Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Експортний контроль Китаю щодо графіту почне діяти з цієї п’ятниці: можливості подачі заявок на експорт для фірм відкриті

    2023-12-01

    Рішення Китаю запровадити контроль над експортом деяких високочутливих предметів із графіту привернуло увагу великої кількості людей на Заході. Так, чиновники та компанії в таких країнах, як США та Японія, вже намагаються оцінити потенційний вплив цього рішення. Заходи по контролю почнуть діяти з цієї п’ятниці.

    Про це повідомило Global Times.

    У четвер офіційні особи Китаю ще раз наголосили, що експортний контроль відповідає міжнародним нормам, не спрямований на якусь конкретну країну, а призначений для захисту національної безпеки та інтересів Китаю.

    Вони також зазначили, що можливості для подачі заяв на експорт відкриті, і заявки будуть схвалені, якщо вони відповідатимуть законодавству і правилам. Китай продовжить бути відданим захисту стабільності глобальних промислових мереж.

    У жовтні Головне митне управління Китаю та Міністерство торгівлі (MOFCOM) спільно видали повідомлення про введення експортного контролю на високочутливі предмети із графіту, ключового матеріалу, який використовується в акумуляторах для електромобілів.

    Згідно з новими заходами, які набувають чинності з п’ятниці, Китай вимагатиме від експортерів подачі заявок на отримання дозволів на певні високочутливі предмети з графіту.

    Оскільки регулювання вже вступили в силу, іноземні інституції намагаються оцінити потенційний вплив, серед них є ті, хто перебільшено вважає, що експортні правила Китаю щодо цих матеріалів можуть порушити глобальні промислові ланцюги.

    У звіті Washington Post у середу говорилось, що цей крок означатиме «новий фронт, який відкрився в технологічній війні між США та Китаєм», і стверджувалось, що експортний контроль Китаю є «розплатою за зусилля Вашингтона з обмеження доступу Китаю до передових американських напівпровідників».

    Японські компанії також нервують. У звіті Nikkei Asia у четвер говорилось, що японські компанії, включаючи Mitsubishi Chemical і Panasonic, які покладаються на критичні акумулятори та напівпровідникові матеріали, виготовлені в Китаї, намагаються «розширити свої джерела».

    «Ми неодноразово підкреслювали, що впровадження експортного контролю над конкретними графітовими виробами є загальноприйнятою міжнародною практикою», — сказала Шу Цзюетін, речниця Головного митного управління Китаю та Міністерства торгівлі, на черговій прес-конференції в Пекіні в четвер.

    Шу зазначила, що рішення було прийнято після «широких консультацій з відповідними підприємствами та галузями», беручи до уваги концепцію контролю за «збалансованим розвитком та безпекою».

    Шу підкреслила, що цей захід не спрямований на якусь конкретну країну чи регіон. Дозволи на експорт надаватимуться для товарів, які відповідають відповідним нормам. Але наразі заявок від підприємств не надходило.

    «Китай буде послідовно прагнути підтримувати безпеку та стабільність глобальної промисловості та ланцюгів поставок», — сказала Шу.

    «Майже всі країни запроваджують контроль над експортом ключових матеріалів, і крок Китаю є не прямою забороною, а скоріше регулюванням експорту, на відміну від відвертих дій західних країн щодо обмеження експорту чіпсів та інших товарів до Китаю», — сказав Global Times у четвер Чжан Хун, пекінський галузевий оглядач.

    Чжан зазначив, що оскільки Захід продовжує активізувати свої обмеження проти Китаю, Китай має повне право вжити необхідних заходів для захисту власної безпеки та інтересів у дуже чутливих областях. Вироби з графіту можуть використовуватися у військових цілях, а також в аерокосмічному секторі та дослідженні космосу – секторах, де США посилили стримування Китаю.

    Нове регулювання робить деякі графітові вироби ще одним класом критичних матеріалів, які Китай додав до списку експортного контролю.
    Китай запроваджував контроль над експортом товарів, пов’язаних з галієм і германієм, починаючи з 1 серпня. І вже було схвалено низку заявок на експорт цих продуктів відповідно до правил Китаю, і експортери отримали відповідні ліцензії, сказав Шу в четвер.

    «Експортний контроль спрямований не на заборону експорту, а натомість на його регулювання. Поки використання буде виваженим, управління – відповідним, торгівля – чесною, а продукти не будуть використовуватися для «роз’єднання» або розриву ланцюжків поставок, не має причин хвилюватись”, – сказав Бай Мін, науковий співробітник Китайської академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва під керівництвом Головного митного управління Китаю та Міністерства торгівлі, в інтерв’ю Global Times у четвер.

     

    Експортний контроль Китаю щодо графіту почне діяти з цієї п'ятниці: можливості подачі заявок на експорт для фірм відкриті

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *