Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 20 по 24 вересня 2024 року

    2024-09-26

    Чергова прес-конференція 20 вересня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін.

    CCTV: Ми зазначили, що сьогодні на сайті Міністерства закордонних справ було опубліковано документ про консенсус між Китаєм та Японією щодо скидання в океан забрудненої води з АЕС «Фукусіма-1». Чи не могли б ви розповісти про це?

    Мао Нін: 24 серпня 2023 року уряд Японії в односторонньому порядку розпочав скидання забрудненої ядерною речовиною води з АЕС «Фукусіма-1» в океан, ігноруючи сумніви та протидію міжнародної спільноти. Китай як одна з найважливіших зацікавлених сторін завжди виступав проти цієї безвідповідальної практики. Відповідно до наміру лідерів двох країн вирішити проблему забрудненої ядерною речовиною води «Фукусіми» шляхом консультацій і переговорів, Китай провів понад 10 раундів інтенсивних переговорів і консультацій з японською стороною та відповідними міжнародними організаціями, і завдяки невпинним зусиллям досяг консенсусу. . Я хотіла б наголосити на наступних моментах:

    По-перше, Китай рішуче виступає проти несанкціонованого початку скидання в океан японською стороною, і ця позиція залишається незмінною. Китай та Японія опублікували консенсус, що закликає японську сторону ефективно виконувати свої зобов’язання з міжнародного права та основну відповідальність за нагляд за безпекою, робити все можливе, щоб уникнути негативного впливу на навколишнє середовище та людей, та ефективно захищатися від потенційних ризиків скидання в океан. Ми сподіваємося, що міжнародне співтовариство, особливо зацікавлені країни, разом із Китаєм суворо стежитимуть за виконанням Японією своїх зобов’язань.

    По-друге, через обмеженість існуючих міжнародних механізмів поточна оцінка та моніторинг скидання в океан не є всеосяжними, їм не вистачає прозорості та достовірності, і їх необхідно продовжувати вдосконалювати та зміцнювати, зокрема, шляхом створення довгострокового міжнародного механізму моніторингу, що охоплює ключові аспекти. води, що скидається, і забезпечення ефективної участі в ньому всіх зацікавлених країн, включаючи Китай, а також шляхом проведення незалежного відбору проб і моніторингу, щоб отримати всеосяжні, реальні та ефективні дані та забезпечити, щоб ризик скидання в океан був керованим. Китай та Японія досягли угоди з цього питання під час переговорів, і наступним кроком буде обговорення технічних деталей, таких як типи нуклідів, що підлягають моніторингу, та методи виявлення, щоб забезпечити всеосяжний, ефективний та надійний довгостроковий міжнародний моніторинг.

    По-третє, питання про те, як правильно утилізувати забруднену ядерною речовиною воду з «Фукусіми», є як політичним, так і науковим. Двосторонній консенсус між Китаєм та Японією заклав основу для міжнародного співтовариства щодо утилізації забрудненої ядерною речовиною води науковим, ефективним та безпечним способом і є віхою, досягнутою спільними зусиллями міжнародного співтовариства, особливо зацікавлених країн. У майбутньому Китай співпрацюватиме з міжнародним співтовариством, особливо із зацікавленими країнами, щоб продовжувати вести діалог з японською стороною на науковій основі в дусі високої відповідальності за глобальну морську екосистему та здоров’я людей, та закликатиме японську сторону належним чином вирішувати проблеми, пов’язані зі скиданням морської води. .

    По-четверте, всеосяжне припинення китайською стороною імпорту продуктів водного промислу (включаючи водних тварин, що вживаються в їжу) японського походження до Китаю є терміновим превентивним і тимчасовим заходом, прийнятим згідно з відповідними законами та правилами Китаю та відповідними положеннями СОТ, з метою всебічного захисту здоров’я населення. Вжиття цього заходу, який регулюється правилами і нормами, є практичним проявом відповідальності китайського уряду перед своїм народом. Досягнення консенсусу між Китаєм та Японією не означає, що Китай негайно відновить імпорт японських продуктів водного промислу у повному обсязі. Китай продовжить дотримуватися законів і правил СОТ і Китаю, приймати наукові факти як керівництво, забезпечувати безпеку як попередню умову і розпочинати коригування відповідних заходів на основі наукових даних після ефективної участі у відповідних заходах з моніторингу, взяття незалежних проб та підтвердження результатів. Ми проведемо технічні консультації з японською стороною та поступово відновимо імпорт японських продуктів водного промислу відповідно до правил за умови, що вимоги, висунуті китайською стороною, будуть повністю виконані. Результати консультацій та коригування політики будуть своєчасно доведені до відома громадськості.

    ІА Сіньхуа: 21 вересня 2021 року голова КНР Сі Цзіньпін запропонував Ініціативу глобального розвитку на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї. За останні три роки ця ініціатива отримала широке схвалення з боку міжнародної спільноти, а її результати принесли користь усьому світу, особливо країн Глобального Півдня. На недавньому пекінському саміті Форуму китайсько-африканського співробітництва всі сторони позитивно оцінили Ініціативу глобального розвитку, вважаючи, що вона надасть імпульсу розвитку країн Глобального Півдня, зокрема Африки. Який ваш коментар? Чи можете ви розповісти нам про прогрес, досягнутий у реалізації ініціативи, та про наступні кроки у її розвитку?

    Мао Нін: За останні три роки коло друзів Ініціативи з глобального розвитку ставало дедалі ширшим, і успіхи вражають уяву: понад 100 країн та багато міжнародних організацій, включаючи ООН, підтримали та взяли участь у Дружній групі Ініціативи з глобального розвитку, а понад 80 країн увійшли до неї. Китай створив Глобальний фонд розвитку та співробітництва Південь-Південь, який підтримав понад 150 проектів, та повним ходом працює мережа глобальних центрів сприяння розвитку.

    Ініціатива щодо глобального розвитку зародилася в Китаї, а плоди та можливості належать усьому світу. На шляху до розвитку та процвітання жодна країна не повинна залишитися позаду, і ніхто не повинен бути кинутий напризволяще — таке бачення Ініціативи глобального розвитку та мета, яку обстоює ООН. У ході майбутніх спільних дебатів Генеральної Асамблеї міністр закордонних справ Ван І візьме участь у презентації теми «Ініціативи щодо глобального розвитку на підтримку глобального Півдня – Китай у дії», щоб обговорити з усіма сторонами співробітництво в галузі розвитку та заручитися підтримкою у справі розвитку та відродження « глобального Півдня».

    Ми поглиблюватимемо співпрацю з усіма сторонами в рамках Ініціативи з глобального розвитку, продовжуватимемо ділитися можливостями розвитку, що відкриваються завдяки модернізації в китайському стилі, прискорюватиме реалізацію Порядку денного в галузі сталого розвитку ООН на період до 2030 року та сприятиме спільному розвитку.

    Bloomberg: Китай і Японія досягли консенсусу щодо скидання забрудненої ядерною речовиною води з «Фукусіми» в океан. Моє перше питання: чи означає це, що китайська сторона приєднається до існуючих домовленостей щодо моніторингу між японською стороною та МАГАТЕ? Чи буде створено абсолютно нову систему моніторингу? Друге питання: оскільки ви раніше згадали, що міжнародне співтовариство також може брати участь у моніторингу, чи є інші країни, які братимуть участь у моніторингу? Чи в моніторингу беруть участь лише Японія, Китай та МАГАТЕ?

    Мао Нін: Що стосується вашого першого питання, то МАГАТЕ неодноразово заявляло про свою підтримку посиленого моніторингу скидання забрудненої ядерною речовиною води з «Фукусіми» в океан, а також консультацій та консенсусу, досягнутого між Китаєм та Японією. Ми підтримуємо необхідний зв’язок із МАГАТЕ.

    Що стосується вашого другого питання, Китай послідовно наполягає на тому, що довгостроковий міжнародний моніторинг скидів в океан повинен бути відкритим і прозорим. Японська сторона також продемонструвала відкритість до участі інших країн у процесі переговорів щодо досягнення двостороннього консенсусу з китайською стороною. Відповідно до консенсусу між Китаєм та Японією, всі зацікавлені країни, включаючи Китай, забезпечуватимуть неупередженість та ефективність довгострокового міжнародного моніторингу шляхом участі у розробці програм відбору проб та моніторингу та незалежного отримання проб води, забрудненої ядерними речовинами.

    Чергова прес-конференція 23 вересня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня.

    China Daily: Як відомо, нещодавно на 57-й сесії Ради з прав людини ООН відбувся розширений діалог щодо ситуації з правами людини в Афганістані. Деякі учасники висловили занепокоєння щодо прав та інтересів жінок в Афганістані, і представники Китаю закликали правлячу владу керуватися рівноправним та поважним підходом для поступового покращення та зміцнення захисту прав жінок та дітей. Який ваш коментар?

    Лінь Цзянь: Уряд Китаю завжди надавав великого значення захисту прав та інтересів жінок. Ми відзначили, що правляча влада Афганістану неодноразово наголошувала на необхідності поважати і захищати права та інтереси жінок, і сподіваємося, що афганська сторона виконає вищезгадану програмну заяву, зверне увагу на законні заклопотаності міжнародної спільноти і вирішить це питання шляхом дружніх консультацій з усіма.

    У той же час важливо розуміти, що питання про права та інтереси жінок не вичерпує всіх проблем Афганістану, не є їхньою суттю чи коренем. Як зазначається у доповіді генерального секретаря ООН, 23,7 мільйона афганців гостро потребують гуманітарної допомоги, а 12,4 мільйона людей страждають від сильного голоду. Міжнародне співтовариство має зосередитися на найнагальніших труднощах, з якими стикається Афганістан, сприяти відновленню та розвитку країни, покращувати добробут афганського народу, щиро захищати його права та водночас спрямовувати правлячу владу країни на постійне вдосконалення та зміцнення захисту прав жінок та дітей на основі рівності та поваги. Будучи близьким сусідом Афганістану та відповідальною країною, Китай готовий співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб продовжувати надавати допомогу Афганістану та відігравати активну роль у його мирному відновленні та захисті прав людини.

    Bloomberg: На саміті четвірки QUAD (США, Японія, Австралія, Індія), що пройшов у США у вихідні, президент США Д. Байден зробив низку зауважень на адресу Китаю, заявивши, що Китай продовжує діяти «агресивно» та «випробовувати на міцність» США та їх союзників по Індо-Тихоокеанському регіону. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?

    Лінь Цзянь: Чотирьохсторонній механізм QUAD позиціонується як основний механізм регіонального лідерства в Індо-Тихоокеанській стратегії США і є для них інструментом блокування Китаю та збереження своєї гегемонії. «Індо-Тихоокеанська стратегія» намагається досягти консенсусу щодо виключення та придушення Китаю, спекулюючи на «китайській загрозі», і QUAD намагаються налагодити співпрацю в галузі військової безпеки з питань, пов’язаних з морем, з тими самими намірами і тією ж тактикою. Американська сторона голосно заявляє, що вона не націлена на Китай, але першою темою саміту є Китай, і на саміті повсюдно використовують Китай як привід, це брехня безсоромно, і навіть американські ЗМІ не вірять у це.

    Китай завжди був переконаний, що співпраця між країнами не повинна бути спрямована проти третьої сторони, а тим більше завдавати шкоди її інтересам. Будь-яка регіональна ініціатива повинна дотримуватися загальної регіональної тенденції та сприяти миру, стабільності та процвітанню в регіоні. Створення замкнутої та ексклюзивної «малої групи», що підриває взаємну довіру та співпрацю між країнами регіону та йде врозріз з азіатсько-тихоокеанською тенденцією прагнення миру, розвитку, співробітництва та процвітання, не призведе ні до чого.

    Американська сторона повинна відкинути свою одержимість «збереженням гегемонії та стримуванням Китаю», перестати використовувати країни регіону як інструменти, припинити прикрашати стратегічні спроби створення різних «малих груп» і втілити в життя свою заяву про те, що вона «не прагнутиме зміцнення спілок проти Китаю», замість шукати особисту вигоду за рахунок стратегічних інтересів безпеки інших країн та благополуччя народів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

    CCTV: Якими є очікування Китаю від 21-ї виставки Китай-АСЕАН та Ділового та інвестиційного саміту Китай-АСЕАН?

    Лінь Цзянь: АСЕАН є пріоритетом для китайської дипломатії сусідства та ключовим регіоном для спільного будівництва «Один пояс, одного шляху». З моменту встановлення всеосяжного стратегічного партнерства у 2021 році відносини між Китаєм та АСЕАН зберігають гарну динаміку розвитку, всебічне співробітництво здійснюється на високому рівні, а будівництво більш тісної спільноти єдиної долі між Китаєм та АСЕАН йде впевненими кроками вперед. Китай є головним торговим партнером АСЕАН з 2009 року, і чотири роки поспіль обидві сторони були одними з найбільших торгових партнерів. З січня до липня цього року обсяг двосторонньої торгівлі Китаю з АСЕАН досяг 552 мільярдів доларів США, збільшившись на 7,7 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. З січня по липень цього року обсяг прямих інвестицій Китаю в АСЕАН досяг 12,96 млрд. доларів США, а обсяг прямих інвестицій АСЕАН в Китай – 7,3 млрд. доларів США, збільшившись на 15,3% і 14,1% відповідно в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

    Виставка Китай-АСЕАН є важливою платформою для поглиблення співпраці між Китаєм та АСЕАН та просування регіональної економічної інтеграції. Тема виставки цього року «Розвиватися разом із щирістю, користю та толерантністю, увінчуючи майбутнє діамантами — просування будівництва зони вільної торгівлі 3.0 Китай-АСЕАН та високоякісного зростання в регіоні». Китай готовий співпрацювати з країнами АСЕАН, щоб повною мірою використати роль виставкової платформи Китай-АСЕАН, використовувати будівництво зони вільної торгівлі 3.0 як можливість для подальшого розширення торгівлі та взаємних інвестицій, зміцнення взаємозв’язку регіональних виробничих та логістичних ланцюжків, розкриття потенціалу практичної співпраці у різних галузях. , досягнення більшої взаємної вигоди та безпрограшних результатів, а також сприяння побудові більш тісної спільноти єдиної долі Китай-АСЕАН.

    China News Service: Як повідомляється, увечері 22 вересня за пекінським часом на Саміті майбутнього ООН було офіційно ухвалено «Глобальний цифровий договір». Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Китай вітає укладання “Глобального цифрового договору” ООН. У Договорі наголошується на важливості пріоритету розвитку, інклюзивності, інноваційності, захисту культурного розмаїття в цифровому просторі та створення відкритого, справедливого, інклюзивного та недискримінаційного середовища для цифрового розвитку – принципи, що відповідають концепціям Ініціативи щодо глобального розвитку та Ініціативи. У Договорі пропонується розробити загальні стандарти глобальної безпеки даних та провести глобальний діалог та міжурядові переговори з питань управління штучним інтелектом – ініціативи, які відповідають шляхам Ініціативи глобального управління ІІ та Ініціативи щодо глобальної безпеки даних, запропонованих Китаєм.

    Договір відповідає глобальній тенденції розвитку цифрових технологій та співробітництва, відображає настійний заклик країн, особливо країн Півдня, подолати цифровий розрив та вирішити проблему дефіциту управління, а також наголошує на спільній волі міжнародної спільноти відповісти на виклики цифрових можливостей шляхом солідарності та співробітництва та побудувати інклюзивне, відкрите, справедливе та безпечне цифрове майбутнє. Договір є одночасно голосом на користь багатостороннього підходу, цифрової солідарності та співпраці з боку міжнародного співтовариства та надасть нового імпульсу та життєвої сили глобальному цифровому управлінню.

    Китай послідовно підтримує просування глобального цифрового управління через ООН як основний канал і конструктивно брав участь у всьому процесі консультацій щодо Договору, відігравши важливу роль у його успішному завершенні. Як наступний крок Китай, як і в минулому, буде дотримуватися концепції спільного обговорення, спільного будівництва та спільного використання та працювати з міжнародним співтовариством для просування глобального цифрового управління, спільного сприяння реалізації Договору та спільної побудови глобальної цифрової спільноти єдиної долі.

    AFP: У своїй спільній заяві лідери четвірки QUAD висловили серйозне занепокоєння ситуацією у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях, явно вказуючи на Китай. Чи зробив Китай серйозні уявлення відповідним країнам?

    Лінь Цзянь: Наразі ситуація в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях залишається загалом стабільною. Деякі екстериторіальні країни продовжують об’єднуватись у невеликі групи та по-новому вирішувати морські питання по сусідству з Китаєм, намагаючись вступити до групової конфронтації, розпалюючи обстановку та підриваючи мир та стабільність у регіоні. Я хотів би наголосити, що участь будь-якої сили не похитне рішучість Китаю захищати свій територіальний суверенітет, морські права та інтереси відповідно до закону, а також підтримувати мир та стабільність у регіоні.

    Ми зробимо серйозні уявлення проти будь-яких дій, що підривають суверенітет та інтереси безпеки Китаю.

    PTI: Вперше на саміті четвірки QUAD було схвалено спільні місії берегової охорони, досягнуто домовленості про зміцнення співпраці в регіоні Індійського океану, а також визнано та підтримано лідерство Індії у завершенні проекту «Бачення Асоціації регіонального співробітництва прибережних країн Індійського океану». Який ваш коментар?

    Лінь Цзянь: Співпраця між країнами має сприяти зміцненню регіонального світу, стабільності та процвітання, а не перетворюватися на ковдру закритих та ексклюзивних «малих груп», які підривають взаємну довіру та співпрацю між країнами регіону.

    Китай відкритий для нормальної співпраці між заінтересованими країнами в галузі морського судноплавства, але така співпраця не повинна бути спрямована проти інших країн під приводом і не повинна підривати регіональний мир і стабільність.

    AFP: Міністерство торгівлі США має намір сьогодні запропонувати заборону використання китайського програмного та апаратного забезпечення американськими постачальниками «розумних» підключених автомобілів та автовиробниками з технологією самостійного водіння, що, за повідомленнями ЗМІ, викликане міркуваннями національної безпеки. Чи спілкувався Китай із США з цього приводу?

    Лінь Цзянь: За детальною інформацією рекомендую звернутися до компетентних органів. Я хотів би наголосити, що Китай у принципі виступає проти узагальнення Сполученими Штатами концепції національної безпеки та дискримінаційної практики щодо відповідних китайських підприємств та продукції. Ми закликаємо американську сторону поважати ринкові принципи та забезпечити відкрите, справедливе, прозоре та недискримінаційне бізнес-середовище для китайських підприємств. Китай рішуче захищатиме свої законні права та інтереси.

    Чергова прес-конференція 24 вересня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня.

    Beijing Youth Daily: Нещодавно у Нью-Йорку відкрився «Саміт майбутнього» ООН. На саміті було прийнято «Пакт заради майбутнього», в якому викладено план дій щодо вирішення глобальних проблем, у тому числі в галузі міжнародного миру та безпеки. Генеральний секретар ООН А. Гутерріш заявив на саміті, що світ переживає період потрясінь та змін і що необхідно вжити рішучих заходів для відновлення та реформування міжнародного співробітництва. Люди всього світу хочуть мирного та процвітаючого майбутнього та вважають роль ООН вкрай важливою. Чи не могли б ви розповісти про роль Китаю на саміті? Як бере участь ООН у вирішенні глобальних проблем?

    Лінь Цзянь: 23 вересня за місцевим часом спеціальний представник голови КНР Сі Цзіньпіна, член Політбюро ЦК КПК та міністр закордонних справ Ван І взяв участь у «Саміті майбутнього» ООН у Нью-Йорку, виступивши з промовою на тему «Усвідомити спільну долю та разом створити найкраще майбутнє».

    Міністр закордонних справ Ван І зазначив, що майбутнє має надію на розвиток людства. В умовах небачених за сторіччя змін у світі проведення «Саміту майбутнього», прийняття «Пакту в ім’я майбутнього» мають важливе значення для об’єднання зусиль в ім’я миру та розвитку, намічення планів для майбутньої долі людства. Голова Сі Цзіньпін висунув важливу концепцію побудови спільноти єдиної долі людства, а також ініціативи високоякісного спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху», глобального розвитку, глобальної безпеки та глобальної цивілізації, які пропонують нові рішення для подолання спільних викликів людства та малюють новий план побудови найкращого світу.

    Міністр закордонних справ Ван І виклав чотири пропозиції китайської сторони: Необхідно побудувати майбутнє у світі та спокої. Усі країни повинні дотримуватись загальної, всеосяжної, заснованої на співпраці та стійкій концепції безпеки. Великі держави, зокрема, мають надати приклад, вийшовши з геополітичних клік і подолавши конфлікти та конфронтації. Необхідно побудувати майбутнє розвитку та процвітання. Необхідно ділитися можливостями розвитку та прагнути взаємовигідної співпраці. Необхідно дотримуватись ідеї розвитку, орієнтованого на народ, та просувати загальнодоступну та інклюзивну економічну глобалізацію, щоб люди могли користуватися плодами розвитку, а країни могли досягти загального процвітання. Необхідно побудувати майбутнє справедливості та правосуддя. Необхідно просувати багатополярність у рівноправному та впорядкованому світі, зміцнювати авторитет міжнародного верховенства права, протистояти утиску слабких, одностороннім санкціям та іншим гегемоністським практикам, а також захищати законні права та інтереси країн, що розвиваються. Потрібно побудувати краще майбутнє. Необхідно відкрити нові горизонти та нові практики у прагненні до більш справедливого та розумного глобального управління. Китай підтримує ООН у тому, щоб вона відігравала провідну роль в управлінні ІІ, та висуне «Інклюзивну програму нарощування потенціалу ІІ».

    Перед такими викликами, як загострення глобальних конфліктів і потрясінь, незбалансований розвиток та невпорядковане управління, міжнародному співтовариству необхідно об’єднуватися, а не розділятися, співпрацювати, а не протистояти, і, зрештою, дотримуватися справжньої багатосторонності. Лише жорстка підтримка міжнародної системи з ООН в її основі та міжнародного порядку, заснованого на міжнародному праві, дозволить реалізувати багатосторонній підхід та просунути вперед глобальне управління. Китай готовий використати цей «Саміт майбутнього» та поточну сесію Генеральної Асамблеї як можливість для просування практики справжнього багатостороннього підходу та працювати пліч-о-пліч з усіма країнами світу для сприяння побудові спільноти єдиної долі людства в ім’я більш мирного та кращого завтра.

    Hubei Media Group: Ми дізналися, що делегація Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) була запрошена відвідати Китай. Чи можете ви надати інформацію про це?

    Лінь Цзянь: З 17 по 22 вересня Генеральний директор ОЗХВ, голова Виконавчої ради ОЗХВ, голова Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї (КХВ), а також постійні посланці та представники 13 країн при ОЗХВ відвідали Китай.

    Темою візиту було повне та ретельне знищення хімічної зброї, залишеної Японією в Китаї, у найкоротші терміни, підтримання авторитету КХО та реалізація мети «світ без хімічної зброї». Під час перебування у Китаї делегація відвідала місце розкопок, відновлення та знищення залишків японської хімічної зброї. Сторони наголошують, що КХО чітко обумовлює зобов’язання Японії щодо знищення хімічної зброї, залишеної Японією, та підтримують ОЗХО у продовженні серйозних обговорень, спостереження та перевірки для забезпечення ефективного виконання відповідних положень.

    Важливо підкреслити, що в ті роки японські сили вторгнення застосовували та залишали в Китаї хімічну зброю у великих кількостях, і що величезна шкода від неї зберігається досі. Японська сторона несе непорушну історичну, політичну та юридичну відповідальність за усунення отруйних наслідків застосування хімічної зброї. Японська сторона повинна, у суворій відповідності до положень КХО та меморандуму про взаєморозуміння між урядами Китаю та Японії, серйозно посилити терміновість і відповідальність, прискорити поводження з залишками японської хімічної зброї по всьому ланцюжку, щоб отруйні залишки японської хімічної зброї були повністю, чисто і чисто. у найкоротший термін, а китайський народ отримав можливість повернути чисту землю.

    Китай очікує, що ОЗХО відіграватиме активнішу роль у контролі за дотриманням Японією своїх зобов’язань і продовжить свої зусилля щодо досягнення шляхетної мети створення світу, вільного від хімічної зброї.

    Dragon TV: Нещодавно у низці американських та європейських ЗМІ з’явилася інформація про те, що США планують відкрити для підписання Нью-Йоркську спільну заяву щодо підводних кабелів під час Генеральної Асамблеї наприкінці вересня, і що країни-члени ЄС обговорюють питання про те, чи приєднатися до цієї заяви. Країни, які підписали заяву, зобов’язуються «використовувати надійні та заслуговують на довіру кабельні компоненти та послуги», підтримувати «постачальників послуг підводних кабельних мереж та операторів з експлуатації та технічного обслуговування з прозорими структурами власності, партнерства та корпоративного управління», а також вимагати від операторів мереж прийняття заходів щодо захисту ланцюжка поставок та безпеки даних. Деякі ЗМІ вважають, що цей крок США — спроба витіснити китайські компанії із глобального ланцюжка постачання підводних кабелів. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Міжнародні підводні кабелі є найважливішими носіями інформації для сучасних глобальних комунікацій та основною інфраструктурою, що підтримує цифрову економіку та транскордонну торгівлю між країнами. Однак, на жаль, останніми роками США грубо порушують міжнародні правила та бізнес-моделі, будуючи «маленький двір із високою стіною» проти Китаю в галузі підводних кабелів, і постійно використовують свою національну міць для придушення та стримування китайських підприємств, продукції та технологій. Цього разу США ініціювали підписання ексклюзивної спільної заяви щодо морських кабелів під час Генеральної Асамблеї ООН, і їхній злісний намір очевидний.

    Підводні кабелі – це типова міжнародна громадянська інфраструктура, яка впливає на глобальний мережевий зв’язок та благополуччя людей у ​​різних країнах. Загальна політизація та генералізація питання підводних кабелів з боку Сполучених Штатів серйозно підриває нормальні правила міжнародного ринку, загрожує глобальному взаємозв’язку даних та кібербезпеці, а також позбавляє всі країни, що особливо розвиваються, права розвивати свою підводну кабельну промисловість та самостійно обирати постачальників підводних кабелів. Китай рішуче виступає проти цього. Китай, як і в минулому, твердо захищатиме законні права та інтереси китайських підприємств, підтримуватиме міжнародне співтовариство у здійсненні міжнародного співробітництва з підводних кабелів на основі принципів чесності, справедливості, рівності та всеосяжності, а також рішуче протистояти одностороннім та гегемоністським діям США.

    Bloomberg: Повідомляється, що адміністрація Д. Байдена в США розробляє нові правила, які блокують продаж та імпорт апаратного та програмного забезпечення для підключених автомобілів з Китаю та Росії, щоб протистояти загрозі злому. Міністерство торгівлі США вважає це питанням національної безпеки. Як це прокоментує Міністерство закордонних справ?

    Лінь Цзянь: За детальною інформацією з цього питання зверніться до компетентних органів Китаю. Учора я також виклав позицію Китаю щодо цього питання. Дискримінаційна практика, що застосовується Сполученими Штатами щодо підприємств і товарів з конкретних країн, порушує основні принципи СОТ, підриває міжнародну торгівлю та інвестиції, стабільність глобальних виробничих та логістичних ланцюжків і зрештою завдає шкоди інтересам самих США. Китай також зазначив, що в американській промисловості існує безліч скептичних думок щодо цього.

    США слід припинити використовувати національну безпеку як привід для придушення та стримування інших країн та створити відкрите, справедливе, прозоре та недискримінаційне бізнес-середовище для підприємств усіх країн. Китай рішуче захищатиме свої законні права та інтереси.

     

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 20 по 24 вересня 2024 року

     

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 20 по 24 вересня 2024 року

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *