Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 19 по 23 січня 2024 року

    2024-01-25

    Чергова прес-конференція 19 січня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    Beijing Daily: Президент Республіки Узбекистан Шавкат Мірзієєв відвідає Китай із державним візитом з 23 по 25 січня. Чи не могли б ви поділитися з нами китайською оцінкою нинішніх відносин між Китаєм та Узбекистаном? Які ваші очікування від візиту?

    Мао Нін: З моменту встановлення дипломатичних відносин 32 роки тому Китай та Узбекистан ставляться один до одного з повагою, користуються добросусідськими відносинами та взаємною вигодою, зберігають солідарність у важкі часи. Двосторонні відносини зробили стрибок у розвитку, а співпраця у різних галузях принесла плідні результати. Це надає потужний імпульс розвитку та активізації двох країн та позитивну енергію миру та стабільності в Центральній Азії та в усьому світі.

    Відбутися на початку 2024 року візит президента Шавката Мірзієєва до Китаю повною мірою відображає міцність наших двосторонніх відносин та глибоку дружбу між главами двох держав. Сторони скористаються цією можливістю, щоб зміцнити двосторонні відносини та надати нового виміру китайсько-узбецькій спільноті єдиної долі. У ході цього візиту обидві країни проведуть заходи в галузі культури, освіти та на субнаціональному рівні, поглиблять співпрацю в усіх напрямках та принесуть більше користі двом країнам та двом народам.

    Рейтер: Учора головний індійський бюрократ у галузі промислової політики Сінгх заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, що Індія може послабити підвищений контроль за китайськими інвестиціями, якщо кордон двох країн залишиться мирним. Як міністерство закордонних справ на це реагує?

    Мао Нін: В останні роки міжнародне співтовариство ставить питання про те, що за дискримінаційними заходами та виборчим правозастосуванням, прийнятими Індією щодо китайських компаній, стоять приховані розрахунки. Якщо відповідні повідомлення відповідають дійсності, це доводить, що питання задаються над вакуумі.

    Китай завжди вважав, що питання про китайсько-індійський кордон — це історичне питання, яке має бути поставлене та вирішене відповідним чином у наших двосторонніх відносинах. Ситуація на китайсько-індійському кордоні в цілому стабільна і процес врегулювання не повинен впливати на нормальний розвиток наших двосторонніх відносин. В останні роки обсяг двосторонньої торгівлі між Китаєм та Індією перевищив 100 мільярдів доларів США і продовжує щорічно зростати, що свідчить про стійкість та потенціал економічного та торговельного співробітництва між двома країнами.

    Китай сподівається, що Індія повною мірою усвідомлює безпрограшний характер китайсько-індійського економічного та торгового співробітництва та забезпечить чесні, справедливі, прозорі та недискримінаційні умови ведення бізнесу для китайських компаній, які інвестують та працюють в Індії.

    CCTV: Ми помітили, що міністр закордонних справ Ван І вчора завершив свої візити до Єгипту, Тунісу, Того та Кот-д’Івуару. Вже 34 рік поспіль Африка стає місцем першого щорічного закордонного візиту міністрів закордонних справ Китаю. Чи не могли б ви поділитись з нами деякими з основних моментів цього візиту? Які сигнали було надіслано? Що Китай передбачає для майбутнього розвитку відносин та співробітництва між Китаєм та Африкою?

    Мао Нін: Візит міністра закордонних справ Ван І є продовженням чудової традиції, згідно з якою наші міністри закордонних справ здійснюють свої перші закордонні поїздки до Африки на початку нового року. Це конкретна дія з інтерпретації та практичного застосування концепції щирості, реальних результатів, близькості та сумлінності, запропонованої головою Сі Цзіньпіном, та духу китайсько-африканської дружби та співробітництва. Він також демонструє те значення, яке Китай надає Африці, та тверду підтримку розвитку та відродження Африки. Він показує, що китайсько-африканська дружба витримала випробування часом, спирається на наші минулі здобутки та відкриває нове майбутнє.

    В ході візиту міністр закордонних справ Ван І провів з африканськими сторонами поглиблений обмін думками з двосторонніх відносин, регіональних та міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес, досяг широкого консенсусу, зміцнив політичну взаємодовіру, просунув обміни та співпрацю в усіх галузях. Африканські країни підтвердили свою відданість принципу «одного Китаю» та підтримку зусиль Китаю щодо захисту національного суверенітету та територіальної цілісності. Обидві сторони спільно закликатимуть до створення рівноправного та впорядкованого багатополярного світу та всебічно вигідної та інклюзивної економічної глобалізації. Працюючи пліч-о-пліч на шляху модернізації, обидві сторони зберігатимуть відданість визначальній рисі солідарності та координації Глобального Півдня.

    Цього року у Китаї пройде новий форум китайсько-африканської співпраці. Китай співпрацюватиме з Африкою, щоб сприяти синергії між високоякісним співробітництвом в рамках «Одного поясу, одного шляху», Ініціативою з глобального розвитку, Ініціативою з глобальної безпеки та Ініціативою глобальної цивілізації, а також Порядком денним на 2063 рік Африканського союзу . Ми поглиблюватимемо обміни досвідом управління, просуватимемо ініціативи співпраці відповідно до потреб розвитку Китаю та Африки в нову епоху і надаватимемо потужного імпульсу китайсько-африканській спільноті високого рівня із загальним майбутнім.

    AFP: Повідомляється, що високопосадовець хуті пообіцяв безпечний прохід російських та китайських суден через Червоне море. Чи не могли б ви підтвердити це?

    Мао Нін: Я не володію інформацією щодо вашого питання. Щодо ситуації в Червоному морі, міністр закордонних справ Ван І вже докладно виклав позицію Китаю в Єгипті, з якою ви можете ознайомитися. Я хочу ще раз наголосити, що Червоне море — це важливий міжнародний торговий шлях для товарів та енергетичних ресурсів. Китай закликає припинити переслідування та напади на цивільні судна, щоб зберегти безперешкодну роботу глобальних виробничих та логістичних ланцюжків та захистити міжнародний торговельний порядок. Водночас слід уникати нагнітання напруженості у Червоному морі та посилення ризиків безпеки у всьому регіоні. Міністр закордонних справ Ван І також наголосив, що напруженість у Червоному морі – це яскравий прояв побічних ефектів конфлікту в Газі. Пріоритетом зараз є якнайшвидше припинення бойових дій у Газі, щоб уникнути подальшої ескалації та не допустити виходу ситуації з-під контролю.

    Antara: Днями в Шанхаї відбулося восьме засідання Китайсько-Філіппінського механізму двосторонніх консультацій щодо Південно-Китайського моря під співголовою помічника міністра закордонних справ Китаю Нун Жуна та заступника міністра закордонних справ Філіппін Терези Лазаро. Чи могли б ви коротко проінформувати нас про підсумки зустрічі?

    Мао Нін: Китай опублікував результати, з якими ви можете ознайомитись. Я хочу наголосити, що Китай та Філіппіни домовилися реалізувати важливі спільні домовленості, досягнуті главами двох держав з морських питань, продовжувати належним чином регулювати морські розбіжності через дружні консультації, просувати практичну морську співпрацю та спільно підтримувати мир та стабільність на морі. Сторони також досягли взаєморозуміння у питаннях розвитку механізму морських комунікацій та співробітництва в галузі берегової охорони, морської науки та техніки та інших сфер.

    CCTV: Ми відзначили, що голова 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН) Денніс Френсіс написав у соціальній мережі X, підтвердивши, що у своїй роботі ГА ООН дотримуватиметься принципу «одного Китаю», керуючись резолюцією ГА ООН 2758. За останні Декілька днів АСЕАН, Ліга арабських держав, Африканський союз та Шанхайська організація співробітництва по-різному підтвердили свою підтримку принципу «одного Китаю». Чи є у вас якісь коментарі?

    Мао Нін: Принцип одного Китаю — це переважаючий міжнародний консенсус і основна норма, що регулює міжнародні відносини.

    На сьогоднішній день понад 100 країн та міжнародних організацій відкрито підтвердили свою прихильність до принципу «одного Китаю». Крім вже згаданих країн та організацій, ще більше країн та організацій, включаючи Малайзію, Ємен, Алжир, Судан, Південний Судан, Нігерію, Кот-д’Івуар, Гвінею-Бісау, Анголу, Замбію, Гану, Бенін, Мавританія, Того, Сейшельські острови, Габон, Малаві, Кабо-Верде, Грузію, Хорватію, Кіпр, Боснію та Герцеговину, Північну Македонію, Самоа, Науру, Мексику, Еквадор, Уругвай, Панаму, Домініканську Республіку, Коста-Ріку, Гренаду та АСЕАН виступили з різними ініціативами . Ми високо цінуємо підтримку цих країн та організацій.

    Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, перебуваючи на Всесвітньому економічному форумі, заявив, що планує організувати телефонну розмову між президентом України Зеленським і китайським лідером. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Китай та Україна підтримують безперебійні канали зв’язку та обмінюються думками з питань, що становлять взаємний інтерес. З вашого питання я не маю інформації.

     

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 19 по 23 січня 2024 року

     

    Чергова прес-конференція 22 січня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

    Shenzhen TV: Цього року виповнюється 50 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Китаєм та Бразилією. 19 січня член Політбюро ЦК КПК та міністр закордонних справ Ван І відвідав Бразилію. Чи не могли б ви детальніше розповісти про основні моменти візиту міністра закордонних справ Ван І до Бразилії, а також про результати та загальні домовленості, досягнуті двома сторонами під час зустрічей?

    Ван Веньбінь: Протягом останніх кількох днів член Політбюро ЦК КПК та міністр закордонних справ Ван І відвідав Бразилію та Ямайку на їхнє запрошення.

    Під час візиту до Бразилії міністр закордонних справ Ван І зустрівся з президентом Бразилії Лулою да Сілвою, віце-президентом Жералду Алкміном та головним радником президента Селсу Аморімом. Він також виступив співголовою четвертого Всеосяжного стратегічного діалогу на рівні міністрів закордонних справ Китаю та Бразилії разом із міністром закордонних справ Мауру Вієйрою та провів спільну зустріч із пресою. Президент Лула да Сілва зазначив, що з першого дня встановлення дипломатичних відносин з Китаєм Бразилія публічно підтримувала та дотримувалася принципу «одного Китаю» і дотримуватиметься цієї позиції. Бразилія з оптимізмом дивиться на перспективи розвитку Китаю та сподівається використати китайський досвід управління та збагатити співпрацю з Китаєм. Бразилія поділяє з Китаєм високий консенсус з багатьох основних питань і сподівається працювати з Китаєм над поліпшенням глобального управління, підвищенням колективної сили країн, що розвиваються, та їх права голосу в міжнародних справах. Бразильська сторона також зазначила, що розглядає проведення саміту лідерів «Групи двадцяти» у Ріо-де-Жанейро як можливість розширити обміни на високому рівні з Китаєм, зміцнити двосторонні зв’язки та привести дружбу та співпрацю між двома країнами до ще одного, більш багатообіцяючого 50-річного ювілею.

    Міністр закордонних справ Ван І зазначив, що Бразилія — перша країна, що розвивається, встановила стратегічне партнерство з Китаєм, і перша велика латиноамериканська країна, яка підвищила рівень двосторонніх відносин до всеосяжного стратегічного партнерства. Стосунки з Бразилією завжди були пріоритетними у китайській дипломатії, і Китай твердо підтримує Бразилію у прискоренні економічного та соціального розвитку та підвищенні ролі у міжнародних та регіональних справах. Китай готовий скористатися 50-річчям встановлення дипломатичних відносин як можливістю працювати з Бразилією для досягнення наступного «золотого 50-річчя» двосторонніх зв’язків. У ході візиту сторони досягли низки спільних домовленостей:

    По-перше, обидві сторони спільно реалізовуватимуть важливі спільні домовленості між двома лідерами, зміцнюватимуть стратегічну взаємну довіру та розуміння та підтримуватимуть одна одну з питань, пов’язаних з основними інтересами та проблемами сторін. По-друге, пліч-о-пліч поглиблювати взаємовигідне співробітництво на благо народів двох країн. Китайсько-бразильське співробітництво «поширюється від космосу до сої». Сторони дотримуватимуться концепцій відкритості, інклюзивності, співробітництва та взаємного виграшу, посилюватимуть поєднання стратегій розвитку та просуватимуть співпрацю в усіх галузях на новий рівень. По-третє, обидві сторони спільно зміцнюватимуть гуманітарні обміни, посилюватимуть громадську підтримку китайсько-бразильської дружби, надаватиме один одному візові пільги та розширюватиме взаємодію. По-четверте, пліч-о-пліч демонструвати відповідальність великих держав, просувати створення спільноти єдиної долі людства. Сторони зміцнюватимуть контакти та взаємодію, захищатимуть спільні інтереси країн, що розвиваються, просуватимуть рівноправну та впорядковану багатополярність світу та загальнодоступну та інклюзивну економічну глобалізацію, формуватимуть китайсько-бразильську спільноту єдиної долі та китайсько-латиноамериканську спільноту єдиної долі.

    Під час свого візиту на Ямайку міністр закордонних справ Ван І зустрівся та провів переговори з прем’єр-міністром Ендрю Холнессом та міністром закордонних справ Джонсон-Сміт. Ямайська сторона заявила, що зберігатиме відданість принципу «одного Китаю», ставитиме китайсько-ямайські відносини на чільне місце і прагнутиме міцного китайсько-ямайського стратегічного партнерства. Модернізація Китаю є прикладом високоякісного розвитку. Ямайка захоплюється видатними досягненнями Китаю та розраховує використати його успішний досвід для більш ефективного та справедливого розвитку. Міністр закордонних справ Ван І підкреслив, що Китай виступає за рівність усіх країн, незалежно від їхнього розміру, за велику демократію у міжнародних відносинах і невтручання у внутрішні справи інших країн, і не прагнутиме геополітичного суперництва чи змушуватиме інші країни обирати той чи інший бік. . Китай поважає Ямайку за вибір системи та способу життя зі своїми особливостями та підтримує Ямайку у відстоюванні суверенної незалежності та національної гідності, а також у підвищенні ролі у регіональних та міжнародних справах. Китай розраховує краще узгодити стратегії розвитку, розширити співпрацю в галузі торгівлі, інвестицій, відновлюваних джерел енергії, сільського господарства, цифрової економіки, «блакитної» економіки та інших сферах, а також активізувати гуманітарні обміни з Ямайкою.

    Візит міністра закордонних справ Ван І до шести країн Африки, Латинської Америки та Карибського басейну є продовженням 34-річної традиції, згідно з якою на початку року першим закордонним пунктом призначення міністра закордонних справ Китаю є Африка. Це відображає той факт, що Китай, який є членом Глобального Півдня, поділяє з країнами, що розвиваються, одне майбутнє. Китай стоятиме на боці справедливості та рівності та підтримуватиме країни, що розвиваються, особливо середні та малі. Ми будемо сприяти створенню рівноправного та впорядкованого багатополярного світу та всебічно вигідної та інклюзивної економічної глобалізації, побудуємо разом з усіма країнами спільноту єдиної долі людства та внесемо новий внесок у розвиток та прогрес людства.

    УНІАН: Минулого тижня під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі неодноразово згадувалася необхідність прямого діалогу між лідерами України та Китаю. Як ви можете прокоментувати перспективи такого діалогу чи можливо переговорів між міністрами закордонних справ двох країн?

    Ван Веньбінь: Китай та Україна підтримують прямі канали зв’язку та обмінюються думками з питань, що становлять взаємний інтерес. Обидві сторони продовжать контакти відповідно до потреб двосторонніх відносин.

    CCTV: У закордонних ЗМІ з’явилися коментарі про те, що протягом деякого часу світові таланти «неохоче» працюють і живуть у Сянгані, і навіть спостерігається тенденція «витікання талантів». Чи має міністерство закордонних справ якісь коментарі?

    Ван Веньбінь: Подібні коментарі позбавлені фактичної основи та поваги до того, що Сянган залишається центром зосередження світових талантів. Дискредитація свободи та ситуації з правами людини в Сянгані дуже безвідповідальність, оскільки вводить громадськість у серйозну оману. Реальність така, що привабливість Сянгана для світових талантів продовжує зростати. За даними уряду САР Сянган, з середини 2022 по середину 2023 року чиста притока жителів Сянгана склала 174 тис. осіб. У Сянгані немає так званого «витікання талантів». З січня по листопад 2023 року уряд САР отримав понад 200 тис. заявок на участь у різних програмах з пошуку талантів. З них понад 120 тис. заявок було схвалено, а 80 тис. талантів прибули до Сянгану, що значно перевищило річну мету прийому не менше 35 тис. талантів. Крім того, Міжнародний інститут розвитку менеджменту в Лозанні, Швейцарія, випустив звіт світового рейтингу талантів 2023 року, який показує, що Сянган посідає друге місце в Азії з конкурентоспроможності талантів. Ці цифри та факти повністю підтверджують, що Сянган залишається найпопулярнішим напрямом для глобальних талантів.

    Сянган вступив у новий етап, коли регіон відновив порядок та налаштований на процвітання. Люди тут живуть щасливим життям та користуються законними правами та свободою. Це створило безпрецедентне середовище та золоті можливості для китайських та іноземних талантів жити та процвітати у Сянгані. Ми віримо, що в умовах «Одна країна — дві системи» унікальна перевага Сянгана, який має підтримку батьківщини і відкрита для всього світу, ще більше зміцниться. Сянган і далі нарощуватиме прогрес, якого він досягає в економічній та соціальній сферах. Привабливість регіону для світових талантів лише зростатиме.

    Центральний уряд Китаю, як і раніше, підтримуватиме САР Сянган у залученні глобальних талантів та створенні нових переваг, а також вітає світові таланти з усіх секторів, щоб розділити можливості розвитку Сянгана та відкрити для нього світліше майбутнє.

    Bloomberg: У своїй попередній відповіді про візит міністра закордонних справ Ван І до Бразилії ви сказали, що Китай підтримує Бразилію, щоб вона відігравала більшу роль у регіональних справах. Чи обговорювався новий уряд Аргентини у рамках дискусії про роль Бразилії у латиноамериканських справах і як Китай може допомогти у цьому?

    Ван Веньбінь: Я щойно поінформував вас про візит міністра закордонних справ Ван І до Бразилії. Користуючись нагодою, я хотів би розповісти вам докладніше про відносини між Китаєм та Аргентиною.

    Китай і Аргентина — великі країни, що розвиваються, і важливі ринки, що розвиваються, і ми є всеосяжними стратегічними партнерами один одного. Останніми роками Китай та Аргентина просувають співпрацю в рамках спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху». Сторони підписали важливі документи про співпрацю, у тому числі меморандум про взаєморозуміння з ініціативи спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху» та план співробітництва. Ми готові працювати з Аргентиною над зміцненням політичної взаємної довіри, розширенням високоякісної співпраці в рамках спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху», використанням наших взаємодоповнюючих переваг, поглибленням рівноправної та взаємовигідної співпраці в різних галузях та просуванням сталого та стабільного зростання всеосяжного стратегічного партнерства Китаю Аргентини. У той же час, Китай готовий співпрацювати з Аргентиною для розвитку співпраці між Китаєм і Латинською Америкою.

     

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 19 по 23 січня 2024 року

     

    Чергова прес-конференція 23 січня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

    CCTV: Ми зазначили, що кілька днів тому в Уганді відбувся 19-й саміт Руху неприєднання та Третій саміт країн Півдня. На самітах був присутній заступник прем’єра Держради КНР Лю Гочжун. Під час самітів представники багатьох країн високо відгукнулися про Ініціативу глобального розвитку та закликали членів Руху неприєднання зміцнювати солідарність та співпрацю у міжнародних справах, захищати багатосторонність та спільні інтереси країн Глобального Півдня. Чи не могли б ви докладніше розповісти про візит заступника прем’єра Держради Лю?

    Ван Веньбінь: З 19 по 21 січня спеціальний представник голови Сі Цзіньпіна, член Політбюро ЦК КПК, заступник прем’єра Держради Лю Гочжун взяв участь у 19-му саміті Руху неприєднання (ДН) та Третьому саміті країн Півдня у Кампалі (Уганда) та виступив з промовою .

    Заступник прем’єра Держради Лю Гочжун зазначив, що РН, яка народилася в кульмінаційний момент національно-визвольних рухів в Азії, Африці та Латинській Америці, ефективно просуває справу миру в усьому світі та прогресу людства. Важливо, щоб воно залишалося вірним своєму твердому характеру у захисті незалежності та протистоянні силовій політиці, несло в собі дух пошуку точок дотику при збереженні відмінностей та мирне співіснування, виконувало спільну місію пошуку сили через солідарність і прагнення до спільного розвитку, відстоювало цінності рівності справедливості.

    Заступник прем’єра Держради Лю Гочжун зазначив, що цього року виповнюється 60 років від дня заснування «Групи 77». За останні шість десятиліть країни Глобального Півдня знайшли правильний шлях рівності, взаємної довіри, взаємної вигоди, солідарності та взаємодопомоги. Незалежність – визначальна політична риса країн Глобального Півдня. Пошук сили через солідарність — їхня горда традиція. Розвиток та відродження — їхня історична місія, а чесність і справедливість — їхні спільні сподівання. Нині на тлі небачених за сторіччя перетворень у світі країни Глобального Півдня стикаються зі складною міжнародною ситуацією. У нових умовах країнам необхідно продовжувати зусилля з пошуку шляху до модернізації, просувати співпрацю Південь-Південь на вищому рівні, брати активну участь у реформі системи глобального управління та поглиблювати глобальне партнерство для розвитку, яке буде єдиним, рівним, збалансованим та вигідним для всіх.

    Заступник прем’єра Держради КНР Лю Гочжун підкреслив, що Китай незмінно солідарний з країнами, що розвиваються, долаючи труднощі та негаразди. Китай готовий працювати з іншими країнами, що розвиваються, для побудови спільноти єдиної долі людства, реалізовувати Ініціативу з глобального розвитку, Ініціативу з глобальної безпеки та Ініціативу глобальної цивілізації, просувати високоякісне спільне будівництво «Одного поясу, одного шляху», відстоювати спільні цінності людини. упорядкований багатополярний світ та всебічно вигідну та інклюзивну економічну глобалізацію, вести світ до світлого майбутнього світу, безпеки, процвітання та прогресу.

    Будучи найбільшою країною, що розвивається, партнером РН і членом Глобального Півдня, Китай завжди стоятиме на боці інших країн, що розвиваються, особливо середніх і малих, і робитиме внесок у загальний розвиток Глобального Півдня.

    ІА Сіньхуа: Сьогодні Інформаційне бюро Держради Китаю випустило Білу книгу під назвою «Правові рамки та заходи щодо боротьби з тероризмом у Китаї». Чи не могли б ви поділитись додатковою інформацією?

    Ван Веньбінь: Китай давно стикається з загрозою тероризму і страждає від його лих. За минулі роки Китай проаналізував динаміку, особливості та практику своїх власних зусиль щодо боротьби з тероризмом та використав корисний досвід інших країн. Завдяки цьому Китай прийняв підхід до боротьби з тероризмом, що базується на китайських реаліях і спирається на міцну правову основу, що допомогло зберегти життя та майно країни, суспільства та народу та зробити внесок у глобальну та регіональну безпеку та стабільність. У згаданій вами «Білій книзі» всебічно та систематично викладаються правові основи та заходи Китаю щодо боротьби з тероризмом, включаючи критерії незаконної та злочинної терористичної діяльності та принципи покарання за неї, а також правові положення та принципи системи стандартизації здійснення влади та захисту прав людини у боротьбі із тероризмом. Це відображає цінність та основний принцип ефективного запобігання терористичній діяльності та покарання за неї, а також щиру пошану та захист прав людини, що свідчить про сумісність керівних принципів верховенства права Китаю та міжнародних принципів боротьби з тероризмом.

    Тероризм — спільний ворог людства, який серйозно загрожує міжнародному миру та безпеці. Китай готовий зміцнювати співробітництво по боротьбі з тероризмом з усіма країнами, спільно боротися з усіма формами тероризму, брати активну участь у глобальному управлінні по боротьбі з тероризмом, використовувати досвід один одного та брати участь в обмінах та співпраці на основі рівності та поваги, щоб сприяти здоров’ю по боротьбі з тероризмом та захищати міжнародний та регіональний мир та стабільність.

     

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР за період з 19 по 23 січня 2024 року

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *