Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР (м.Пекін) за період з 05 по 08.06.2023р.

    2023-06-09

    Чергова прес-конференція 5 червня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня
    AFP: Американські військові заявили, що корабель ВМС Китаю в суботу «небезпечно» маневрував поряд з американським військовим кораблем у Тайванській протоці, при цьому відстань між кораблями, за повідомленнями, складала менше 140 метрів. Чи має міністерство закордонних справ якісь коментарі?

    Ван Веньбінь: Офіційний представник командування Східного району військових дій НВАК вже зробив заяву з цього приводу. Ви можете ознайомитися з ним.

    Справа в тому, що американська сторона першою здійснила провокацію, а китайська сторона лише відреагувала на інцидент, дозволивши його відповідно до чинних законів та правил. Китай поважає свободу навігації та прольоту, на яку всі країни мають право відповідно до міжнародного права. Дії, здійснені китайськими військовими, є необхідними кроками у відповідь на провокації з боку іншої країни. Ці дії повністю виправдані, законні, безпечні та професійні. Китай рішуче виступає проти штучного створення інцидентів у Тайванській протоці, і має твердий намір захищати свій суверенітет і безпеку, а також регіональний мир і стабільність.

    Чергова прес-конференція 6 червня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

    CCTV: За повідомленнями, 2 червня посол Ген Шуан, заступник постійного представника Китаю при ООН, розкритикував видання США і Південною Кореєю Вашингтонської декларації для зміцнення розширеного стримування, що суперечить меті просування денуклеаризації Корейського півострова. Старший співробітник посольства Південної Кореї в Китаї у відповідь на це 5 червня заявив, що Китай має не тільки наголошувати на законних інтересах КНДР у сфері безпеки, а й зважати на законні інтереси Південної Кореї, додавши, що Південна Корея й надалі закликатиме Китай відігравати роль, що відповідає міжнародним нормам, у здійсненні денуклеаризації Корейського півострова. Який ваш коментар?

    Ван Веньбінь: Що стосується Вашингтонської декларації та “розширеного стримування”, ми вже не раз заявляли про свою позицію. Китай виступає проти військових навчань сторін-учасниць, які можуть бути сприйняті як провокаційні, і проти створення блоків для чинення тиску і конфронтації навколо Корейського півострова. Така практика є результатом менталітету часів холодної війни. Вона лише посилюватиме напруженість і провокуватиме ескалацію в регіоні, не сприяючи розрядці конфлікту та зміцненню взаємної довіри.

    Щодо питань Корейського півострова Китай визначає свою позицію, виходячи з суті самого питання, і вважає, що законні побоювання всіх сторін мають вирішуватися збалансовано. Не існує такого поняття, як турбота тільки про інтереси однієї конкретної сторони. Китай активно працює над політичним врегулюванням проблем півострова і відіграє конструктивну роль у цій справі. Міжнародна спільнота бачить наші зусилля. Це залишиться нашою позицією і основою для майбутніх зусиль, щоб відігравати належну роль у цьому процесі.

    Чергова прес-конференція 8 червня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня
    China News Service: В останніх доповідях Світового банку та ОЕСР прогнози зростання світової та найбільших економік на 2023 рік переглянуті у бік підвищення. Світовий банк прогнозує, що економіка Китаю зросте на 5,6% 2023 року, а ОЕСР встановила цей показник на рівні 5,4%. В обох звітах зазначається, що поновлення роботи Китаю дасть імпульс для зростання світової економіки. Який ваш коментар?

    Ван Веньбінь: Декілька міжнародних організацій та інститутів, таких як ООН, Світовий банк та МВФ, нещодавно підвищили прогноз зростання економіки Китаю. Деякі навіть неодноразово переглядали прогноз у бік підвищення. Це свідчить про їхню впевненість у економічних перспективах Китаю. Китайська економіка і надалі служитиме локомотивом зростання та сприятиме відновленню світової економіки.

    Останнім часом до Китаю приїжджають керівники багатьох транснаціональних корпорацій, що також є вотумом довіри до китайської економіки. Іноземні компанії цінують величезні можливості завдяки активному відновленню економіки Китаю і вважають поліпшення ділового середовища сприятливою ознакою. Вони з оптимізмом дивляться на китайський ринок та готові інвестувати в Китай у всіх аспектах. Згідно з нещодавнім звітом Китайської ради зі сприяння міжнародній торгівлі, 97% опитаних іноземних компаній оцінили політику Китаю в галузі іноземних інвестицій з четвертого кварталу минулого року як «задовільну» або вищу. Рівень задоволеності з погляду доступу до фінансових послуг та доступу на ринок перевищив 80%. Звіт, опублікований Торговою палатою ЄС у Китаї, показує, що розмір китайського ринку, високий попит, швидкі темпи комерціалізації результатів НДДКР та велика кількість місцевих талантів схиляють значну частину європейських компаній до глибшої локалізації, і майже 60% опитаних компаній заявили, що вони збільшать витрати на НДДКР у Китаї у найближчі п’ять років. Опитування Американської торгової палати в Китаї показало, що 66% американських компаній у Китаї збережуть або збільшать інвестиції в Китай протягом найближчих двох років.

    Китай буде і надалі твердо відданий просуванню високорівневої відкритості та створенню більш орієнтованої ринку, заснованої на законах ділового середовища світового класу для компаній усіх країн. Ми запрошуємо більше іноземних компаній інвестувати в Китай, вивчати китайський ринок та брати участь у дивідендах розвитку Китаю.

    УНІАН: Після вибуху російськими військовими греблі Каховської ГЕС на Дніпрі багато населених пунктів було затоплено та життя тисяч людей опинилися під загрозою. Чи планує Китай надати гуманітарну допомогу українцям через цю катастрофу?

    Ван Веньбінь: Як я вже дав зрозуміти вчора, ми серйозно стурбовані руйнуванням зазначених об’єктів та глибоко стурбовані його гуманітарними, економічними та екологічними наслідками. Ми закликаємо всі сторони конфлікту дотримуватись міжнародного гуманітарного права та зробити все можливе для захисту цивільного населення та забезпечення безпеки цивільних об’єктів. Найнагальнішим пріоритетом для всіх зацікавлених сторін є зусилля щодо полегшення ситуації на місцях та спільне реагування на катастрофу.

    Китай по-своєму відіграв конструктивну роль у полегшенні гуманітарної ситуації в Україні. Ми висунули пропозиції Китаю, включаючи ініціативу із шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні, і направили до країни численні партії гуманітарних вантажів. Ми готові й надалі докладати зусиль у цьому напрямку.

    Чергова прес-конференція 9 червня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня
    Kyodo News: Питання про візит держсекретаря США Блінкена до Китаю. Яке ставлення Китаю до діалогу та співпраці зі США?

    Ван Веньбінь: Ми вже неодноразово заявляли, що позиція Китаю з цього питання не змінилася. Ми відкриті для діалогу та спілкування. Головне, щоб спілкування не велося заради спілкування, тим паче не можна говорити одне, а робити протилежне. США повинні припинити втручатися у внутрішні справи Китаю та припинити шкодити його інтересам. Вони мають припинити підривати політичне підґрунтя двосторонніх відносин, заявляючи при цьому, що хочуть встановити «захисну огорожу». США повинні працювати разом із Китаєм, щоб повернути двосторонні відносини на правильний шлях здорового та стабільного розвитку.

    Фрагменти з прес-конференцій офіційного представника МЗС КНР (м.Пекін) за період з 05 по 08.06.2023р.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *