Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    2023-12-14

     

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    CCTV: 10 грудня Філіппіни направили судна для вторгнення у води рифу Женьай в районі китайських островів Наньша у спробі відправити будівельні матеріали на військовий корабель, що незаконно сів на мілину. Місію було заблоковано береговою охороною Китаю. Після цього президент Філіппін та Рада національної безпеки Філіппін звинуватили Китай. Який ваш коментар?

    Мао Нін: 10 грудня одне вантажне судно, одне офіційне судно і два кораблі берегової охорони Філіппін без дозволу китайського уряду вторглися в прилеглі води рифу Женьай в районі китайських островів Наньша, намагаючись відправити будівельні матеріали на військовий корабель, що незаконно сів на мілину. Незважаючи на попередження кораблів берегової охорони Китаю (БІК), філіппінське судно попрямувало до лагуни рифу Женьай і небезпечно протаранило корабель БОК, що знаходився на місці. Це грубо порушило суверенітет Китаю та поставило під загрозу безпеку китайських кораблів та персоналу. Відповідно до внутрішнього та міжнародного права БОК вжила необхідних примусових заходів проти філіппінського судна, які були професійними, стриманими, виправданими та законними. Міністерство закордонних справ Китаю надіслало філіппінській стороні серйозний демарш на знак рішучого протесту.

    Я маю наголосити, що риф Женьай є частиною китайських островів Наньша. Китай має незаперечний суверенітет над островами Наньша, включаючи риф Женьай, і прилеглими до нього водами. Це було встановлено в ході тривалої історії та відповідає міжнародному праву, включаючи Статут ООН. Філіппіни, посилаючись на незаконне, недійсне і не має юридичної сили «рішення» арбітражу по Південно-Китайському морю, стверджують, що риф Женьай входить до їх виняткової економічної зони та континентального шельфу, і заперечують суверенітет Китаю над ним, що суперечить ним, що суперечить юридично неспроможна.

    Відповідальність за недавні надзвичайні ситуації у водах рифу Женья повністю лежить на Філіппінах. Основна причина полягає в тому, що Філіппіни порушили свою обіцянку і відмовилися відбуксирувати військовий корабель, що незаконно сів на мілину біля рифу, а також зробили великомасштабну спробу зміцнити його в спробі остаточно окупувати риф Женьай. Китай рішуче виступає проти спроби Філіппін окупувати риф Женьай і чітко виклав свою позицію філіппінській стороні на різних рівнях і по численних каналах, вимагаючи, щоб Філіппіни не направляли будівельні матеріали на військовий корабель, що незаконно сів на мілину, для великомасштабного ремонту і посилення. врегулювання ситуації. Однак філіппінська сторона, нехтуючи доброю волею, сумлінністю та стриманістю Китаю, порушила свою обіцянку і продовжила нагнітати обстановку, зазіхаючи на суверенітет Китаю та здійснюючи провокаційні дії у водах рифу Женя. Вони також поширюють дезінформацію, щоб роздмухати інцидент. Це грубо порушує міжнародне право та Декларацію про поведінку сторін у Південно-Китайському морі та серйозно обмежує територіальний суверенітет Китаю, його морські права та інтереси.

    Ми знову закликаємо Філіппіни припинити зазіхати на суверенітет Китаю та здійснювати провокаційні дії, припинити безпідставні нападки та наклеп на Китай, а також не підривати мир та стабільність у Південно-Китайському морі. Ми продовжимо робити все необхідне відповідно до внутрішніх та міжнародних законів, щоб рішуче реагувати на провокаційні кроки, що посягають на суверенітет Китаю, та захищати наш територіальний суверенітет та морські права та інтереси.

    NHK: У неділю в Сянгані відбулися перші вибори до районної ради, які керуються принципом «патріоти керують Сянганом». Який ваш коментар?

    Мао Нін: Управління у справах Сянгана та Макао Державної ради вже виступило з коментарями щодо чергових виборів до Ради спеціального адміністративного району Сянган (САРГ), з якими ви можете ознайомитись.

    Ці вибори стали першими свого роду після реструктуризації системи районних рад у Сянгані. Вибори були добре організовані, упорядковані, чесні та справедливі, що демонструє нову перспективу гарного управління відповідно до принципу «патріоти керують Сянганом». Ми повністю впевнені, що нові районні ради виконуватимуть свої обов’язки відповідно до закону, і вважаємо, що новообрані члени районних рад служитимуть мостом між урядом і народом Сянгана і допоможуть покращити систему управління на рівні громад та підвищити її ефективність.

     

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    CCTV: 10 грудня відзначали День прав людини. Чи можете ви розповісти про досягнення Китаю у сфері захисту та сприяння правам людини? Ми також зазначили, що кілька західних країн нападають на Китай під приводом захисту прав людини. Який коментар Китаю?

    Мао Нін: 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН (ГА ООН) ухвалила Загальну декларацію прав людини, важливий документ в історії людської цивілізації. 1950 року ГА ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини.

    На честь 75-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини Китай провів у Пекіні міжнародний симпозіум. Член Політбюро ЦК КПК, міністр закордонних справ Ван І взяв участь у симпозіумі та виступив із програмною промовою, в якій докладно виклав важливі погляди голови КНР Сі Цзіньпіна на права людини, шлях розвитку Китаю в галузі прав людини, а також позицію та пропозиції Китаю щодо глобального управлінню правами людини. На симпозіумі було опубліковано Пекінську декларацію, яка отримала теплий відгук.

    Китай дотримується філософії прав людини, орієнтованої на людину, і вважає, що щасливе життя для людей є найважливішим правом людини. Ми побудували суспільство, помірно процвітаюче у всіх відносинах, виграли найбільшу в історії людства боротьбу з бідністю і створили найбільшу у світі систему освіти, соціального забезпечення та охорони здоров’я. Ми працюємо над покращенням умов життя нашого народу, розвитком народної демократії, просуванням верховенства закону та прав людини, забезпеченням соціальної рівності та справедливості. Китай знайшов шлях до покращення прав людини, який слідує віянням часу і відповідає нашим національним реаліям, і досяг історичного прогресу у справі захисту прав людини.

    Сприяння та захист прав людини – це спільна справа людства. Жодна країна світу не може виступати в ролі «проповідника» прав людини. Найавторитетніший коментар про стан прав людини у тій чи іншій країні походить від її народу. Необхідно поважати право країн на самостійний вибір шляхів розвитку прав людини. Деякі країни, ігноруючи свої серйозні проблеми з правами людини, втручаються у внутрішні справи інших країн під приводом захисту прав людини. Такі спроби свідчать про їхні подвійні стандарти та лицемірство. Китай збереже прихильність до просування та захисту прав людини, відстоювання спільних цінностей людства та участі в діалозі та співробітництві в галузі прав людини на основі рівності та взаємної поваги. Китай продовжить працювати з усіма сторонами, щоб захищати права людини через безпеку, підтримувати права людини через розвиток та сприяти правам людини через співпрацю у спільних зусиллях щодо просування глобальної справи прав людини.

    Рейтер: Філіппіни в понеділок назвали дії китайських кораблів стосовно їхніх кораблів у Південно-Китайському морі у вихідні серйозною ескалацією. Філіппіни також заявили вранці, що вони не зупиняться у захисті свого суверенітету. Чи заподіяли інциденти між Китаєм та Філіппінами у Південно-Китайському морі збитки двостороннім відносинам? Чи може дипломатія допомогти покращити ситуацію?

    Мао Нін: Я поділилася фактами та правдою про те, що сталося. Я хотіла б наголосити, що відповідальність за недавні надзвичайні ситуації у водах рифу Женьай лежить на Філіппінах. Основна причина полягає в тому, що Філіппіни порушили свою обіцянку і відмовилися відбуксувати військовий корабель, що незаконно сів на мілину біля рифу, а також спробували зміцнити його в спробі остаточно окупувати риф Женьай. У світлі неодноразових провокацій і порушень з боку Філіппін у риф Женьай та його водах Китай має намір зміцнювати зв’язок із Філіппінами, виявляючи щирість і добру волю, щоб належним чином врегулювати ситуацію. Ми також висунули пропозиції щодо управління та контролю ситуації у рифі Женьай. Тепер справа за філіппінською стороною. Ми сподіваємося, що Філіппіни розберуться з першопричиною проблеми, припинять провокації та створення проблем, а також забезпечать мир та стабільність у Південно-Китайському морі.

    China News Service: Повідомлялося, що 8 грудня Рада Безпеки ООН проголосувала за резолюцію, підготовлену ОАЕ і закликаючу до негайного гуманітарного припинення вогню в Газі, але її не було ухвалено через вето США. Який ваш коментар?

    Мао Нін: За останні два місяці з початку палестино-ізраїльського конфлікту в Газі загинуло близько 20 тис. мирних жителів і понад мільйон людей стали вимушеними переселенцями. Припинення вогню та бойових дій у цей час є головним пріоритетом та відображає широке міжнародне прагнення.

    Майже 100 країн, включаючи Китай, виступили співавторами проекту резолюції, представленого ОАЕ, які представляють арабські країни. Ми шкодуємо та розчаровані тим, що США наклали вето — єдине вето на проект резолюції Ради Безпеки, який закликає до негайного гуманітарного припинення вогню. Збереження конфлікту означає збільшення числа жертв серед цивільного населення та посилення гуманітарної катастрофи, а також посіє нове насіння ненависті.

    У питаннях війни і миру, життя і смерті провідні країни, які мають вплив, повинні відігравати конструктивну роль у сприянні припиненню боротьби, докладати максимальних зусиль, щоб уникнути жертв серед цивільного населення, і стати на бік миру та життя.

     

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    Dragon TV: За повідомленнями, 10 грудня представництво ЄС у Китаї опублікувало заяву, в якій знову висловило стурбованість важкою ситуацією з правами людини в Китаї та закликало Китай поважати, захищати та реалізовувати права людини для всіх, включаючи уйгурів, тибетців та осіб, що належать до етнічних. меншин по всьому Китаю. У ньому також згадується смертна кара та «продемократичні» активісти. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Заява ЄС містить необґрунтовані звинувачення щодо ситуації з правами людини в Китаї, поширює дезінформацію, паплюжить імідж Китаю і грубо втручається в його внутрішні справи. Китай засуджує та рішуче виступає проти цього і зробив серйозний демарш на адресу ЄС.

    Китай дотримується підходу, орієнтованого на інтереси людей, і досяг історичних успіхів у захисті прав людини. Сіньцзян та Тибет вже давно переживають бурхливе зростання економіки, гармонійне та стабільне суспільство, а також ефективний захист та просування культурної спадщини. Права та свободи всіх етнічних груп, включаючи свободу релігійних переконань та свободу використання та розвитку усних та письмових мов своїх етнічних груп, повністю захищені. За визнанням міжнародної спільноти, ситуація з правами людини знаходиться на найвищому історичному рівні. Факти давно спростували так звані «геноцид» та «примусову працю» як кричущу брехню.

    Протягом багатьох років вказуючи пальцем на становище з правами людини в країнах, що розвиваються, ЄС насправді сам відчуває тривожні проблеми з правами людини. В останні роки в європейських країнах спостерігається обмеження прав біженців та мігрантів, зростання ексклюзивізму та расизму, нехтування економічними, соціальними та культурними правами та правом на розвиток, а також вибіркове застосування та подвійні стандарти у таких питаннях, як свобода преси та примусова праця. Верховний комісар ООН з прав людини наголосила, що деякі країни ЄС відступають від основних зобов’язань у галузі прав людини.

    Китай наполегливо закликає ЄС визнати прогрес Китаю в галузі прав людини, відкинути зарозумілість і упередженість, відмовитися від лицемірних подвійних стандартів, вжити конкретних заходів щодо покращення ситуації з правами людини, припинити використовувати права людини як привід для втручання у внутрішні справи та судовий суверенітет Китаю, а також припинити політизувати, інструменталізувати та використовувати як зброю питання прав людини.

    China Daily: 8 грудня Державний департамент США опублікував доповідь про права людини в Сіньцзяні, в якій йдеться про те, що китайська влада вчинила геноцид і злочини проти людяності щодо переважно мусульманських уйгурів та представників інших груп етнічних меншин у Сіньцзяні, і оголосив про введення санкцій щодо двох китайських чиновників. У той же день Міністерство фінансів США включило їх до переліку особливо важливих громадян. Міністерство внутрішньої безпеки США також внесло три китайські компанії до списку суб’єктів Закону про запобігання примусовій праці уйгурів відповідно до внутрішнього законодавства. Який коментар Китаю з цього приводу?

    Мао Нін: США вигадали і поширили хибний наратив про Сіньцзяна і ввели незаконні санкції проти китайських компаній і чиновників, посилаючись на так звані проблеми з правами людини в Сіньцзяні. Це серйозно підірвало інтереси відповідних китайських компаній та приватних осіб, втрутилося у внутрішні справи Китаю та порушило основні норми, що регулюють міжнародні відносини. Ми категорично виступаємо проти і рішуче засуджуємо це.

    Успіхи Сіньцзяна у своєму розвитку видно всім, і політика Китаю щодо Сіньцзяна користується широкою підтримкою народу. США не мають права і не можуть вказувати пальцем ситуацію з правами людини в Сіньцзяні. Так звані «геноцид» і «примусова праця» — це не що інше, як найбільша брехня століття, що розповсюджується США з метою стримування та придушення Китаю, і вона вже давно викрита фактами та правдою. США відповідно до свого власного внутрішнього законодавства включили китайські організації та персонал до списку санкцій, намагаючись порушити процвітання та стабільність Сіньцзяну та стримати розвиток Китаю, що повністю оголює їх злісний намір використати питання, пов’язані з Сіньцзяном, для стримування Китаю.

    США стикаються з проблемами в галузі прав людини всередині країни та мають дуже сумну репутацію у галузі прав людини на міжнародній арені. Якщо США справді дбають про права людини, їм необхідно серйозно зайнятися вирішенням своїх внутрішніх проблем, таких як расова дискримінація, насильство із застосуванням вогнепальної зброї та наркоманія. Вони не повинні накладати вето на резолюцію Ради Безпеки, яка закликає до гуманітарного припинення вогню, тоді як гуманітарна катастрофа в Газі погіршується з кожною годиною.

    Ми закликаємо США припинити очорняти Китай, скасувати незаконні односторонні санкції щодо китайських громадян і компаній і припинити реалізацію таких протиправних дій, як Закон про запобігання примусовій праці уйгурів. Китай вживе рішучих заходів у відповідь для захисту законних прав та інтересів китайських громадян і компаній.

    AFP: Міністерство закордонних справ Філіппін викликало китайського посла через недавнє зіткнення в Південно-Китайському морі, щоб висловити протест Китаю. Чи є у вас якась реакція на це?

    Мао Нін: Відповідальність за інцидент лежить на Філіппінах. Міністерство закордонних справ Китаю надіслало демарш на знак рішучого протесту філіппінській стороні.

    Antara: Що стосується Гази, який наступний крок зробить Китай після того, як США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка закликає до негайного припинення вогню в Газі?

    Мао Нін: Оскільки гуманітарна криза у Газі затягується, головним пріоритетом є досягнення припинення вогню. Незважаючи на те, що на проект резолюції Ради Безпеки було накладено вето, міжнародне співтовариство не повинно припиняти сприяти припиненню вогню, захисту цивільного населення та полегшенню гуманітарної кризи, а Рада Безпеки ООН не повинна припиняти відстоювати справедливість та виконувати свої обов’язки. Китай готовий співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб об’єднати всі зусилля задля досягнення спільної мети — припинення бойових дій у Газі — та невпинно працювати над її реалізацією.

     

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

     

    Рейтер: В’єтнамські ЗМІ з посиланням на китайського посла у В’єтнамі повідомили, що Китай готовий надати В’єтнаму гранти на модернізацію залізничного сполучення між Гуансі та Ханоєм, а також прискорити реалізацію планів розвитку інших залізничних систем, що з’єднують Китай і В’єтнам. Чи є докладніша інформація про цю подію? І чи ця тема обговорюватиметься під час візиту голови КНР Сі Цзіньпіна до В’єтнаму цього тижня?

    Мао Нін: Китай і В’єтнам пов’язують давні дружні стосунки і практичну співпрацю, що поглиблюється. Китай – найбільший торговий партнер В’єтнаму, а В’єтнам – найбільший торговий партнер Китаю в АСЕАН та четвертий за величиною торговий партнер у світі. У галузі комунікацій Китай та В’єтнам здійснюють велику практичну співпрацю, наприклад, побудована китайськими підприємствами лінія 2 легкорейкового транспорту у Ханої, яка є першим проектом міського легкорейкового транспорту у В’єтнамі та зробила поїздки для мешканців Ханою зручнішими. Співпраця між Китаєм та В’єтнамом принесла відчутну користь двом народам. Обидві країни готові й надалі розширювати двосторонню співпрацю. Під час майбутнього візиту генерального секретаря та голови Сі Цзіньпіна до В’єтнаму лідери обміняються думками щодо поглиблення двосторонньої співпраці. Слідкуйте за оновленнями для отримання більш детальної інформації про цей візит.

    AFP: В інциденті з Філіппінами США закликали Китай припинити «небезпечні та дестабілізуючі» дії в Південно-Китайському морі. Якою є реакція Китаю?

    Мао Нін: Я хотіла б підкреслити, що морські суперечки між Китаєм та Філіппінами – це питання між Китаєм та Філіппінами. Будь-яка третя сторона не має права втручатися у ці питання. З одного боку, США, керуючись егоїстичними геополітичними розрахунками, протягом деякого часу потурали, заохочували та підтримували порушення та провокації Філіппін у Південно-Китайському морі. З іншого боку, США роздмухують суперечки, спотворюють факти, розпалюють конфронтацію та підривають мир та стабільність у регіоні. Китай продовжить робити необхідні кроки відповідно до внутрішніх та міжнародних законів, щоб твердо захищати свій територіальний суверенітет, морські права та інтереси.

    Macau Monthly: У недавньому інтерв’ю посол В’єтнаму в Китаї Фам Сао Май заявив, що генеральний секретар і голова КНР Сі Цзіньпін підніме всеосяжне стратегічне партнерство Китаю з В’єтнамом на новий рівень. Який ваш коментар?

    Мао Нін: Китай і В’єтнам — обидві соціалістичні країни, які йдуть шляхом реформ і перетворень відповідно до наших національних реалій. Зміцнення солідарності та дружби, поглиблення взаємовигідного співробітництва служить спільним інтересам обох сторін та сприяє миру, стабільності та процвітанню в регіоні та за його межами. І Китай, і В’єтнам надають великого значення майбутньому державному візиту генерального секретаря та голови КНР Сі Цзіньпіна. Загальний шлях і спільне майбутнє – відмінна риса відносин між Китаєм та В’єтнамом. Підвищення рівня двосторонніх відносин — це природний результат відповідно до тенденції, що склалася. Перебуваючи на новому історичному етапі, обидві сторони керуватимуться загальними домовленостями високого рівня, продовжуватимуть нашу традиційну дружбу, дорожать нашою спільною справою та місією та домагатимуться нового прогресу у розвитку всеосяжного стратегічного партнерства.

    AFP: Прем’єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марапе пообіцяв обережно ставитись до фінансування «Одного поясу, одного шляху» з Китаю. У понеділок він сказав AFP, що не буде безрозсудно використовувати іноземні кредити. Яка ваша реакція?

    Мао Нін: Папуа-Нова Гвінея – перша тихоокеанська острівна країна, яка підписала з Китаєм меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва та плани співробітництва в рамках спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху». Вона відіграє провідну роль і надає приклад у спільному будівництві «Одного поясу, одного шляху» між Китаєм та острівними державами Тихоокеанського регіону. Китай готовий і надалі працювати з Папуа-Новою Гвінеєю над синергією стратегій розвитку, розширювати практичну співпрацю в різних галузях у рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» на основі взаємної поваги та рівноправних консультацій, а також добиватися спільного розвитку.

     

    Чергова прес-конференція 11 грудня 2023 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *