CCTV: Держдепартамент США оновив рекомендації щодо поїздок до Китаю, заявивши, що Китай посилює перевірку безпеки громадян і підприємств інших країн, можливі заборони на в’їзд і виїзд, а також неправомірні затримання. Який ваш коментар?
Мао Нін: Китай – країна, прихильна верховенству закону. Рішення про проведення перевірок іноземних компаній компетентними китайськими відомствами ухвалюються відповідно до законів і фактів. Китай вітає приїзд людей і підприємств усіх країн до Китаю і ведення тут бізнесу, і ми зобов’язуємося захищати їхню безпеку і законні права та інтереси в Китаї відповідно до закону, включно зі свободою їхнього в’їзду і виїзду.
Якщо говорити про перевірку в’їзду і виїзду та неправомірні затримання, то останніми роками США ставлять перешкоди і навіть переслідують і допитують під різними приводами китайських громадян, які в’їжджають до США. Час від часу китайським студентам, які прямували до США, відмовляли у в’їзді і відправляли назад. 2021 року США відмовили у видачі віз щонайменше 2 тис. китайських студентів, які спеціалізуються в галузі науки, техніки, інженерії та математики. Із січня до жовтня 2022 року кількість віз, виданих китайським студентам, які прямують до США, скоротилася на 38% порівняно з попереднім роком. Останнім часом США дискредитують зусилля Китаю з розшуку корупціонерів, які переховуються від правосуддя, і повернення їхніх незаконних доходів, а також переслідують і затримують у США китайських громадян і етнічних китайців. У питаннях, пов’язаних із фентанілом, США перекладають провину і відхиляються від обов’язків, провокують на порушення закону і проводять транснаціональні викрадення китайських громадян, а також судове переслідування китайських юридичних і фізичних осіб.
Ми закликаємо США негайно припинити свої неправомірні дії, припинити підрив практичного співробітництва між двома країнами, довільні затримання та процесуальні зловживання щодо китайських юридичних і фізичних осіб, а також рішуче захищати законні та правомірні права й інтереси китайських підприємств і громадян у США.
China Daily: Ми зазначили, що в нещодавно опублікованій Конференцією ООН з торгівлі та розвитку Доповіді про світові інвестиції за 2023 рік ідеться про те, що потоки прямих іноземних інвестицій (ПІІ), залучених Китаєм, зросли на 5% і 2022 року становили рекордні 189,1 млрд дол. Який ваш коментар?
Мао Нін: Незважаючи на проблеми, з якими стикається світова економіка, приплив ПІІ в Китай продовжує зростати. Це ще раз свідчить про тяжіння китайського ринку і про довіру світової громадськості до економічних перспектив Китаю.
З початку цього року до Китаю прибула велика кількість керівників вищої ланки транснаціональних корпорацій. Іноземні компанії здебільшого виявляють інтерес до подальшого вивчення ринкових можливостей і розширення присутності в Китаї. Це результат не тільки мегаринку Китаю, розвиненої промислової системи та багатого кадрового резерву, а й поліпшення умов ведення бізнесу в Китаї та сприяння інвестиціям.
Китай є як бенефіціаром, так і учасником процесу економічної глобалізації та сприяння інвестиціям. Минулого тижня успішно завершилися переговори в СОТ щодо проекту тексту Угоди про спрощення інвестицій з метою розвитку. Вона стане першою у світі багатосторонньою інвестиційною угодою і сприятиме подальшому зростанню глобальних інвестицій. Китай відіграв важливу роль у переговорах, представивши 15 офіційних пропозицій і неодноразово пропонуючи прагматичні рішення зі складних питань.
Китай власним розвитком надасть світові більше можливостей для доступу до ринків, інвестицій і зростання, а також продовжить співпрацю з рештою країн з метою формування відкритої світової економіки.
Beijing Daily: Учора успішно завершився Глобальний екофорум Гуйян 2023 під девізом “Модернізація в гармонії людства і природи – Просування “зеленого” і низьковуглецевого розвитку”. Присутні на форумі представники високо оцінили досягнення Китаю на економічному та екологічному фронтах і визнали його внесок у глобальне управління кліматом. Який ваш коментар?
Мао Нін: У вихідні успішно пройшов Глобальний екофорум Гуйян 2023. У ньому взяли участь понад 3200 представників із 42 країн і регіонів, було досягнуто 14 спільних домовленостей за чотирма аспектами. Було опубліковано результати низки досліджень, зокрема “Синя книга зі зміни клімату (2023)”; захід також сприяв реалізації численних проєктів співпраці в галузі “зеленого” розвитку.
Китай вважає “зелені води і гори” безцінним скарбом людства. Збереження довкілля є важливим пріоритетом, і ми прихильні ідеї “зеленого” і низьковуглецевого розвитку. Цього тижня проводиться 33-й Національний тиждень енергозбереження, а 12 липня в Китаї відзначається національний день низьковуглецевого розвитку. Пропаганда простого, помірного, екологічного та низьковуглецевого способу життя і залучення всіх охочих до діяльності з енергозбереження та скорочення викидів вуглекислого газу – це ключ до досягнення “зеленого” та низьковуглецевого розвитку і зміцнення екологічної безпеки, а також частина енергійних зусиль Китаю з боротьби зі зміною клімату і зміцнення гармонії між людством і природою.
Напишіть відгук