіо Китаю: Не могли б ви представити відповідну ситуацію з даними комерційної сертифікації Національної системи сприяння торгівлі в червні цього року?

    Сунь Сяо: У червні 2023 року національна система із сприяння торгівлі видала загалом 531 300 сертифікатів походження, карнетів АТА та комерційних сертифікатів, що на 2,59% більше, ніж у минулому році. Серед них кількість непреференційних сертифікатів походження, виданих національною системою сприяння торгівлі, становила 347 300, що на 0,46% більше, ніж у минулому році; кількість підприємств, що обробляють сертифікати, становила 39 700 приростом, що 4,50% у річному обчисленні. Кількість преференційних сертифікатів походження, виданих національною системою із сприяння торгівлі, становила 131,2 тис., що на 2,48% більше, ніж у минулому році, компаній, які видають сертифікати, було 19,8 тис., що на 4,32% більше, ніж у минулому році.

    Кількість сертифікатів походження RCEP (угоди про Всебічне регіональне економічне партнерство) у національній системі сприяння торгівлі становила 15 498, що на 17,91% більше, ніж у минулому році; кількість компаній, що обробляють сертифікати, становила 3136, що на 13,91% більше, ніж у минулому році. За оцінками, на експорт китайської продукції до країн-членів RCEP буде надано загальну суму 8 мільйонів доларів США у вигляді зниження та звільнення від мит.

    У першому півріччі цього року національна система сприяння торгівлі видала загалом 2 874 800 сертифікатів походження, сертифікатів ATA та комерційних сертифікатів, що на 12,68% більше, ніж у попередньому році. Серед них загальна сума непреференційних віз із сертифікатом походження, виданих національною системою сприяння торгівлі, склала 188,651 мільярда доларів США, що на 9,28% більше, ніж у минулому році; кількість віз склала 1,8442 мільйона, у річному обчисленні рік зростання на 10,98%. Сума преференційних сертифікатів про походження віз у національній системі сприяння торгівлі склала 31,94 мільярда доларів США, що на 11,80% більше, ніж у минулому році; кількість віз склала 739 700, що на 18,50% більше, ніж у попередньому році.

    Загальна сума виданих віз у національній системі сприяння торгівлі RCEP склала 3,324 мільярда доларів США, що на 22,47% більше, ніж у минулому році; кількість віз склала 96 000, що на 69,49% більше, ніж у минулому році. Постійне збільшення кількості сертифікатів і віз RCEP свідчить про те, що ентузіазм зовнішньоторговельних компаній щодо використання RCEP продовжує зростати, і зовнішньоторговельні компанії, які використовують RCEP для експорту до відповідних країн-партнерів, можуть стати новою точкою зростання для зовнішньої торгівлі нашої країни.

     

    Репортер Macaо Daily: За даними ЗМІ, Сполучені Штати розглядають можливість введення нових обмежень на експорт чіпів для штучного інтелекту (ШІ) до Китаю. Який ваш коментар щодо цього?

    Сунь Сяо:  Індустрія чіпів давно глобалізована та сильно залежить від глобального розподілу праці та співпраці. Зловживання Сполученими Штатами заходами експортного контролю серйозно перешкоджатиме розвитку суміжних галузей у Китаї та світі та завдасть шкоди законним правам та інтересам підприємств. Китайська рада із сприяння міжнародній торгівлі та величезна кількість китайських промислових і комерційних підприємств виступають проти використання державної влади США для втручання в ринок, підриву конкуренції та придушення підприємств з інших країн.

     

    Репортер, закордонне видання People’s Daily Overseas Edition: У другій половині дня 25 липня в Інформаційному управлінні Держради відбулася прес-конференція, присвячена 7-й Китайсько-Південноазіатській виставці, економічному та торговельному співробітництву Китаю та Південної Азії. Згідно з повідомленнями, під час цієї Південно-Китайської виставки буде проведено низку економічних і торговельних заходів. 16-й Китайсько-Південноазіатський бізнес-форум буде спільно організований Китайською радою сприяння міжнародній торгівлі. Будь ласка, розкажіть нам про основні моменти цього форуму?

    Сунь Сяо: Китайсько-Південноазіатський бізнес-форум є першим механізмом форуму, створеним між діловими колами Китаю та країн Південної Азії, спільно організованим Китайською радою зі сприяння міжнародній торгівлі, Народним урядом провінції Юньнань, Палатою Торгівлі та промисловості Асоціації регіонального співробітництва Південної Азії. З 2004 року успішно проведено 15 сесій. 16-й Китайсько-Південноазіатський бізнес-форум пройде в Куньміні з 16 по 17 серпня на тему «спільне створення міжнародного першокласного бізнес-середовища та культивування нового імпульсу для регіонального розвитку». Форум має три основні особливості.

    Одна з них – висока специфікація та великий масштаб. Цей форум вперше проводиться офлайн після спалаху нової епідемії коронавируса. Непал є ротаційним головою цього форуму. На церемонію відкриття форуму планується запросити відповідні державні відомства, національні торгово-промислові палати та представницькі підприємства з Китаю, а також країни Південної Азії. Очікується, що участь візьмуть близько 1000 осіб.

    Друга –  насичене програма. Окрім церемонії відкриття, на цьому форумі також відбудуться зустрічі задля сприяння промисловій співпраці між Китаєм (Юньнань) і Непалом, Китаєм (Юньнань) і Шрі-Ланкою та налагодження ділових контактів, робочі зустрічі Ділової ради Китай-Південна Азія та Бангладеш-Китай-Індія-М’янма, робочі зустрічі Ділової ради тощо з метою створення майданчику для всіх сторін у регіоні для зміцнення економічних і торгових обмінів.

    Третя – досягнення прагматичних результатів. Під час форуму планується опублікувати «Інвестиційні перспективи Асоціації регіонального співробітництва Південної Азії», розпочати складання звіту про бізнес-середовище країн Південної Азії та оприлюднити «Куньмінську ініціативу щодо створення консенсусу та консолідації сил задля створення регіонального високоякісного бізнес-середовища» для сприяння створенню регіонального ринку Китаю та Південної Азії, першокласного, керованого законом та інтернаціоналізованого бізнес-середовища.

    Чи є у вас ще запитання? Якщо ні, сьогоднішня прес-конференція завершується. Дякую вам!

     

    Фрагменти з регулярної пресконференції Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі в липні 2023 року

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *