Державне відомство інтелектуальної власності: Станом на вересень 2023 року кількість дійсних патентів на винаходи в Китаї досягла 4,805 мільйонів юанів
8 листопада інформаційний офіс Державної ради провів регулярний брифінг на тему політики Державної ради, щоб представити ситуацію щодо прискорення побудови країни-лідера в сфері інтелектуальної власності та ефективної підтримки розвитку, орієнтованого на інновації. На зустрічі Шень Чаньюй, директор Державного відомства інтелектуальної власності, повідомив, що станом на вересень 2023 року кількість дійсних патентів на винаходи та торгових марок у Китаї досягла 4,805 мільйона та 45,122 мільйона юанів відповідно.
Шень Чаньюй сказав, що Державне відомство інтелектуальної власності разом з Національним управлінням авторських прав та іншими департаментами займаються глибоким впровадженням політики побудови країни-лідера в сфері інтелектуальної власності та рішуче підтримуватимуть розвиток, орієнтований на інновації. Про це повідомило ChinaNews.
По-перше, – зазначив Шень Чаньюй – система інтелектуальної власності постійно вдосконалюється. Нещодавно були гладко впроваджені переглянуті Закон про патенти, Закон про товарні знаки та Закон про авторське право. Виконавчим засіданням Державної ради було розглянуто Проект поправок до Правил застосування Закону про патенти. Продовжують вдосконалюватися Політики та стандарти перевірки патентів для нових галузей і нових бізнес-форматів, таких як великі дані, штучний інтелект і генетичні технології.
По-друге, статус країни як держави інтелектуальної власності наразі є міцно закріплений. Станом на вересень 2023 року кількість дійсних патентів на винаходи та торговельні марки в Китаї досягла 4,805 мільйонів і 45,122 мільйонів відповідно; річний обсяг реєстрації авторських прав у 2022 році досягне 6,353 мільйонів. Чотири роки поспіль за кількістю міжнародних патентних заявок Китай займає перше місце у світі та 12 місце, за даними звіту «Глобального інноваційного індексу», опублікованому Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, а також вперше зайняло перше місце за кількістю 100 найкращих науково-технічних інноваційних кластерів по всьому світу.
По-третє, трансформація та застосування прав інтелектуальної власності продовжує посилюватися. Були сформульовані та реалізовані “Спеціальний план дій щодо трансформації та застосування патентів (2023-2025 рр.)”, а також прискорене впровадження відкритого патентного ліцензування та інших систем. Додана вартість патентомістких галузей промисловості та індустрії авторського права становила 12,44% та 7,41% ВВП відповідно, що ефективно сприяло високоякісному економічному розвитку.
По-четверте, захист прав інтелектуальної власності продовжує посилюватися. Запроваджено високоякісну систему штрафних санкцій за порушення, створено 103 національні центри захисту інтелектуальної власності та мобільні центри із захисту прав власності.
По-п’яте, значно спростився механізм надання державних послуг у сфері інтелектуальної власності. Розпочато інклюзивний державний проект із захисту прав інтелектуальної власності. Рівень електронних заявок на отримання патентів і торговельних марок перевищив 99%, а реєстрацію авторських прав на твори та авторські права на комп’ютерне програмне забезпечення тепер можна здійснити онлайн. Державні служби інтелектуальної власності тепер повністю покривають усі регіони та провінції. Реалізується принцип “максимальної відкритості” у сфері базових даних щодо прав інтелектуальної власності.
По-шосте, продовжують поглиблюватися міжнародне співробітництво та обмін у сфері прав інтелектуальної власності. Країна продовжує докладати зусилля задля створення Китайського офісу Всесвітньої організації інтелектуальної власності та Шанхайського центру арбітражу та посередництва в Китаї, а також продовжує співпрацю задля створення ста і одного центрів підтримки технологій та інновацій. Окрім цього, Китай продовжує поглиблювати багатосторонню співпрацю у сфері інтелектуальної власності, в таких як ініціативах, як “Один пояс, один шлях”, у співробітництві із такою групою країн БРІКС, як Сполучені Штати, Японія та Південна Корея та країнами Європи, із групою країн Асоціації держав Південно-Східної Азії, Центральної Азії та Африки, сприяє взаємному визнанню та взаємному захисту 244 китайських і європейських товарів із географічними зазначеннями, завершує імплементацію змісту Угоди про регіональне всеосяжне економічне партнерство (RCEP), пов’язаного з інтелектуальною власністю.
Напишіть відгук