NHK: Минуло три роки від початку російсько-українського конфлікту. Президент України В. Зеленський на прес-конференції висловив сподівання на внесок Китаю у справу миру, а президент США Д. Трамп припустив, що Китай може зіграти свою роль у припиненні російсько-українського конфлікту. Чи є у Китаю якісь нові плани чи ініціативи, спрямовані на внесення позитивного внеску у зміцнення миру?
Лінь Цзянь: Позиція Китаю щодо української кризи послідовна та зрозуміла. З початку повної ескалації кризи Китай підтримує зв’язок із зацікавленими сторонами, намагаючись досягти консенсусу для закінчення війни та прокласти шлях до мирних переговорів. Китай завжди твердо стоятиме на боці світу, зберігатиме об’єктивну і неупереджену позицію і продовжуватиме грати конструктивну роль разом з міжнародною спільнотою у сприянні політичному врегулюванню кризи.
Anadolu Agency: Сьогодні в Україні пройде мітинг, присвячений третій річниці початку конфлікту. Чи братиме Китай участь?
Лінь Цзянь: Я не маю інформації для оголошення.
DPA: Попередні підрахунки голосів на виборах до німецького Бундестагу свідчать про перемогу ХДС. Як вплинуть результати виборів у Німеччині на китайсько-німецькі відносини? Як Міністерство закордонних справ прокоментує вибори у Німеччині?
Лінь Цзянь: За минулі 53 роки з моменту встановлення дипломатичних відносин Китай завжди розглядав китайсько-німецькі відносини у стратегічній та довгостроковій перспективі та розвивав двосторонні відносини на основі принципів взаємної поваги, рівноправного ставлення, взаємної вигоди та безпрограшної співпраці, а також пошуку спільних точок зіткнення. Китай готовий співпрацювати з новим федеральним урядом Німеччини для зміцнення та розвитку всебічного стратегічного партнерства між Китаєм та Німеччиною. Оскільки Німеччина та ЄС мають глобальний вплив, Китай радий тому, що Німеччина та ЄС відіграють важливу роль у світових справах, підтримує європейську інтеграцію та стратегічну автономію ЄС та готовий співпрацювати з Німеччиною та Європейським Союзом, щоб продовжувати робити внесок у мир та процвітання у всьому світі.
Bloomberg: У п’ятницю США випустили серію заяв, присвячених китайсько-американським економічним та торговим відносинам, обмеженням на інвестиції та ін. Управління торгового представника США також оголосило про запропоновані обмеження щодо суднобудівної промисловості Китаю. У суботу Міністерство комерції Китаю опублікувало заяву, в якій загалом описало економічні та торговельні відносини між США та Китаєм. Які ще коментарі надасть Міністерство закордонних справ?
Лінь Цзянь: Що стосується меморандуму про інвестиційну політику, виданого Сполученими Штатами, то я хотів би відзначити, що в ньому США класифікують Китай як «іноземного противника» з міркувань національної безпеки, і вжили цілу низку дискримінаційних заходів щодо посилення обмежень на двосторонні інвестиції в Китай. .
США посилили перевірку безпеки китайських інвестицій у США, що завдає серйозного удару по довірі китайських підприємств до інвестицій у США та підриває ділове середовище самих Сполучених Штатів. Посилення обмежень на американські інвестиції в Китай є штучним втручанням у самостійне прийняття рішень американськими підприємствами та спотворює інвестиційні обміни між двома країнами. Закриття Сполученими Штатами доступу до китайських підприємств та китайського ринку в кінцевому підсумку завдає шкоди економічним інтересам США та їх міжнародному авторитету.
Китай закликає американську сторону дотримуватися міжнародних правил інвестування та торгівлі, поважати закони ринкової економіки, припинити політизувати та озброювати економічні та торгові питання, а також припинити підривати законне право Китаю на розвиток. Китай вживе необхідних заходів для рішучого відстоювання своїх законних прав та інтересів.
Що стосується обмежувальних заходів, що пропонуються Сполученими Штатами щодо суднобудівної та інших суміжних галузей промисловості Китаю, то я хотів би підкреслити, що зловживання статтею 301, яке проводиться американською стороною з метою задоволення своїх внутрішніх політичних потреб, є серйозним порушенням правил СОТ і ще більше підриває багатосторонню торговельну систему. Ми наполегливо закликаємо американську сторону поважати факти та багатосторонні правила та негайно припинити свої протиправні дії.
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук