Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 13 ПО 14 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

    2023-11-16

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 13 ПО 14 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

     

    Чергова прес-конференція 13 листопада 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін.

    People’s Daily: Ми помітили, що Китай та США оголосили про майбутню зустріч лідерів двох країн. Високопосадовці Ради національної безпеки Білого дому на умовах анонімності заявили 10 листопада, що в ході зустрічі США мають намір врегулювати суперництво, запобігти ризику виникнення конфлікту та забезпечити відкритість каналів зв’язку. Вони також заявили, що зусилля щодо формування або реформування Китаю, які робилися США протягом кількох десятиліть, не мали успіху. США висловлять Китаю занепокоєння з питань двосторонніх відносин та гарячих точок. США не підтримують незалежність Тайваню, хочуть зберегти статус-кво і виступають проти воєнних дій Китаю, що почастішали, в Тайванській протоці. США також підкреслять свою відданість безпеці Філіппін у Південно-Китайському морі. Що стосується палестино-ізраїльського конфлікту, то США наголосять на своєму бажанні, щоб Китай дав зрозуміти, що Іран не повинен прагнути до ескалації або поширення насильства в регіоні. Яка ваша реакція?

    Мао Нін: Китай оголосив про поїздку голови КНР Сі Цзіньпіна до США для проведення зустрічі на найвищому рівні на запрошення США. Лідери двох країн проведуть поглиблене спілкування з питань, що мають стратегічне, всеосяжне та фундаментальне значення для формування китайсько-американських відносин, а також з основних проблем, що стосуються миру та розвитку у всьому світі.

    Китай розглядає та будує свої відносини зі США відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва, запропонованих головою КНР Сі Цзіньпіном. Конкуренція між великими країнами суперечить тенденціям нашого часу і не дає відповіді на проблеми США та виклики перед світом. Китай не боїться конкуренції, але ми не погоджуємося з тим, що відносини між Китаєм і США повинні визначатися конкуренцією. Якщо говорити про стурбованість, то США повинні поважати занепокоєння і законне право Китаю на розвиток, а не наголошувати на своїх інтересах на шкоду інтересам Китаю. Прагнення переробити інші країни за своїм образом і подобою — це насамперед видача бажаного за дійсне та типовий гегемонізм, який ні до чого не приведе. Китай не прагне змінити США, так само як і США не повинні прагнути формувати чи змінювати Китай. Ми сподіваємося, що США діятимуть відповідно до свого зобов’язання не прагнути нової холодної війни з Китаєм і не мати наміру шукати конфлікту з ним, а також працювати з Китаєм, щоб повернути двосторонні відносини на рейки здорового та стабільного розвитку.

    Статус-кво в Тайванській протоці такий, що обидві сторони протоки належать одному й тому Китаю. Саме влада ДНП і зовнішні сили, що підтримують і потурають їх сепаратистській програмі, змінюють статус-кво. Тайванське питання — це внутрішня справа Китаю, і його рішення — справа китайців, яка не терпить втручання ззовні. Адміністрації США, які змінювали одна одну, брали на себе чіткі зобов’язання з тайванського питання. Під час зустрічі на найвищому рівні на Балі США прямо заявили, що американський уряд не підтримує «незалежність Тайваню». США мають виконати свої зобов’язання перед єдиним Китаєм та виступити проти «незалежності Тайваню» конкретними діями.

    Китай неодноразово давав зрозуміти суть проблеми Південно-Китайського моря та нашу принципову позицію. Китай не забере ні п’яди чужої території і не віддасть ні п’яди території, що належить нам. Китай відданий врегулюванню відповідних суперечок шляхом переговорів та консультацій з відповідними країнами і не вагатиметься у своїй рішучості захищати національний суверенітет та територіальну цілісність. США повинні припинити створювати прийменники та втручатися у суперечки між Китаєм та іншими країнами щодо територіальних та морських прав та інтересів, а тим більше стримувати та оточувати Китай, використовуючи ці проблеми.

    Палестино-ізраїльський конфлікт, що триває, як і раніше приковує увагу всього світу. Китай стоїть на боці рівності та справедливості. Ми підтримуємо тісні контакти з відповідними сторонами та виступаємо за деескалацію та захист цивільного населення. Ми сподіваємося, що США дотримуватимуться об’єктивної та справедливої позиції та відіграють конструктивну роль у припиненні конфлікту.

    Bloomberg: За повідомленнями, Китай розглядає можливість відновлення закупівлі літаків Boeing 737 Max під час зустрічі лідерів США та Китаю в Сан-Франциско, що стане сигналом до відлиги в китайсько-американських відносинах. Це буде довгоочікувана угода для Boeing. Чи є у вас якісь коментарі з цього приводу?

    Мао Нін: Це питання вам слід поставити компетентним органам Китаю.

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 13 ПО 14 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

     

    China News Service: Минулої п’ятниці в Пекіні відбувся концерт Філадельфійського оркестру, присвячений 50-річчю першого візиту оркестру до Китаю. Голова КНР Сі Цзіньпін відповів на листа президента і генерального директора оркестру, в якому Сі закликав оркестр продовжувати зусилля щодо зміцнення зв’язків між народами Китаю та США та зміцнення дружби між народами світу. Президент США Байден також надіслав на адресу оркестру вітального листа. Чи хотіли б ви прокоментувати значення цієї події в контексті китайсько-американських відносин?

    Мао Нін: Ми вітаємо Філадельфійський оркестр із успішним проведенням ювілейного концерту, присвяченого 50-річчю його першого візиту до Китаю. Ми зазначили, що до програми концерту увійшли традиційний китайський шедевр «Місяць над фонтаном», добре відомий як американській, так і китайській публіці, і сучасніший твір «Відгомони древніх поем Тан», у якому творчо поєднуються китайська та західна симфонічна музика. Виступ відбив хід розвитку дружби між Китаєм та США за останні півстоліття та викликав теплі відгуки глядачів.

    Міжнаціональні та культурні обміни завжди були найважливішою складовою китайсько-американських відносин та джерелом рушійної сили для їх розвитку. Як зазначив у своєму листі голова КНР Сі Цзіньпін, музика не знає кордонів, а культура може бути мостом. Оркестр прибув до Китаю 50 років тому, щоб розпочати «крижану подорож» китайсько-американськими культурними обмінами, яка має дуже важливе значення в нормалізації китайсько-американських відносин. Сьогодні, через 50 років, спеціальний концерт у виконанні Філадельфійського оркестру та Національного симфонічного оркестру Китаю за участю вокалістів з різних країн став пам’ятною подією і увійде в історію. Лист у відповідь голови Сі Цзіньпіна і вітальний лист президента Байдена свідчать про те, що лідери двох країн надають великого значення китайсько-американському культурному обміну і сподіваються на його подальший розвиток.

    Ми з нетерпінням чекаємо на нові культурні обміни між Китаєм і США, які сприятимуть зміцненню взаєморозуміння та доброї волі між нашими народами.

    Чергова прес-конференція 14 листопада 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін.

    Sky News: Завтра у Сан-Франциско відбудеться зустріч лідерів Китаю та США. За останній рік між двома країнами досі зберігалася напруженість. Чи зможе ця зустріч принести суттєві зміни до китайсько-американських відносин?

    Мао Нін: Дякую за інтерес до китайсько-американських відносин. Китай оголосив про поїздку голови КНР Сі Цзіньпіна до США для проведення зустрічі на найвищому рівні на запрошення президента США Джо Байдена. Лідери двох країн проведуть поглиблене спілкування з питань, що мають стратегічне, всеосяжне та фундаментальне значення для формування китайсько-американських відносин, а також з основних проблем, що стосуються миру та розвитку у всьому світі. Це буде зустріч величезної ваги. Додаткову інформацію про зустріч буде опубліковано найближчим часом. Будь ласка, стежте за оновленнями.

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 13 ПО 14 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

     

    Bloomberg: Колишнього прем’єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона призначено міністром закордонних справ. Під час перебування на посаді прем’єр-міністра китайсько-британські відносини вступили в «золоту еру». Якими є ваші очікування щодо подальшого розвитку китайсько-британських відносин?

    Мао Нін: Китай та Великобританія є постійними членами Ради Безпеки ООН та найбільшими економіками світу. Нарощування стабільних та взаємовигідних двосторонніх зв’язків відповідає корінним інтересам обох народів, допомагає обом країнам разом краще реагувати на глобальні виклики, сприяє миру та розвитку у всьому світі. Важливо, щоб обидві країни докладали спільних зусиль для здорового та стабільного розвитку двосторонніх відносин на основі принципу взаємної поваги та взаємовигідної співпраці.

    Sky News: Відомо, що колишній прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон неодноразово зустрічався з китайським керівництвом. Чи могли б ви назвати Девіда Кемерона другом Китаю?

    Мао Нін: Збереження та розвиток стабільних та взаємовигідних двосторонніх зв’язків відповідає інтересам як Китаю, так і Великобританії та сприяє миру та розвитку у всьому світі. Ми сподіваємося, що Великобританія співпрацюватиме з Китаєм на користь здорового та стабільного розвитку двосторонніх зв’язків.

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 13 ПО 14 ЛИСТОПАДА 2023 РОКУ

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *