Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КИТАЙ ЗАЦІКАВЛЕНИЙ ІНВЕСТУВАТИ В УКРАЇНСЬКУ ІНФРАСТРУКТУРУ ТА ІННОВАЦІЙНУ СФЕРУ

    2016-05-23

    Китайський бізнес готовий нарощувати обсяги співробітництва з Україною в галузі відновлювальних джерел енергетики, ядерних технологій, інфраструктурних, аграрних проектів тощо. Вже наразі ця країна входить в трійку основних українських торгівельних партнерів із загальним обсягом товарообігу 6 млрд.доларів. Про це йшлося на інвестиційній сесії «Україна-Китай: новий шовковий шлях», що проходить зараз в українській столиці.
    Як розповів міністр інфраструктури України Володимир Омелян, наразі наші країни мають певний інвестиційний досвід, прикладом якого є успішні капіталовкладення в Миколаївський морський порт. На його переконання, Україна має що запропонувати китайським колегам, адже вітчизняний ринок, його потенціал і стратегічне значення є привабливим для партнерів.
    У свою чергу президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що Україна повинна збільшувати частку товарів із доданою вартістю в загальному об’ємі експортованих до КНР. Наразі 75% того, чим торгуємо з Китаєм, – це сировинні ресурси.
    «Ми не повинні забувати про машино – та ракетобудівні комплекси, сферу ІТ та інноваційних технологій. Важливою для України та інвесторів є розвинена логістична система.
    Якщо ми говоримо про новий Шовковий шлях, доцільно активізувати зусилля з модернізації залізниці, вітчизняних доріг тощо. Окрім того, варто вивчати досвід Китаю щодо розвитку економіки»,–- підкреслив лідер українського ділового співтовариства.
    На його думку, основою успіху в даному випадку є прийняття та реалізація довгострокових програм економічного розвитку, що базувалися б на національних інтересах та міжнародних стандартах.
    Думку А.Кінаха щодо розширення сфер співпраці підтримав і представник посольства КНР в Україні Лю Цзюнь. Він наголосив, що Китай зацікавлений в проектах побудови гідроелектростанцій, інвестицій в українську залізницю, поліпшення міської інфраструктури. Сюди належить утилізація сміття, ріст використання електромобілів тощо.
    «Для нас дуже важливо розвивати з Україною ринкові відносини на взаємовигідних позиціях», – розповів Лю Цзюнь.
    Українська сторона презентувала китайським партнерам інвестиційні можливості в різних регіонах України (Одеса, Львів, Черкаси), проект індустріального парку «Біла Церква» та багато іншого.
    Нагадаємо, до Києва завітали представники Китайської федерації промислової економіки, близько 20 великих компаній (COMPLANT, Аньхойська зовнішньоекономічна будівельна корпорація (AFECC) та ін.), а також Канцелярії закордонних справ провінції Хейлунцзян. Вони мають низку пропозицій для українських партнерів, в тому числі – в регіонаотній сфері, міську інфраструктуру тощо.
    Аньхойська зовнішньоекономічна будівельна корпорація (AFECC) – учасник сесії – розглядає можливість реалізації великих проектів на ринках країн Східної Європи. Наразі вона працює в Азії, Африці, Європі, Центральній та Південній Америці.
    Український союз промисловців і підприємців

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *