Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Чергова прес-конференція 12 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    2023-09-14

     

    Чергова прес-конференція 12 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    Global Times: Останнім часом багато західних країн говорять про зниження темпів зростання китайської економіки. Президент США Байден заявив, що зростання економіки Китаю сповільнюється через слабкість світової економіки, а також політику Китаю. Міністр фінансів Австралії зазначив, що уповільнення зростання в Китаї впливає на австралійську економіку. Заступник міністра фінансів США Адейемо заявив, що уповільнення зростання китайської економіки впливатиме в основному на її азіатських сусідів. Яка ваша реакція?

    Мао Нін: Іноді з’являються всілякі коментарі, що передбачають крах китайської економіки. Але руйнується не китайська економіка, а риторика.

    З початку цього року на тлі труднощів відновлення світової економіки та складної зовнішньої обстановки китайська економіка продовжує відновлюватися на загалом здоровому шляху підйому. У першій половині цього року ВВП Китаю зріс на 5,5% у річному обчисленні, що помітно вище за торішні 3%. За прогнозами МВФ, цього року зростання китайської економіки становитиме 5,2% і забезпечить третину світового зростання. Китайська економіка залишиться одним із основних двигунів світової економіки.

    Я хочу наголосити, що стійкість китайської економіки, її багатий потенціал і життєздатність, а також фундаментальні засади, що забезпечують стійке економічне зростання Китаю в довгостроковій перспективі, залишаються незмінними. Ми впевнені та здатні забезпечити сталий та стабільний розвиток економіки. Китай збереже відданість відкритості на високому рівні, зміцнюватиме взаємовигідну співпрацю та ділиться дивідендами розвитку з іншими країнами. Розвиток Китаю відкриє нові можливості для його азіатських сусідів та всього світу.

    Рейтер: Російські ЗМІ повідомили, що президент Росії Володимир Путін та віце-прем’єр КНР Чжан Гоцін до кінця цього року обговорять двосторонні контакти на високому рівні. Чи можна підтвердити факт їхньої зустрічі? І про що йшлося? І, крім президента Путіна, чи зустрічатиметься віце-прем’єр Чжан Гоцин з іншими лідерами в Росії, оскільки сьогодні вранці з’явилися повідомлення про те, що до Росії прибув північнокорейський лідер Кім Чен Ин?

    Мао Нін: Інформація про діяльність віце-прем’єра Чжан Гоцина у Росії буде опублікована в установленому порядку. Будь ласка, стежте за оновленнями.

     

    Чергова прес-конференція 12 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    CCTV: Кілька днів тому МАГАТЕ повідомило на своєму сайті, що перший незалежний відбір проб та аналіз морської води в районі АЕС «Фукусіма-1» з моменту початку скидання забрудненої води підтверджує, що рівень тритію нижчий від встановленої в Японії експлуатаційної межі. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив нещодавно, що МАГАТЕ є міжнародною організацією, завдання якої має моніторинг скидів Японії в океан. Залучити до моніторингу інші країни — все одно, що попросити МАГАТЕ провести інспекцію в Ірані разом із групою країн. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Я взяла до уваги ці повідомлення. Скидання Японією забрудненої ядерною речовиною води в океан — це безпрецедентний крок, який викликає великий інтерес та занепокоєння інших країн. Так званий моніторинг Секретаріату МАГАТЕ не має ні мандата Ради керуючих організації, ні всебічного обговорення з боку країн-членів. Це лише технічні консультації та підтримка Японії з боку Секретаріату, які не є ні міжнародними, ні незалежними.

    В океан було скинуто 7800 тонн забрудненої ядерною речовиною води, а міжнародне співтовариство досі не поінформовано про конкретні заходи щодо контролю з боку Секретаріату МАГАТЕ. Світ вимагає створення міжнародної системи моніторингу, в якій повною мірою й по суті брали б участь сусідні з Японією країни та інші зацікавлені сторони і яка зберегла б свою ефективність у довгостроковій перспективі, а також детального плану моніторингу, що охоплює такі аспекти, як категорії радіонуклідів, періодичність. , місця проведення, масштаби та звітність. Японія та Секретаріат МАГАТЕ мають серйозно та відповідально підійти до вирішення цих питань.

    Я також маю наголосити, що жодний моніторинг не може розглядатися як схвалення японського скидання в океан або надання йому тієї легітимності чи законності, якої домагається Японія. Японія має негайно припинити перекладати ризики ядерного забруднення на весь світ.

    AFP: Сьогодні вищий керівник КНДР здійснює рідкісний дипломатичний візит до Росії. Повідомляється, що він зустрінеться із президентом Путіним. Чи можете ви прокоментувати обмін думками між двома «близькими союзниками» Китаю? Чи планується запросити Кім Чен Іна відвідати Китай в найближчі кілька місяців?

    Мао Нін: Візит лідера КНДР до Росії – це домовленість між двома країнами.

    З другого питання мені нема чим поділитися.

     

    Чергова прес-конференція 12 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    Рейтер: Північнокорейський лідер Кім Чен Ин здійснив сьогодні поїздку до Росії, яка стала його першим закордонним візитом після пандемії. Чи є у Китаю якісь коментарі з огляду на тісні зв’язки цієї країни як з Північною Кореєю, так і з Росією? І чи планується найближчим часом зустріч лідерів Китаю та Північної Кореї?

    Мао Нін: Візит лідера КНДР до Росії – це домовленість між двома країнами. Китай та КНДР – дружні сусіди, пов’язані спільними кордонами. Наші двосторонні відносини упевнено розвиваються. Обидві сторони прагнуть діяти згідно з важливим консенсусом, досягнутим нашими лідерами, поглиблювати обміни та співпрацю в усіх напрямках, прагнути нового та більшого прогресу в наших відносинах.

    Щодо згаданого вами обміну на високому рівні, мені нема чим поділитися.

    Рейтер: Президент Південної Кореї Юн Сок Єль заявив, що під час зустрічі з прем’єром Держради КНР Лі Цяном минулого тижня він закликав Китай відігравати відповідальну роль у стримуванні ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї. Чи порушувалося це питання під час їхньої зустрічі? І якою була реакція прем’єра Лі Цяна на нього?

    Мао Нін: Під час зустрічі президента Південної Кореї та прем’єра Держради КНР обговорювалися питання, пов’язані з Корейським півостровом. Китай підтвердив свою принципову позицію підтримки примирення та співробітництва між КНДР та Південною Кореєю, збереження миру та стабільності на півострові та висловив готовність продовжувати просування мирних переговорів.

    Рейтер: Італійські ЗМІ повідомили, що папський посланець кардинал Маттео Зуппі сьогодні вирушить до Пекіна в рамках дипломатичних зусиль щодо сприяння припиненню війни в Україні, а в середу він, ймовірно, зустрінеться з китайськими лідерами. Чи можемо ми підтвердити цей візит і те, що український конфлікт буде включено до порядку денного візиту?

    Мао Нін: Мені нема чим поділитися.

    Bloomberg: Інформаційне агентство ТАРС повідомило, що президент Росії Володимир Путін, як очікується, проведе зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпін до кінця року. Чи може міністерство закордонних справ це підтвердити?

    Мао Нін: Голова КНР Сі Цзіньпін і президент РФ Володимир Путін весь цей час підтримували стратегічний зв’язок у різних напрямках і проводили поглиблений обмін думками з питань китайсько-російського співробітництва та проблем, що становлять взаємний інтерес. Глави двох держав продовжать тісний обмін думками і вестиму всеосяжне стратегічне партнерство наших двох країн щодо координації в нову епоху до нових висот.

     

    Чергова прес-конференція 12 вересня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *