2015-03-16
Нещодавно минуло 100 днів з моменту створення нового уряду. Міністри у формі лаконічного монологу (звітування відбувалося без участі преси) намагалися представити досягнення повірених їм відомств за цей час, а також окреслити перспективи подальшого розвитку своєї галузі. Неабияка увага була прикута і до міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, призначення якого на посаду 2 грудня минулого року стало сюрпризом для багатьох учасників ринку. Одні очікували від прогресивного менеджера із західною освітою і палкого прихильника Адама Сміта реальних змін; інші, знаючи, що Павленко встиг пропрацювати в аграрній сфері, ще й в таких компаніях, як “Райз”, – продовження лобіювання інтересів великого бізнесу і прикривання корупційних схем, що передавалися від одного аграрного міністра до іншого.
Пріоритети нового міністра
У своїй короткій промові Павленко відзначив чотири напрямки, які стали найважливішими в роботі міністерства у перші 100 днів, – забезпечення продовольчої безпеки, дерегуляція, поглиблення міжнародного партнерства і співробітництва з Євросоюзом, боротьба з корупцією. Крім того, аграрне міністерство, зі слів Павленка, посилює міжнародне співробітництво і має намір наростити експорт, розширити асортимент експортованої продукції та географію ринків збуту. “Зараз готуються угоди про вільну торгівлю з більш ніж дев’ятьма країнами світу, серед яких Канада, Туреччина, Сербія, В’єтнам, Ізраїль”, – зазначив міністр.
Планує відомство розширити співпрацю і з Китаєм, зокрема має намір удвічі збільшити поставки зерна і почати експорт цукру та курятини на цей ринок. При цьому міністр неохоче коментує ситуацію з так званим “китайським контрактом”, залученим ще у 2012 році під форвардні та спотові закупки зерна Державною продовольчо-зерновою корпорацією (ГПЗКУ) з подальшим постачанням до Китаю. Тут і далі залишається більше запитань, ніж відповідей. Скільки корпорація планує закупити зерна і поставити в Китай в цьому році – не відомо, як вона планує його закуповувати – теж. Хоча здавалося б, що державна установа, яка залучила закордоном кредит під державні гарантії, мала б працювати за принципом прозорості та відкритості. Новопризначений виконуючий обов’язки голови правління корпорації Валерій Томіленко на зустрічах із пресою поводить себе як директор комерційної структури, а не державної установи, і вперто не хоче називати будь-яких цифр щодо цього контракту.
Українські Новини
Напишіть відгук