Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Дмитро Кулеба: “Я невдоволений, що два роки немає посла в Китаї”

  2023-02-06

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю BBC про проблеми з призначенням посла України в КНР, позицію Китаю стосовно війни в Україні, а також про співпрацю України та Тайваню.

  Про кандидатуру посла України в Китаї

  “В Китай і Бразилію є кандидати, процес ще не запущений, але орієнтовне розуміння є…. в Китаї теж складно, треба, щоб людина відповідала низці критеріїв. Під кожну країну підбираємо посла, який відповідає певному баченню. Якісь були кандидатури, відпадали, хтось з особистих причин змінював своє бажання працювати.

  Я сам невдоволений, що два роки немає посла в Китаї, але так склалися обставини”.

  Про політику Китаю щодо російсько-української війни та діалог з КНР

  “Китай займає у цій війні особливу позицію і бачить цю війну з точки зору своїх стратегічних інтересів. А з іншого боку – з точки зору себе як однієї з ключових держав світу, постійного члена РБ ООН.

  Якщо скласти таку табличку, де будуть плюси з точки зору наших інтересів, і мінуси, то в результаті кількість цих плюсів і мінусів буде приблизно однаковою. Ми звісно працюємо над тим, щоб позиція Китаю дрейфувала в бік більш проукраїнський.

  Діалог з Китаєм з початку війни відбувався на рівні міністрів закордонних справ. Щодо голови КНР Сі Цзіньпіна – було листування між лідерами. Між іншим, Сі Цзіньпін став першим лідером в світі, який офіційним листом, це така особлива дипломатична практика, привітав президента з днем народження.

  Такі дипломатичні жести на рівні лідерів відбуваються, але змістовний діалог з самого початку війни вівся на рівні міністрів. В нас були і телефонні розмови, були особисті зустрічі”.

  Про співпрацю з Тайванем

  “Щодо Тайваню Україна дотримуватиметься всіх своїх міжнародних зобов’язань. Ми чітко артикулювали китайській стороні, що як для них, так і для нас питання територіальної цілісності держави і незастосування сили для вирішення будь-яких міжнародних спорів є фундаментальним.

  Що стосується гуманітарного співробітництва – воно відбувається на рівні місцевих громад. Адже у нас пройшла реформа децентралізації, місцеві органи влади самі обирають, від кого їм приймати допомогу.

  Якихось міжурядових відносин між Україною і Тайванем немає”.

  Дмитро Кулеба: "Я невдоволений, що два роки немає посла в Китаї"

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *