Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 31 СІЧНЯ ПО 2 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

    2024-02-08

    Чергова прес-конференція 31 січня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 31 СІЧНЯ ПО 2 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

     

    AFP: Повідомляється, що вчора в Пекіні голова Китаю ухвалив вірчі грамоти послів багатьох країн, зокрема Афганістану. Чи означає це, що китайський уряд офіційно визнає тимчасовий уряд талібів Афганістану?

    Ван Веньбінь: Політика Китаю щодо Афганістану є послідовною і зрозумілою. Будучи традиційно дружнім сусідом Афганістану, Китай дотримується зовнішньої політики дружби по відношенню до всього афганського народу та підтримує з Афганістаном дипломатичні зв’язки, обміни та співробітництво у різних галузях. Ухвалення Китаєм нового посла в Китаї, спрямованого тимчасовим урядом Афганістану, і вручення ним вірчих грамот китайському лідерові — це нормальна дипломатична процедура. Ми сподіваємося, що міжнародне співтовариство активізує взаємодію та обміни з тимчасовим урядом Афганістану, спонукає його активно реагувати на занепокоєння міжнародного співтовариства, спільно допомагати відновленню та розвитку Афганістану, підтримувати зусилля Афганістану щодо боротьби з агресивними терористичними силами та терористичними силами.

    Bloomberg: Чи можете ви чітко сказати, чи Китай визнає уряд талібів чи ні. У разі, якщо він не визнає уряду талібів в Афганістані, що має зробити уряд талібів, щоб отримати офіційне визнання з боку Китаю?

    Ван Веньбінь: У своїй попередній відповіді я сказав, що це є нормальна дипломатична процедура, коли Китай приймає нового посла в Китаї, спрямованого тимчасовим урядом Афганістану, і вручає його вірчі грамоти китайському лідерові.

    На ваше запитання про офіційне визнання Китаєм тимчасового уряду Афганістану я хотів би сказати, що Китай вважає, що Афганістан не повинен бути виключений із міжнародної спільноти. Ми сподіваємося, що Афганістан і надалі відповідатиме очікуванням міжнародного співтовариства, побудує відкриту та інклюзивну політичну структуру, проводитиме помірну і розумну внутрішню та зовнішню політику, рішуче боротиметься з усіма формами терористичних сил, розвивати дружні відносини з іншими країнами, особливо з сусідами, та інтегруватися у міжнародне співтовариство. Ми вважаємо, що дипломатичне визнання афганського уряду відбуватиметься природним чином у міру ефективного вирішення проблем різних сторін.

    CCTV: Китай уже давно і неодноразово закликав до проведення міжнародної мирної конференції з палестинського питання, зокрема після початку поточного палестино-ізраїльського конфлікту. Ми зауважили, що останнім часом такі сторони як ООН, ЄС, Палестина та ізраїльські аналітичні центри закликають до проведення міжнародної мирної конференції з палестино-ізраїльського конфлікту найближчим часом. Яким є Ваш коментар?

    Ван Веньбінь: Голова КНР Сі Цзіньпін багато разів викладав позицію Китаю щодо врегулювання палестинського питання і щоразу закликав до проведення міжнародної мирної конференції. Востаннє він приймав президента Палестини Аббаса, який перебував з візитом у Китаї, у червні минулого року. Під час зустрічі голова Сі Цзіньпін висунув пропозицію з трьох пунктів, заявив про важливість збереження правильного спрямування мирних переговорів та закликав до проведення міжнародної мирної конференції. Після того, як розгорівся поточний палестино-ізраїльський конфлікт, Китай подав до Ради Безпеки ООН документ із викладом позиції Китайської Народної Республіки щодо врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і знову закликав до якнайшвидшого проведення міжнародної мирної конференції. Як ви згадали, пропозиція Китаю набуває все більшого визнання в міжнародному співтоваристві.

    Китай готовий співпрацювати з усіма сторонами, щоб якнайшвидше провести ширшу, авторитетнішу та ефективнішу міжнародну мирну конференцію, сформулювати конкретний графік та дорожню карту для реалізації плану «Дві держави для двох народів» та підтримати Палестину та Ізраїль у швидкому поновленні мирних переговорів для остаточного мирного та гармонійного співіснування між Палестиною та Ізраїлем, а також між арабами та євреями.

    Рейтер: Чи досягли американо-китайські групи боротьби з наркотиками будь-якого консенсусу з питань, що обговорюються? Що ця зустріч означає для двосторонніх відносин загалом?

    Ван Веньбінь: Про останній прогрес у китайсько-американській співпраці в галузі боротьби з наркотиками Китай випустив відповідне повідомлення. Ви можете звернутися до нього або до компетентних органів для отримання додаткової інформації.

    Я хотів би сказати, що прогрес у відновленні китайсько-американського співробітництва у сфері боротьби з наркотиками дався нелегко. Ми сподіваємося, що з початком роботи робочої групи американська сторона скористається цією можливістю, щоб працювати з Китаєм в одному напрямку та здійснювати рівноправне та практичне співробітництво у галузі боротьби з наркотиками.

    AFP: Головний виконавчий директор Спеціального адміністративного району Сянган Лі Цзячао заявив учора, що Сянган сформулює новий закон про національну безпеку, щоб запобігти загрозам «виступів за незалежність». Він сказав, що закон стосуватиметься іноземного втручання. Чи не могли б ви поділитися з нами більш детальною інформацією про новий закон національної безпеки?

    Ван Веньбінь: Ви можете послатись на заяву уряду Спеціального адміністративного району Сянган (САРС) про ухвалення закону за статтею 23 Основного закону. Завершення розроблення законодавства за статтею 23 Основного закону є виконанням конституційного обов’язку САРС щодо забезпечення національної безпеки та реалізацією Основного закону САРС, відповідних рішень Всекитайських зборів народних представників та Закону про забезпечення національної безпеки у САРС. Крім того, невідкладним завданням уряду САРС є подолання глибоких внутрішніх та зовнішніх змін, запобігання, припинення та покарання актів та діяльності, що загрожують національній безпеці, а також забезпечення довгострокової стабільності та безпеки САРС та надійного здійснення принципу «одна країна, дві системи» у довгостроковій перспективі . Після завершення роботи над статтею 23 Основного закону вона захищатиме фундаментальне благополуччя всіх жителів САРС та інтереси глобальних інвесторів. Вона дозволить САРС забезпечити високоякісний розвиток та високий рівень відкритості з гарантією безпеки високого рівня, зосередитися на розвитку економіки та покращенні умов життя людей, використовувати переваги та особливості САРС, краще інтегрувати себе в загальну картину національного розвитку та досягти високоякісного розвитку. Ми повністю підтримуємо цей план і відповідаємо спільним сподіванням товариства САРС.

    CCTV: Нещодавно Китай підписав угоди про взаємне звільнення від візових вимог із Сінгапуром та Таїландом. Китай проводить односторонню та взаємну політику безвізового режиму для більшої кількості країн. Як працює ця політика і які кроки будуть вжиті для подальшого сприяння транскордонним обмінам?

    Ван Веньбінь: Як ви вже сказали, Китай проводить політику безвізового режиму для ширшого кола друзів, офіційно відкриваючи «еру безвізового режиму» для дедалі більшої кількості країн. На даний момент Китай підписав угоди про взаємне звільнення від віз зі 157 країнами, включаючи різні типи паспортів, досяг угод або домовленостей про спрощення візових процедур з 44 країнами, а також отримав всеосяжне взаємне звільнення від віз з 23 країнами, включаючи Таїланд, Сінгапур. та ОАЕ. Крім того, понад 60 країн і регіонів пропонують китайським громадянам безвізовий режим або режим візи після прибуття. Усі ці заходи спрощують виїзд китайських громадян за кордон, підвищують цінність китайських паспортів, допомагають іноземцям зручніше подорожувати, працювати, навчатися та жити в Китаї, а також позитивно сприймаються міжнародною спільнотою.

    Поліпшення візової політики та полегшення транскордонних поїздок — важливий захід, за допомогою якого дипломатична служба робить внесок у високоякісний розвиток Китаю та відкритість високого рівня. Це відкриває більше можливостей для поглиблення дружніх обмінів та взаємовигідного співробітництва між Китаєм та іншими країнами. Виконавчий директор Всесвітньої туристичної організації ООН зазначив, що безвізова політика Китаю допоможе відновленню світової індустрії туризму, а індустрія туризму Китаю, що бурхливо розвивається, приведе сусідні країни до спільного процвітання. Після укладення угоди про взаємне звільнення від віз між Китаєм та Сінгапуром та між Китаєм та Таїландом кількість бронювань поїздок на Свято весни китайськими туристами до Сінгапуру, Малайзії та Таїланду, а також туристами з цих трьох країн до Китаю зросла у річному вирахуванні. Епоха безвізового режиму дає позитивний ефект.

    Ми продовжимо вдосконалювати заходи, що сприяють транскордонним поїздкам, та забезпечимо ефективні гарантії для китайських громадян, щоб вони могли безпечніше та зручніше виїжджати за кордон. Ми запрошуємо іноземних друзів відвідати Китай, побачити на власні очі життєздатність країни, гостинність народу та суєту його життя, і залишити після себе ще більше історій транскордонної дружби між народами у нову епоху.

    Рейтер: У вчорашній заяві Міністерства закордонних справ Китаю говориться, що заступник міністра закордонних справ Ден Лі зустрівся зі своїм єменським колегою та обмінявся думками з регіональних та міжнародних питань, таких як палестино-ізраїльський конфлікт, а також ситуація у Червоному морі. Що саме було обговорено? Яких результатів було досягнуто на цій зустрічі? Чи є у вас докладніша інформація про це?

    Ван Веньбінь: Китай опублікував звіт про зустріч заступника міністра закордонних справ Ден Лі з його єменським колегою, з яким ви можете ознайомитись.

    Я хочу сказати, що позиція Китаю щодо палестино-ізраїльського конфлікту та ситуації у Червоному морі послідовна та зрозуміла. Ми виступаємо за негайне припинення вогню в Газі, захист цивільного населення, полегшення гуманітарної ситуації, реалізацію плану «Дві держави для двох народів» та спільні міжнародні зусилля щодо безпеки судноплавних шляхів у Червоному морі.

    Рейтер: Учора Росія повідомила, що міністр закордонних справ Лавров провів зустріч із заступником міністра закордонних справ Китаю Ма Чжаосюєм, під час якої обговорювалися український конфлікт, ситуація в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Близькому Сході, а також ситуація на Корейському півострові. Чи може міністерство поділитися більш детальною інформацією про обговорення та результати цієї зустрічі?

    Ван Веньбінь: Ми опублікували звіт про деталі зустрічі міністра закордонних справ Лаврова та заступника міністра закордонних справ Ма Чжаосюя. Ви можете ознайомитись з ним.

    Оскільки цього року ми відзначаємо 75-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Росією та проводимо Роки культури Китаю та Росії, Китай готовий скористатися цією можливістю та працювати з Росією для зміцнення стратегічної співпраці та сприяння новому та більшому прогресу у розвитку китайсько-російських відносин.

    Рейтер: Чи є у Китаю побоювання щодо змін у політиці США щодо Китаю у разі повернення Дональда Трампа на пост президента?

    Ван Веньбінь: Президентські вибори – це внутрішня справа Сполучених Штатів. Китай, який дотримується принципу невтручання у внутрішні справи інших країн, не втручатиметься у президентські вибори в Америці. Я хочу наголосити, що розвиток китайсько-американських відносин відповідає фундаментальним інтересам наших двох народів та двох країн та відповідає очікуванням міжнародного співтовариства. Незалежно від того, хто буде обраний президентом США, ми сподіваємося, що США працюватимуть з нами в одному напрямку, дотримуватимуться принципів взаємної поваги, мирного співіснування та безпрограшної співпраці та просуватиме стабільне, здорове та стійке зростання двосторонніх відносин на благо двох країн та світу у загалом. При цьому ми продовжуватимемо твердо відстоювати наш суверенітет, безпеку та інтереси розвитку.

    Чергова прес-конференція 1 лютого 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     


    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 31 СІЧНЯ ПО 2 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

     

    AFP: Вчора влада США заявила, що знешкодила китайських хакерів, метою яких була державна інфраструктура США. Крім того, вчора директор ФБР заявив, що Китай є країною, яка проводить найбільше атак хакерів. Як на це відреагувало МЗС Китаю?

    Ван Веньбінь: Китай рішуче виступає проти всіх форм кібератак і припиняє їх відповідно до закону. Не маючи вагомих доказів, США зробили необґрунтований висновок і висунули безпідставні звинувачення проти Китаю. Це вкрай безвідповідально і є цілковитим викривленням фактів. Китай рішуче виступає проти цього.

    США є джерелом і найбільшим організатором кібератак. Кібернетичне командування збройних сил США відкрито заявило, що критично важлива інфраструктура інших країн є законною метою американських кібератак. Починаючи з минулого року, Агентство з кібербезпеки Китаю публікує звіти, що розкривають багаторічні кібератаки уряду США на критично важливу інфраструктуру Китаю. Така безвідповідальна політика та практика наражає глобальну критично важливу інфраструктуру на величезний ризик. Ми закликаємо США припинити кібершпигунство та кібератаки по всьому світу, а також перестати очорняти інші країни під приводом кібербезпеки.

    Bloomberg: Пентагон США додав провідного китайського виробника мікросхем, а також компанію з розробки штучного інтелекту в чорний список компаній, який включає компанії, звинувачені в сприянні китайським збройним силам. До списку додані компанії YMTC та Megvii. У цьому списку вже є такі компанії, як Huawei та SMIC. Чи має Міністерство закордонних справ якісь коментарі з цього приводу?

    Ван Веньбінь: Китай рішуче виступає проти того, щоб США виходили за рамки концепції національної безпеки, створювали різноманітні дискримінаційні списки, переслідували китайські компанії та порушували нормальну економічну та торговельну співпрацю між Китаєм та США. Це повний відхід від принципів ринкової конкуренції та правил міжнародної торгівлі, які США давно самі відстоюють. Такі дії підривають довіру іноземних компаній до інвестицій та ведення бізнесу в США, а також обмежують інтереси американських компаній та інвесторів. Це неминуче призведе до зворотних наслідків США.

    Фактично уряд США є ініціатором політики злиття військових і цивільних сил. Ця політика в США почалася ще до Першої світової війни, коли американський Пентагон створив офіси в Силіконовій долині та інших технологічних центрах, щоб спрямовувати високотехнологічні компанії на розвиток технологій для їх застосування у військових цілях. Багато великих транснаціональних корпорацій у США є учасниками політики злиття військового та цивільного секторів, оскільки сфера їхньої діяльності та портфель продуктів виходять далеко за межі цивільного сектору та переходять у військовий сектор.

    Ми закликаємо США негайно припинити необґрунтований тиск на китайські компанії та створити для них чесні, справедливі та недискримінаційні умови ведення бізнесу. Китай і надалі твердо захищатиме законні та легітимні права та інтереси своїх компаній.

    Укрінформ: За інформацією російських ЗМІ, вчора міністр оборони Китаю адмірал Дун Цзюнь заявив своєму російському колезі Сергію Шойгу, що Китай надає Росію підтримку в українському питанні. Чи не могли б ви поділитися докладнішою інформацією про те, яку саме підтримку надає китайська сторона Росії?

    Ван Веньбінь: Міністерство оборони Китаю опублікувало протокол відеодзвінка між міністрами оборони Китаю та Росії. Ви можете ознайомитись з ним.

    Позиція Китаю щодо української кризи послідовна та зрозуміла. Ми сподіваємося, що всі сторони прагнутимуть знизити напруженість та створять умови для політичного врегулювання української кризи. Ця позиція не змінилася.

    Bloomberg: Нова Зеландія погодилася офіційно розглянути можливість вступу до «Трьохстороннього партнерства Австралії, Великобританії та США в галузі безпеки (AUKUS)». Австралія скоро направить до Нової Зеландії групу офіційних осіб для подальшого обговорення даної можливості. Чи є у Міністерства закордонних справ коментар щодо бажання та планів Нової Зеландії вступити до AUKUS?

    Ван Веньбінь: Ми неодноразово говорили, що створення так званого «Трьохстороннього партнерства у сфері безпеки» між США, Великою Британією та Австралією для розвитку співробітництва в галузі атомних підводних човнів та інших передових військових технологій — це типовий менталітет холодної війни. Ця співпраця лише посилить гонку озброєнь, підірве міжнародний режим нерозповсюдження ядерної зброї та завдасть шкоди миру та стабільності в регіоні. Країни, які виступають за мир, висловили серйозне занепокоєння та великий протест. Три країни, керуючись власними геополітичними інтересами, повністю ігнорують стурбованість міжнародного співтовариства та йдуть невірним та небезпечним шляхом. Ми сподіваємося, що дані країни будуть зберігати з таким трудом світ і стабільність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, виявляти розсудливість у словах і діях з військових питань і вживати конкретних заходів для підтримки спільного світу, стабільності та розвитку в регіоні.

    CCTV: Вчора Міжустановний постійний комітет (МПК), що об’єднує Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчу та сільськогосподарську організацію (ФАО) ООН, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) та інші агентства ООН та неурядові організації, в опублікованій спільній заяві , що призупинення деяких країн фінансування Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАДОР) призведе до катастрофічних наслідків, і попросив ці країни переглянути своє рішення. У заяві закликали “не кидати народ Гази”. Як це Ви можете прокоментувати?

    Ван Веньбінь: У міру того, як безперервний палестино-ізраїльський конфлікт затягується на четвертий місяць, Сектор Газа стикається з безпрецедентною гуманітарною катастрофою. За обставин, що склалися, немає іншого вибору, крім припинення вогню, яке дозволить деескалювати кризу, і немає іншого більш важливого завдання, ніж захист цивільного населення. Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАДОР) докладає значних зусиль для покращення гуманітарної ситуації в Газі та відіграє незамінну роль. Дані показують, що дві третини з понад двох мільйонів жителів Гази отримали допомогу від БАДОР. Організувати нормальну і впорядковану роботу БАДОР — означає забезпечити безперервність гуманітарної допомоги і зберегти найґрунтовніші гарантії життя для населення Гази і останню ниточку надії для біженців, які майже зневірилися.

    Ми зазначили, що ООН розпочала розслідування та вжила заходів після заяв про причетність персоналу БАДОР до атаки на Ізраїль 7 жовтня. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що БАДОР є основною ланкою усієї гуманітарної допомоги в Газі. Ми підтримуємо ООН у проведенні незалежного, справедливого та об’єктивного розслідування. При цьому слід припинити колективне покарання мешканців Гази. Ми закликаємо міжнародну спільноту, особливо великих донорів, поставити в пріоритет життя людей у ​​Газі, переглянути рішення про зупинення фінансування та продовжувати підтримувати роботу БАДОР. Ми не повинні заборонити роботу всієї БАДОР через дії окремих осіб. Ми не маємо допустити продовження колективного покарання мешканців Гази. Ми не повинні сидіти склавши руки і спостерігати за погіршенням гуманітарної ситуації у Газі.

    Чергова прес-конференція 2 лютого 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 31 СІЧНЯ ПО 2 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

     

    The New York Times: Чи очікуєте ви, що лідери Китаю та США проведуть телефонні переговори цієї весни чи найближчими місяцями?

    Ван Веньбінь: Член Політбюро ЦК КПК та голова Канцелярії Комісії ЦК КПК із закордонних справ Ван І провів раунд зустрічей із радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном. Сторони домовилися, що глави двох держав підтримуватимуть регулярні контакти для забезпечення стратегічного керівництва двосторонніми відносинами. Ми сподіваємося, що американська сторона працюватиме з Китаєм в одному напрямку, реалізовуватиме спільні домовленості та плани, про які глави двох держав говорили на зустрічі на найвищому рівні у Сан-Франциско. Сторони долатимуть перепони та розбіжності для стабільного розвитку китайсько-американських відносин. Я ніяк не можу прокоментувати ваше запитання.

    Shenzhen TV: Сьогодні вранці у місті Фучжоу провінції Фуцзянь відбулася церемонія відкриття Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН. Чи не могли б ви поділитися з нами більш детальною інформацією?

    Ван Веньбінь: Сьогодні вранці у місті Фучжоу провінції Фуцзянь відбулася церемонія відкриття Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН. Прем’єр Держради КНР Лі Цян надіслав вітального листа на церемонію відкриття. На ній був присутній член Держради КНР Шень Іцінь, який зачитав вітальний лист прем’єра Лі Цяна та виступив із промовою. Заступник прем’єр-міністра Лаоса Кікео Кхайкхампхітхун, який обійме посаду країни-голови в АСЕАН у 2024 році, зачитав вітальний лист прем’єр-міністра Сонекса Сіпхандона і виступив із промовою.

    Прем’єр Держради КНР Лі Цян зазначив у вітальному листі, що Китай та країни АСЕАН мають спільні кордони, схожу культуру та підтримують багаторічні дружні обміни. Обидві сторони спільно зробили внесок у різноманітність та багатство азіатської культури та створили безцінну культурну спадщину. Регіон Південно-Східної Азії з давніх-давен був важливим вузлом Морського шовкового шляху. Під час своїх семи подорожей до Південно-Східної Азії китайський мореплавець Чжен Хе залишив після себе історії дружніх обмінів та економічної взаємодії між Китаєм та країнами Південно-Східної Азії. Наразі всеосяжне стратегічне партнерство між Китаєм та АСЕАН демонструє
    стійку динаміку зростання, плідні результати співробітництва у різних галузях та постійний прогрес у побудові спільноти єдиної долі Китай-АСЕАН.

    Прем’єр Держради КНР Лі Цян процитував голову КНР Сі Цзіньпіна, який сказав, що для того, щоб дерево дружби Китаю та АСЕАН залишалося вічнозеленим, необхідно, щоб ґрунт громадської підтримки цих відносин був родючим. Китай сподівається співпрацювати з країнами АСЕАН та використовувати можливості Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН для реалізації Ініціативи глобальної цивілізації, підтримки азіатських цінностей, таких як мир, співпраця, інклюзивність та інтеграція, зміцнення взаєморозуміння та створення більш тісних зв’язків між більш ніж 2-мільярдним населенням цих країн, формування більш тісної спільноти єдиної долі Китаю та АСЕАН та будівництва мирного, безпечного, надійного, процвітаючого, красивого та дружного спільного дома.

    Політичні діячі з країн АСЕАН, які були присутні на заході, високо оцінили плідні результати розвитку відносин між АСЕАН та Китаєм, висловили готовність співпрацювати з Китаєм для успішного проведення Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН, зміцнення взаєморозуміння та дружби, солідарності та партнерства. АСЕАН та Китаю, розвитку обмінів між людьми та взаємного навчання між країнами, прискорення відновлення економіки після COVID-19, підйому індустрії туризму та культури, а також загального розвитку та процвітання регіону.

    У заході взяли участь понад 300 високопосадовців з країн АСЕАН, дипломатичних посланців у Китаї, керівників дружніх організацій та представників різних сфер, включаючи економічний сектор, аналітичні центри, ЗМІ та міста-побратими. Під час церемонії відкриття та в наступні дні пройде низка заходів, у тому числі церемонія презентації та вручення нагород за найкращий логотип Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН, весняний ярмарок Китай-АСЕАН, книжкова та мистецька виставки Китай-АСЕАН та виставка нематеріальної культурної спадщини провінції Фуцзянь, тематичні заходи, присвячені молоді, жінкам та чайній культурі, а також концерти. Ці заходи ознаменують добрий початок Року гуманітарних обмінів між Китаєм та АСЕАН, протягом якого обидві сторони спільно проведуть понад 200 заходів, які сформують нову тенденцію обмінів між народами, що налічують понад 2 мільярди осіб у Китаї та країнах АСЕАН, сприятимуть взаємодії на всіх рівнях та у всіх секторах, а також всебічному поглибленню торговельного та інвестиційного співробітництва. Китай готовий співпрацювати з АСЕАН у реалізації Ініціативи глобальної цивілізації, сприяти створенню тіснішого співтовариства єдиної долі Китаю та АСЕАН та робити внесок у розвиток цивілізації, що характеризується гармонією та інклюзивністю.

    Рейтер: Президент Байден призначив Джона Подесту спеціальним представником президента США з питань клімату. До свого призначення Подеста говорив, що США повинні обмежити доступ Китаю до стратегічно корисних копалин. Як Китай прокоментував його призначення? Як вона вплине на китайсько-американські відносини?

    Ван Веньбінь: Китай вітає пана Джона Подесту із призначенням. Зміна клімату – це глобальний виклик, що потребує спільних заходів. Лідери двох країн під час зустрічі у Сан-Франциско досягли важливих спільних домовленостей щодо спільної роботи з подолання кліматичної кризи. Сторони створили робочу групу з активізації дій у галузі боротьби з кліматичними змінами у 2020-х роках та разом працювали над успішним проведенням конференції ООН зі зміни клімату у Дубаї. Китай готовий співпрацювати зі США та рештою світу, щоб конкретними діями зробити подальший внесок у глобальну боротьбу з кліматичними змінами.

    Щодо згаданих вами висловлювань пана Джона Подести, то ми неодноразово говорили, що не повинні встановлювати бар’єри для обмеження нормальної економічної та торгової співпраці. Ми сподіваємося, що всі сторони дотримуватимуться принципів ринкової економіки та правил СОТ, а також забезпечать чесні, відкриті, справедливі та недискримінаційні умови для нормальної роботи міжнародних компаній.

    The New York Times: The Washington Post повідомила, що Росія імпортувала з Тайваню високотехнологічне прецизійне оснащення на суму понад 20 мільйонів доларів США, яке може бути використане у виробництві сучасних безпілотників. Яка позиція Міністерства закордонних справ щодо цього?

    Ван Веньбінь: Я не володію інформацією щодо вашого питання. Але я знаю, що Росія залишається прихильною до принципу «одного Китаю» і рішуче виступає проти «незалежності Тайваню».

    Пекінська молодіжна газета: Китайська рада зі сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT) нещодавно опублікувала Звіт про стан ділового середовища в Китаї для компаній з іноземними інвестиціями у четвертому кварталі 2023 року. Серед 600 компаній з іноземними інвестиціями, які взяли участь в опитуванні, майже 70% з оптимізмом дивляться на перспективи китайського ринку протягом п’яти років, і компаніям все більше подобаються умови ведення бізнесу в Китаї. Як ви це прокоментуєте?

    Ван Веньбінь: Звіт про стан ділового середовища в Китаї для компаній з іноземними інвестиціями в четвертому кварталі 2023 року показує, що більше 90% опитаних оцінили стан ділового середовища в Китаї як «задовільний» або вище, і більше 90% вважають китайський ринок привабливим. . Близько 93% опитаних очікують, що прибуток від їхніх інвестицій до Китаю залишиться на нинішньому рівні або збільшиться протягом найближчих п’яти років, що на 5,8% більше, ніж у попередньому дослідженні. Ми також зазначили, що згідно з нещодавнім звітом, опублікованим Американською торговою палатою, половина опитаних американських компаній розглядає Китай як головний або один з трьох головних глобальних напрямів для інвестицій, що на 5% більше, ніж у 2022 році. Все це свідчить про те, що компанії з іноземними інвестиціями у Китаї з оптимізмом дивляться на майбутні показники китайської економіки та впевнені у китайському ринку.

    Нещодавно МВФ оновив прогноз економічного зростання Китаю в 2024 році і дав прогноз зростання світової економіки на 2024 рік до 3,1% і вважає, що прискорене відновлення економіки Китаю є важливим фактором глобального зростання. Китай з радістю приймає інвестиції від підприємств усіх країн і планує продовжувати створювати ринкове, правове та ділове міжнародне середовище, щоб поділитися зі світом новими можливостями, що відкриваються завдяки модернізації Китаю, та продовжити спільний розвиток.

    Global Times: 31 січня радник з національної безпеки Філіппін Едуардо Аньо у своїй заяві розкритикував позицію та пропозиції Китаю щодо питання, пов’язаного з островом Хуан’яньдао. Як ви можете прокоментувати це?

    Ван Веньбінь: Острів Хуан’яньдао – невід’ємна територія Китаю. Китай має незаперечний суверенітет над островом і прилеглими до нього водами. Китай постійно, мирно та ефективно здійснює суверенні права та юрисдикцію над Хуан’яньдао.

    Територія Філіппін визначена низкою міжнародних договорів, включаючи Мирний договір 1898 року між Сполученими Штатами Америки та Королівством Іспанія, Договір 1900 року між Сполученими Штатами Америки та Королівством Іспанія про поступку віддалених островів Філіппін та Конвенцію 1930 року між Його Величністю Сполучених Штатів. кордону між державою Північне Борнео та Філіппінським архіпелагом. Острів Хуан’яньдао знаходиться поза межами філіппінської території. Відповідно до міжнародного права Філіппіни не можуть претендувати на суверенітет над Хуан’яньдао на підставі його порівняльної близькості до філіппінської території або заявляти про суверенні права та юрисдикцію на тій підставі, що Хуан’яньдао знаходиться в межах виключної економічної зони Філіппін.

    Необхідно наголосити, що арбітраж по Південно-Китайському морю — це повністю політична маніпуляція Філіппін з метою отримання незаконних інтересів. Рішення незаконне, недійсне і не має юридичної сили. Китай не приймає і не визнає його і ніколи не погодиться з жодними претензіями чи діями, що ґрунтуються на цьому рішенні. Суверенітет, права та інтереси Китаю в Південно-Китайському морі за жодних обставин не повинні бути порушені незаконним рішенням.

    CCTV: У своїй статті в журналі Foreign Affairs директор ЦРУ Бернс заявив, що США виділили значно більше ресурсів на збирання, операції та аналіз розвідувальної інформації, пов’язаної з Китаєм. Усього за останні два роки ЦРУ більш ніж удвічі збільшили частку загального бюджету, спрямовану на Китай. ЦРУ наймає та навчає більше носіїв китайської мови, збільшуючи зусилля по всьому світу від Латинської Америки до Африки та Індо-Тихоокеанського регіону, щоб конкурувати з Китаєм. Яка ваша реакція?

    Ван Веньбінь: Китай відданий шляху мирного розвитку. Розвиток Китаю відкриває можливості для глобального розвитку та зростання сил, що виступають за мир у всьому світі. Як голова найбільшого у світі шпигунського агентства, Бернс відкрито говорив усім, що американські шпигуни є скрізь. Дякую йому за нагадування. Китай, як завжди, вживатиме запобіжних заходів і не дозволить США домогтися свого незаконними методами.

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *