Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  ЕКС-ПОСОЛ КНР В УКРАЇНІ ЯО ПЕЙШЕН: МЕХАНІЗМ СПІВПРАЦІ ЗМІ У РАМКАХ ШОС БУДЕ ЦІКАВИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ

  2013-06-21

  Джерело: УКРІНФОРМ

  Створення механізму взаємодії між ЗМІ країн-учасниць Шанхайської організації співпраці може бути цікавим і для України, яка подала заявку на отримання у ШОС статусу партнера по діалогу.

  Така думка у бесіді з кореспондентом Укрінформу висловив колишній посол КНР в Україні Яо Пейшен.

  «Звичайно, це вигідно. Це – канал зв’язку. Ця корисна співпраця як із ШОС у цілому, так і з окремими її членами на двосторонній основі», – сказав Яо Пейшкн.

  Він відзначив, що ідея створення постійно діючої платформи взаємодії медіаструктур ШОС ще тільки обговорюється, але вже є розуміння мети і чіткий намір усіх сторін заснувати ефективний робочий механізм. «Вже є плани і є міркування з приводу того, що ЗМІ мають співпрацювати тісніше», – наголосив Яо.

  Дипломат визнав, що статус партнера по діалогу – це не членство в організації, але для ЗМІ з таких країн надаються аналогічні можливості обміну думками з різних питань, як і для інших учасників – членів і спостерігачів.

  Як повідомляло агентство, у п’ятницю у Пекіні пройшла конференція країн-членів ШОС зі співпраці у сфері телерадіомовлення. За її підсумками було прийнято рішення звернутися до керівництва країн з пропозицією схвалити створення у ШОС механізму співпраці у сфері ЗМІ, який гратиме конструктивну роль у зміцненні взаємодії на широкому євразійському просторі.

  ШОС об’єднує Китай, Росію, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан. Статус спостерігачів у ній мають Афганістан, Індія, Іран, Монголія і Пакистан, партнерів по діалогу – Білорусь, Шрі-Ланка і Туреччина. Україна навесні цього року подала заявку на отримання статусу партнера по діалогу в цій організації.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *