Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Фрагменти з чергової прес-конференції 30 жовтня 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

    2023-11-02

     

    Фрагменти з чергової прес-конференції 30 жовтня 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    CCTV: 28 жовтня Генеральна Асамблея ООН на надзвичайній спеціальній сесії з палестинського питання ухвалила резолюцію, яка закликає до негайного гуманітарного перемир’я в секторі Газа. Китай проголосував «за» і був одним із авторів резолюції. Чи могли б ви поділитися з нами позицією Китаю?

    Ван Веньбінь: Генеральна Асамблея ООН на своїй надзвичайній спеціальній сесії ухвалила резолюцію щодо палестино-ізраїльської ситуації, представлену однією з арабських країн. Вона закликає до негайного гуманітарного перемир’я в Газі, засуджує всі акти насильства, спрямовані проти цивільного населення, і вимагає, щоб усі сторони виконували свої зобов’язання щодо захисту цивільного населення та цивільних об’єктів. У ній підтверджується важливість пошуку справедливого та довгострокового вирішення палестинського питання на основі плану «Дві держави для двох народів».

    Після ескалації палестино-ізраїльського конфлікту Китай закликав до припинення вогню та бойових дій, захисту цивільного населення, відкриття коридору для доставки гуманітарної допомоги та запобігання великомасштабній гуманітарній катастрофі. Ми граємо активну та конструктивну роль у просуванні всеосяжного, справедливого та міцного врегулювання палестинського питання. Виходячи з вищевикладеної позиції Китай як співавтор проекту резолюції, представленого арабською країною, проголосував за нього. Генеральна Асамблея проголосувала за резолюцію переважною більшістю голосів. Це відбиває рішучий заклик міжнародного співтовариства до припинення бойових дій та його позицію щодо війні та миру. Китай сподівається, що нова резолюція ГА ООН буде повністю виконана, що дозволить повернути мир і стабільність, полегшити гуманітарну ситуацію на місцях, захистити громадянське населення і якнайшвидше знайти всеосяжне, справедливе та міцне вирішення палестинського питання.

    China News Service: Ми зазначили, що останнім часом у посольствах та консульствах Китаю покращилася ситуація із видачею віз. У деяких посольствах та консульствах для отримання візи більше не потрібний попередній запис. Міністерство закордонних справ та відповідні дипломатичні представництва за кордоном випустили повідомлення про подальше вдосконалення візової політики. Чи не могли б ви докладніше розповісти про те, що було зроблено та досягнуто у сфері спрощення транскордонних поїздок?

    Ван Веньбінь: З початку цього року з метою забезпечення безперешкодного в’їзду іноземців до Китаю та сприяння зусиллям з досягнення високоякісного розвитку та відкритості на високому рівні Міністерство закордонних справ Китаю вдосконалило візову політику та у співпраці з іншими державними відомствами вжило низку заходів, спрямованих на безпосереднє проведення заходів, спрямованих на сприяння зусиллям. іноземців до Китаю.

    Відповідно до рішення про боротьбу з COVID-19 та заходами щодо боротьби з інфекційними захворюваннями класу В, МЗС дало вказівку нашим посольствам та консульствам продовжити години роботи, скоротити кількість документів, необхідних для отримання візи, збільшити штат співробітників та видачу багаторазових віз, тимчасово звільнення заявників від здачі відбитків пальців та удосконалити форму візової заяви, щоб зробити процес отримання візи більш ефективним. Для груп з важливими та терміновими діловими чи гуманітарними питаннями додані «зелені смуги». У більшості посольств та консульств Китаю запис на отримання візи тепер здійснюється не більш як за два робочі дні. Крім того, чимало китайських представництв більше не вимагають попереднього запису на подання документів на візу.

    Ці заходи дали добрі результати. Кількість виданих віз стрімко зростає, і все більше іноземців приїжджають до Китаю, що викликало позитивний відгук із боку всіх кіл. Надалі Міністерство закордонних справ продовжуватиме вдосконалювати візову політику та активно працюватиме над створенням сприятливих умов та спрощенням транскордонних поїздок.

     

    Фрагменти з чергової прес-конференції 30 жовтня 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    AFP: Чжай Цзюнь, спеціальний посланник китайського уряду Близького Сходу, минулого тижня відвідав Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати. Чи планується його участь в інших зустрічах, пов’язаних із палестино-ізраїльським конфліктом у цьому регіоні, цього тижня?

    Ван Веньбінь: З моменту початку ескалації палестино-ізраїльського конфлікту Китай підтримує тісні контакти з відповідними сторонами, бере активну участь у консультаціях у Раді Безпеки ООН, докладає всіх зусиль для просування мирних переговорів та сприяння деескалації ситуації. Міжнародна спільнота, особливо багато арабських країн, високо оцінюють справедливу позицію Китаю і ту роль, яку він відіграє як відповідальна провідна країна. Широко поширена думка, що концепція побудови спільноти єдиної долі людства, що обстоюється головою КНР Сі Цзіньпіном, ставить напрям для вирішення палестино-ізраїльської проблеми. Також зазначається, що висунута міністром закордонних справ Ван І пропозиція щодо припинення конфлікту є цілеспрямованою. Китай отримав високу оцінку за свою важливу роль у сприянні політичному врегулюванню палестинської проблеми та підтримці миру та стабільності на Близькому Сході.

    Китай рішуче підтримуватиме всі зусилля, що сприятимуть діалогу, припиненню вогню та встановленню миру, і робитиме все можливе для реалізації плану «Дві держави для двох народів» та всеосяжного, справедливого та міцного врегулювання палестинського питання. Китай готовий спільно з міжнародним співтовариством докладати невпинних зусиль для досягнення цієї мети.

    Bloomberg: Згідно з нещодавнім повідомленням The Wall Street Journal, у китайських соціальних мережах прокотилася хвиля антисемітських коментарів. Чи має міністерство закордонних справ коментар з приводу таких висловлювань в Інтернеті, спрямованих проти єврейської громади?

    Ван Веньбінь: Позиція китайського уряду щодо палестино-ізраїльського конфлікту дуже зрозуміла. Ми закликаємо до якнайшвидшого припинення бойових дій, захисту цивільного населення, створення незалежної держави Палестину та мирного співіснування Палестини та Ізраїлю на основі плану «Дві держави для двох народів».

    Закони Китаю однозначно забороняють поширення через Інтернет інформації екстремістського характеру, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, дискримінації та насильства.

    The Paper: Кілька днів тому ООН оголосила про створення Консультативного органу високого рівня штучного інтелекту для проведення аналізу та вироблення рекомендацій з міжнародного управління штучним інтелектом (ІІ). Членами цього органу було обрано двох китайських учених. Чи є у вас якісь коментарі з цього приводу?

    Ван Веньбінь: Управління ІІ торкається загального добробуту всього людства і вимагає спільного внеску міжнародного співтовариства. Будучи постійним членом Ради Безпеки ООН та відповідальним членом міжнародного співтовариства, Китай підтримує зусилля щодо обговорення питань управління ІІ в рамках ООН, розширення представництва та посилення ролі країн, що розвиваються, а також розробки рамок, норм і стандартів управління ІІ на основі широкого консенсусу.

    На церемонії відкриття третього Форуму високого рівня міжнародного співробітництва в рамках «Одного поясу, одного шляху» голова КНР Сі Цзіньпін представив Ініціативу з управління глобальним ІІ, що демонструє провідну роль Китаю в глобальному управлінні ІІ. В Ініціативі викладено пропозиції Китаю щодо розвитку, безпеки та управління ІІ, висунуто принципи орієнтованості на людину, розвитку ІІ на благо людства, поваги до суверенітету та спільного управління. Вона втілює в собі глибоке розуміння Китаєм проблем ІІ, а також бачення та заклики, що отримали широке визнання, у тому числі в широкому світі, що розвивається. Ініціатива закликає всі країни до розширення обміну інформацією та технологічного співробітництва в галузі управління ІІ, спільної роботи щодо запобігання ризикам та розвитку ІІ на благо людства. Ініціатива виступає проти використання технологій ІІ з метою втручання у внутрішні справи інших країн та стримування їх розвитку. Ми запрошуємо уряди, міжнародні організації, технічні підприємства, дослідні інститути та громадські організації до спільного просування управління ІІ на основі принципів спільного обговорення, спільного будівництва та спільного використання.

     

    Фрагменти з чергової прес-конференції 30 жовтня 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    УНІАН: Минулими вихідними на Мальті відбулася третя зустріч за українською формулою світу. На неї з’їхалися представники 66 країн та міжнародних організацій. Китай не взяв у ній участі. Чи означає це, що Китай відмовляється відігравати активну роль у пошуку шляхів припинення російсько-українського конфлікту?

    Ван Веньбінь: Позиція Китаю щодо української кризи послідовна та зрозуміла. Ми граємо конструктивну роль у припиненні військових дій та пошуку шляхів політичного врегулювання. Ми й надалі по-своєму сприятимемо мирним переговорам і домагатимемося політичного врегулювання української кризи.

    AFP: Міністр закордонних справ Китаю Ван І нещодавно заявив, що роботу з підготовки зустрічі голови КНР Сі Цзіньпіна та президента Байдена не можна залишати на «автопілоті». Які умови мають бути виконані на підтвердження зустрічі?

    Ван Веньбінь: Дякую, що порушили це питання. Дозвольте мені коротко розповісти про візит до США члена Політбюро ЦК КПК, міністра закордонних справ Ван І на запрошення США. В ході візиту Ван І зустрівся з президентом США Джо Байденом та помічником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном, провів два раунди переговорів із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Ван І також зустрівся з представниками стратегічних та ділових кіл США.

    Ван І заявив, що метою цього візиту є спілкування зі США для реалізації важливих спільних домовленостей між главами двох держав. Відзначивши зустріч на Балі та майбутню зустріч у Сан-Франциско, Ван І сказав, що обидві сторони мають працювати над стабілізацією китайсько-американських відносин від подальшого погіршення та якнайшвидше повернути їх на шлях здорового та стабільного розвитку. Ван І підкреслив, що принцип «одного Китаю» і три спільні комюніке Китаю та США, які є найважливішою політичною основою двосторонніх відносин, повинні неухильно дотримуватися і не допускати збоїв. Китай надає великого значення стабільності та покращенню відносин США з Китаєм. Ван І наголосив на необхідності взяти на себе відповідальність перед світом, історією та народом, щоб дійсно стабілізувати та покращити китайсько-американські відносини відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідного співробітництва, запропонованих головою КНР Сі Цзіньпіном. Це не тільки відповідає корінним інтересам обох країн та їх народів, а й відповідає спільним очікуванням міжнародної спільноти.

    Озираючись на повороти у розвитку китайсько-американських відносин з початку цього року, Ван І зазначив, що необхідно узагальнити досвід та винести уроки. Головне — дотримуватися «п’яти принципів». Сторони повинні дотримуватись загальних домовленостей, досягнутих главами двох держав; стабілізувати двосторонні відносини; тримати відкритими канали зв’язку; правильно регулювати розбіжності, суперечки та тертя; розвивати взаємовигідне співробітництво. Ван І наголосив, що для стабілізації та покращення китайсько-американських відносин сторони повинні також об’єктивно розуміти стратегічні наміри один одного, правильно оцінювати фактори конкуренції в обмінах між Китаєм та США та визначати концепцію національної безпеки.

    Ван І наголосив, що найбільшою загрозою миру та стабільності в Тайванській протоці є «незалежність Тайваню», яка також є найбільшим викликом для китайсько-американських відносин. За словами Ван І, їй необхідно рішуче протистояти, і ці зусилля мають знайти відображення у конкретній політиці та діях. Ван І також докладно зупинився на рішучій позиції Китаю щодо Південно-Китайського моря. Відбувся також обмін думками щодо палестино-ізраїльського конфлікту, України, ядерної проблеми Корейського півострова та ін.

    Американська сторона наголосила, що уряд США високо цінує відносини з Китаєм. В останні місяці США та Китай підтримували обміни та взаємодію, вели відверте та конструктивне спілкування, домагаючись позитивних результатів. Американська сторона сподівається, що двосторонні відносини будуть стабільними і стійкими, і готова зміцнювати зв’язок з Китаєм для запобігання прорахункам, вивчати можливості співробітництва в тих сферах, де воно необхідно, проводити підготовку до наступного етапу обмінів на високому рівні між США та Китаєм та спільно вирішувати глобальні проблеми.

    Під час візиту сторони в дусі рівності та взаємної поваги провели поглиблене, конструктивне та змістовне стратегічне спілкування з різних питань, що становлять взаємний інтерес, та спільно подали позитивний сигнал про стабілізацію та покращення китайсько-американських відносин. Обидві сторони згодні з тим, що двом провідним країнам є корисним і необхідно продовжувати діалог. Обидві сторони сподіваються, що китайсько-американські відносини якнайшвидше стабілізуються і прагнутимуть поліпшення. Обидві сторони домовилися працювати разом над реалізацією зустрічі глав держав у Сан-Франциско. Щодо вашого питання, то я хочу наголосити, що «шлях до Сан-Франциско» не буде простим, і ми не можемо доручити його “автопілоту”. Для цього обидві сторони мають по-справжньому повернутися до результатів переговорів на Балі, по-справжньому втілити в життя домовленості глав двох держав, усунути перешкоди, подолати перешкоди, зміцнити консенсус та нагромадити результати.

    Найближчими днями сторони проведуть китайсько-американські консультації з морських справ, щодо контролю над озброєннями та нерозповсюдження ядерної зброї, зовнішньої політики, а також китайсько-американську координаційну нараду з питань інвалідності та обговорять підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі інвалідності. Сторони домовилися щодо подальшого збільшення прямих пасажирських рейсів.

    AFP: Учора натовп, який розшукує ізраїльтян та євреїв, захопив аеропорт у російській кавказькій республіці Дагестан. США засудили цей інцидент, назвавши його антисемітськими протестами. Як до цього ставиться Китай?

    Ван Веньбінь: Я щойно виклав позицію Китаю щодо палестино-ізраїльського конфлікту і не повторюватиму її.

     

    Фрагменти з чергової прес-конференції 30 жовтня 2023 року у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *