Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Чергова прес-конференція 18 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    2023-09-21

     

    Чергова прес-конференція 18 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    CCTV: Чи не могли б ви детальніше розповісти про 18-й раунд китайсько-російських консультацій зі стратегічної безпеки? Якими є очікування Китаю від цих консультацій?

    Мао Нін: Китай та Росія — найбільші сусіди один одного та всеосяжні стратегічні партнери з координації дій у нову епоху. Обидві країни є постійними членами Ради Безпеки ООН і найбільшими країнами з ринками, що формуються. Обидві країни підтримують тісний зв’язок з основних питань, що становлять взаємний інтерес і мають стратегічне і всеосяжне значення. Поїздка Ван І до Росії є регулярним заходом у рамках механізму консультацій зі стратегічної безпеки та спрямована на реалізацію важливих спільних домовленостей між главами держав наших країн, розвиток двосторонніх зв’язків та поглиблене спілкування з основних питань, що стосуються стратегічних інтересів безпеки двох країн.

    CCTV: У заяві, поданій 15 вересня до Конгресу США, президент Байден назвав Китай «основним джерелом наркотиків». Який ваш коментар?

    Мао Нін: Таке визначення США не має під собою жодної фактичної основи. Це злий наклеп проти Китаю. Ми рішуче виступаємо проти цього та зробили серйозний демарш на адресу США.

    Китайський уряд завжди серйозно ставився до боротьби з наркотиками. На сьогоднішній день у Китаї внесено до списків 456 наркотичних та психотропних засобів та два класи речовин. Ми є однією з країн, що включили до списків найбільшу кількість речовин та здійснюють найсуворіший контроль над наркотиками. Китай включив до списку 38 видів контрольованих хімічних речовин-прекурсорів – на 14 більше, ніж регламентовано ООН. Органи наркоконтролю створили всеосяжний та динамічний механізм нагляду за всіма етапами поводження з хімічними прекурсорами. Це зразкові зусилля у сфері глобального управління наркотиками. Китай проводить найсуворішу у світі політику контролю над наркотиками та забезпечує її виконання у повному обсязі. Наші зусилля широко визнані міжнародною спільнотою.

    На відміну від цього, США, на частку яких припадає 5% населення планети, споживають 80% опіоїдів у світі, що робить США «чорною діркою» і джерелом проблем для глобального контролю над наркотиками. США є єдиною країною з найбільшим попитом на наркотики і не в тому положенні, щоб вказувати пальцем на зусилля Китаю у боротьбі з наркотиками. Некомпетентність і неефективність контролю — ось справжня причина проблеми наркотиків у США, і фундаментальне рішення полягає в скороченні внутрішнього попиту. Ми закликаємо США припинити звинувачувати та очорняти Китай та більше сприяти співпраці з Китаєм, а не навпаки.

     

    Чергова прес-конференція 18 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    Shenzhen TV: У нещодавній статті в New York Times стверджується, що Китай використав технології штучного інтелекту для створення дезінформації про лісові пожежі на Гаваях, стверджуючи, що вони є результатом застосування секретної «погодної зброї», випробуваної США, і поширив неправдиві повідомлення в Інтернеті, щоб посіяти розбрат у США. Чи можете ви підтвердити це?

    Мао Нін: Це повідомлення не відповідає дійсності. Теорія про «погодну зброю» з’явилася спочатку в американських ЗМІ. Деякі китайські ЗМІ та сайти «ми-медіа» лише цитували або переборювали ці повідомлення. Говорити про те, що вони «вигадали чи поширили дезінформацію», абсолютно безпідставно. Якби хтось і «вигадував чи розповсюджував дезінформацію», то це була б газета The New York Times, а не вони.

    Насправді жителі Китаю та США ніколи не сиділи склавши руки, спостерігаючи за лихами, які обрушувалися на одну із сторін. У перші дні спалаху COVID-19 американські компанії та населення активно жертвували гроші та матеріали на допомогу китайському населенню. Пізніше, коли пандемія поширилася у США, китайські місцеві групи та громадськість негайно зібрали матеріали та відправили їх через океан до більш ніж 20 американських штатів та міст, що було високо оцінено жителями США. Торішнього серпня минулого року американський викладач, який працює в Південно-Західному університеті Китаю, приніс на гору бензопили, щоб допомогти у боротьбі з лісовими пожежами в Чунцині. Його сміливий вчинок набув широкого визнання китайців в Інтернеті. Після руйнівних лісових пожеж на Гаваях Китай негайно висловив співчуття та готовність надати необхідну допомогу. Такі реальні історії обміну між регіонами та народом Китаю та США.

    Ми закликаємо відповідні американські ЗМІ бути правдивими, об’єктивними та нейтральними у своїх матеріалах та припинити поширення дезінформації проти Китаю.

    China News Service: У своєму виступі на саміті «Групи 77 плюс Китаю» Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що він розраховує на те, що «Група 77» і Китай, які давно є прихильниками багатостороннього підходу, боротимуться за створення системи, що ґрунтується на рівності та забезпечує інтереси всього людства. Як Китай оцінює підсумки цього саміту?

    Мао Нін: Перш за все, я хотіла б привітати з успіхом проведення цього саміту, який робить значний внесок у зміцнення солідарності та співпраці між країнами, що розвиваються, для спільного вирішення проблем. Лі Сі, спеціальний представник голови КНР Сі Цзіньпіна, член Постійного комітету Політбюро ЦК Компартії Китаю та секретар Центральної комісії з перевірки дисципліни, взяв участь у саміті та висунув пропозицію щодо співпраці між «Групою 77» та Китаєм, що складається з трьох пунктів. По-перше, твердо дотримуватися початкового прагнення до незалежності та більшої колективної сили за допомогою солідарності, рішуче виступати проти блокової конфронтації та менталітету холодної війни, спільно охороняти мир та спокій у всьому світі. По-друге, просувати дух справедливості, рівності та інклюзивності, розширювати голос і представництво країн, що розвиваються. По-третє, виконувати місію розвитку, відродження та взаємовигідного співробітництва, і працювати над тим, щоб країни, що розвиваються, не залишалися позаду і не приділяв розвитку нових технологій і галузей.

    На саміті було ухвалено Гаванську декларацію. У ній наголошується на важливості солідарності та співробітництва на основі широких консультацій, спільних вкладів та спільних вигод, які можуть принести величезні вигоди всім країнам і всім частинам світу у побудові спільноти єдиної долі людства. У документі підкреслюється рівність, справедливість і необхідність більш інклюзивного і скоординованого підходу до глобального фінансового управління, відкидається технологічна монополія та інша несправедлива практика, що перешкоджає технологічному розвитку країн, а також міститься заклик до міжнародного співтовариства сприяти створенню відкритого, справедливого і справедливого. науково-технічний розвиток.

    Китай є найбільшою країною світу, що розвивається, і членом Глобального Півдня. Ми готові працювати разом із членами «Групи 77» над створенням спільноти єдиної долі Глобального Півдня та початком нової ери спільного розвитку.

     

    Чергова прес-конференція 18 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    China Daily: З’явилася інформація про те, що президент Центральноамериканського парламенту Амадо Серруд найближчими днями очолить делегацію до Китаю. Чи можете ви підтвердити це?

    Мао Нін: На запрошення голови Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників Чжао Лецзі, президент Центральноамериканського парламенту Амадо Серруд очолить делегацію, яка відвідає Китай з 19 по 23 вересня. 22 серпня цього року Центральноамериканський парламент ухвалив резолюцію про відміну «статусу постійного спостерігача» так званого «Законодавчого Юаня» регіону Тайвань та прийняття Всекитайських зборів народних представників як постійний спостерігач. Китай вітає та схвалює цю резолюцію. Це ще раз свідчить про те, що принцип одного Китаю відображає невблаганну тенденцію часу і користується підтримкою переважної більшості населення. Китай готовий розвивати дружню співпрацю із Центральноамериканським парламентом на основі принципу «одного Китаю».

    Рейтер: Компанія Huawei зустрілася із представниками міністерства внутрішніх справ Талібану. Чи сподівається Китай заохочувати співпрацю китайських компаній до Афганістану з питань безпеки? І чи готовий китайський уряд співпрацювати з владою Талібану в реалізації планів боротьби з тероризмом, включаючи стеження?

    Мао Нін: Я не маю інформації з вашого питання.

    AFP: Влада Тайваню заявила, що до 6 години ранку вони виявили поблизу острова активність 103 бойових літаків Народно-визвольної армії, що триває, десятки з яких перетнули «серединну лінію» в Тайванській протоці. Чи не могли б ви докладніше пояснити ці воєнні дії?

    Мао Нін: Насамперед це не питання про зовнішню політику. Я пропоную вам звернутися за конкретикою до компетентних китайських органів. Дозвольте мені сказати, що Тайвань є частиною території Китаю. Так званої «серединної лінії» у Тайванській протоці не існує.

    Bloomberg: Скажіть, будь ласка, чи планує голова КНР Сі Цзіньпін взяти участь у саміті АТЕС у США у листопаді?

    Мао Нін: Ми високо цінуємо роль АТЕС як важливого механізму багатостороннього економічного співробітництва та готові працювати з іншими сторонами для плідного проведення саміту АТЕС.

    Якщо з’явиться інформація про участь Китаю, ми повідомимо про це в установленому порядку.

    NHK: Чи не могли б ви докладніше розповісти про переговори між міністрами закордонних справ Китаю та Росії, які відбудуться сьогодні ввечері, наприклад, про питання, які обговорюватимуться, чи про тему переговорів, а також про очікування Китаю?

    Мао Нін: Інформацію про майбутні обміни з Росією ми опублікуємо найближчим часом. Будь ласка, стежте за оновленнями.

     

    Чергова прес-конференція 18 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *