Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 26 ПО 27 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

    2024-02-29

    Чергова прес-конференція 26 лютого 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    People’s Daily: У зв’язку з оголошенням Китаю про візит президента Сьєрра-Леоне до Китаю, чи не могли б ви розповісти нам про програму та очікування Китаю у зв’язку з цим візитом? Як Китай оцінює свої нинішні стосунки зі Сьєрра-Леоне?

    Мао Нін: Китай та Сьєрра-Леоне пов’язують традиційні дружні стосунки. За більш ніж 50 років, що минули з моменту встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами, ми твердо підтримували один одного в питаннях, що стосуються основних інтересів сторін, здійснювали ефективну співпрацю в галузях, пов’язаних з економічним та соціальним розвитком, та підтримували тісну координацію у міжнародних справах. Зокрема, народи двох країн разом боролися з лихоманкою Ебола та вірусом COVID-19, що ще більше зміцнило наші зв’язки.

    Під час майбутнього візиту президента Д. Біо голова Сі Цзіньпін проведе церемонію вітання та банкет, а також переговори. Прем’єр-міністр Лі Цян та голова Чжао Лецзі також зустрінуться з президентом Біо. Ми віримо, що візит президента Біо надасть нового імпульсу всебічному та глибокому розвитку відносин між Китаєм і Сьєрра-Леоне і принесе ще більше добрих результатів дружньої співпраці.

    China News Service: Повідомляється, що 25 лютого у Білорусі відбулися вибори до Палати представників Національних зборів. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Китай зазначив, що Білорусь успішно провела вибори до Палати представників Національних зборів. Як «всепогодний» всеосяжний стратегічний партнер Білорусі Китай поважає вибір білоруського народу. Ми готові працювати з Білоруссю, щоб розширювати нашу співпрацю в усіх напрямках та просувати наші двосторонні відносини.

    AFP: За словами тайванського чиновника, новий прем’єр-міністр Тувалу заявив, що відносини між Тайванем і Тувалу «міцні та вічні». У мене два запитання. Як Міністерство закордонних справ прокоментує результати нещодавніх виборів до Тувалу? Яка думка МЗС на відносини між Тувалу і Тайванем?

    Мао Нін: Дотримуватися принципу «одного Китаю» — це рух світової думки та напрямок історії. 183 країни світу встановили дипломатичні відносини з Китаєм на основі принципу одного Китаю. Жменька країн, які все ще підтримують так звані «дипломатичні відносини» з регіоном Тайвань, має стати на правильний бік історії та прийняти вірні рішення, які справді відповідають їхнім фундаментальним та довгостроковим інтересам.

    CCTV: Washington Post повідомила, що на зустрічі міністрів закордонних справ країн «Групи двадцяти» США, що тільки що завершилася, США виступили проти негайного припинення вогню в Газі і піддалися критиці з боку Бразилії, Австралії, Південної Африки та інших сторін, що свідчить про зростаючу ізоляцію Америки в це питання. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Ескалація поточного палестино-ізраїльського конфлікту призвела до руйнівної гуманітарної ситуації у Газі. Близько 30 тис. мирних жителів загинули та близько 1,9 мільйона людей були змушені залишити свої будинки. Негайне припинення вогню – це головний заклик та консенсус переважної більшості міжнародної спільноти. США повинні прислухатися і вжити конкретних дій, щоб відіграти конструктивну роль у припиненні вогню та деескалації гуманітарної кризи.

    Рейтер: За повідомленнями ЗМІ та супутниковими знімками, Китай нещодавно відновив бар’єр у лагуні островів Хуан’яньдао. Чи можете ви підтвердити це? Яка мета встановлення бар’єру? Чи може бар’єр стати постійним елементом на мілини?

    Мао Нін: Хуан’яндао завжди були територією Китаю. У відповідь на низку дій Філіппін у водах Хуан’яньдао, які порушують суверенітет Китаю, Китай змушений вжити необхідних заходів, щоб рішуче захистити свій територіальний суверенітет, морські права та інтереси.

    China Review News: Повідомляється, що прем’єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім в інтерв’ю британській газеті Financial Times засудив «китаєфобію» західних країн і наголосив, що Малайзія дотримується нейтралітету та незалежності і не «починатиме сварку» з Китаєм заради США. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Ми взяли до уваги ці повідомлення. Заява прем’єр-міністра Анвара Ібрагіма відображає прагнення великої кількості країн, що розвиваються, підтримувати незалежність і прагнути розвитку.

    Розвиток Китаю відкриває можливості для всього світу і не загрожує нікому. Китай дотримується незалежної мирної зовнішньої політики та виступає проти блокової конфронтації та вибору сторони. Ми і надалі підтримуватимемо дружбу та співпрацю з іншими країнами на основі п’яти принципів мирного співіснування, закликатимемо до рівноправного та впорядкованого багатополярного світу та всебічно вигідної та інклюзивної економічної глобалізації, просуватимемо будівництво спільноти єдиної долі людства.

    ТАРС: Минулої п’ятниці Міністерство фінансів США включило дев’ять китайських компаній до списку санкцій за допомогу Росії в обході санкцій з боку США та їх союзників. Міністерство торгівлі США також запровадило експортний контроль щодо восьми китайських компаній. Чи є у вас якісь коментарі?

    Мао Нін: Щодо української кризи Китай дотримується об’єктивної та неупередженої позиції, прагне мирних переговорів та відіграє конструктивну роль у політичному врегулюванні кризи. Нормальне торговельно-економічне співробітництво між Китаєм і Росією не спрямоване проти будь-якої третьої сторони і не піддається втручанню з боку будь-якої третьої сторони. Китай рішуче виступає проти незаконних односторонніх санкцій щодо китайських компаній і вживатиме необхідних заходів для рішучого захисту законних прав та інтересів китайських компаній.

    ТАРС: Минулої п’ятниці депутат українського парламенту Олексій Гончаренко заявив в інтерв’ю, що Київ готовий підтримати США у боротьбі з Китаєм, КНДР, Іраном чи будь-якими іншими країнами. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Один із важливих уроків української кризи полягає в тому, що блокова конфронтація не може забезпечити безпеку. Як відповідальна велика країна, Китай продовжить відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні української кризи.

    Чергова прес-конференція 27 лютого 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    China Daily: Учора розпочалася 55-та сесія Ради ООН з прав людини. Як у нинішніх умовах Китай оцінює роль СПЛ ООН? Чим зумовлена участь Китаю цього разу? .Не могли б Ви розповісти про це докладніше?

    Мао Нін: Рада ООН з прав людини (СПЛ ООН) є основною платформою для обговорення питань прав людини. Нині світ стає дедалі неспокійнішим, кризи та конфлікти продовжують розгорятися, управління правами людини не дотримується на глобальному рівні. Всім сторонам необхідно терміново домогтися консенсусу, зміцнювати солідарність і співпрацю. над створенням більш справедливого, розумного та інклюзивного глобального управління у галузі прав людини.

    Міністр закордонних справ Ван І взяв участь у сегменті засідання високого рівня і виступив із промовою з відеозв’язку. Він зазначив, що захист та просування прав людини — спільна справа всього людства. міжнародного співтовариства.Ми повинні ставити людей на перше місце. Захист інтересів людей має бути основою та метою роботи з прав людини. Право людей на життя і розвиток має бути захищене в пріоритетному порядку і здійснюватися першочергово. Необхідно рішуче виступати проти спроб втручатися у внутрішні справи інших країн та стримувати їх розвиток під приводом прав людини. шлях розвитку всіх країн у галузі прав людини. Необхідно нав’язувати іншим свої цінності та модель розвитку. Необхідно дотримуватися принципу взаємовигідного співробітництва, утверджувати взаєморозуміння через діалог, доповнювати інтереси один одного шляхом комунікації, захищати та просувати права людини на основі забезпечення безпеки, розвитку та співробітництва, при цьому належним чином підходити до нових питань у галузі прав людини, що виникають у зв’язку з впровадженням штучного інтелекту. Органи ООН з прав людини повинні бути справедливими та об’єктивними та служити платформами для конструктивної взаємодії та співпраці всіх сторін, а не полем бою для групової політики чи блокової конфронтації.

    Міністр закордонних справ Ван І підкреслив, що в даний час Китай працює над тим, щоб більш предметно та справедливо донести до свого населення плоди модернізації та підвищити рівень захисту прав людини. Оскільки наше майбутнє тісно пов’язане з майбутнім людей у всьому світі, ми активно відстоюватимемо спільні цінності людства та працювати з усіма сторонами, щоб побудувати спільноту єдиної долі людства, а також зробити новий внесок у здоровий розвиток глобальної роботи з прав людини.

    Swedish Television: Швеція має намір вступити до НАТО. Як це вплине на китайсько-шведські стосунки?

    Мао Нін: Що стосується європейської безпеки, то Китай сподівається, що всі сторони працюватимуть над забезпеченням загальної, всеосяжної, спільної та стійкої безпеки, дотримуватися принципу неподільної безпеки та будувати збалансовану, ефективну та стійку систему безпеки шляхом діалогу та консультацій та на основі поваги законних інтересів один одного, щоб забезпечити мир та міцну безпеку в регіоні.

    Що стосується китайсько-шведських відносин, то наша позиція послідовна. Ми цінуємо нашу дружню співпрацю зі Швецією.

    AFP: За повідомленнями ЗМІ, президент Сербії заявив учора, що лідер Китаю відвідає Сербію цього року. Чи може Міністерство закордонних справ підтвердити цей візит і надати більш детальну інформацію?

    Мао Нін: Китай і Сербія — давні друзі. Ми готові працювати з Сербією над зміцненням обмінів на різних рівнях і в усіх сферах, щоб підняти китайсько-сербське всеосяжне стратегічне партнерство на новий рівень, принести більше користі двом народам і зробити внесок у зусилля зі створення спільноти єдиної долі людства. про який Ви згадали, то я не маю інформації.

    The Paper: Повідомляється, що у своєму нещодавньому звіті для Комісії з цінних паперів і бірж США компанія Nvidia вперше включила Huawei до своїх конкурентів в області чіпів ІІ та інших областях, а також заявила, що її позиції можуть ще більше постраждати від конкуренції, якщо відбудуться подальші зміни в експортному контролі уряду США. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Події показують, що американська політика «маленький двір і високий паркан» не зупиняє інноваційний розвиток Китаю і не приносить користі ні американським компаніям, ні всій напівпровідниковій промисловості. Відкрита співпраця є основною рушійною силою зростання в цій сфері. ринків напівпровідників у світі. Фрагментація ринку, дестабілізація глобальних ланцюжків виробництва та поставок, а також зниження ефективності та інновацій не відповідає нічиїм інтересам. конкуренцію.

    Рейтер: Термін дії Американо-китайської угоди про науку і технології спливає сьогодні після 6-місячного продовження, схваленого США в серпні 2023 року, і необхідно проведення повторних переговорів з Китаєм. минув?

    Мао Нін: Китайсько-американські обміни та співробітництво в галузі науки і техніки є взаємовигідними за своєю природою. Мені відомо, що обидві сторони підтримують зв’язок щодо продовження угоди. Щодо конкретного питання, про яке Ви згадали, раджу звертатися до компетентних органів Китаю.

    Bloomberg: Міністерство внутрішньої безпеки США розширює перевірку компаній, які займаються виробництвом сонячних батарей для постачання США. Це, мабуть, свідчить про те, що адміністрація Байдена має намір посилити дотримання заборони на продукцію, пов’язану з «примусовою працею» в Китаї. Як Міністерство закордонних справ реагує на це?

    Мао Нін: Ми неодноразово заявляли, що так звана «примусова праця» в Сіньцзяні — це не що інше, як кричуща брехня. Такі дії серйозно порушують основні права людини у Сіньцзяні та правила міжнародної торгівлі. Вони також порушують глобальні ланцюжки виробництва та постачання. США повинні негайно припинити помилкові звинувачення на адресу Китаю, припинити втручатися у внутрішні справи Китаю під приводом прав людини та припинити політизувати та озброювати економічні та торгові питання.

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 26 ПО 27 ЛЮТОГО 2024 РОКУ

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *