Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Українці не будуть виїжджати, якщо створити виробництво і робочі місця, – Ніконов

  2018-02-20

  На сьогоднішній день Україні потрібно переймати досвід європейських країн в заохоченні підприємців за створення нових робочих місць. Про це в інтерв’ю виданню “Комсомольская правда в Украине” заявив президент компанії KAN Development Ігор Ніконов.

  “Для мене стимулювання розвитку локального виробника завжди було пріоритетним напрямком. У KAN Development вся команда на це заряджена – якщо є можливість сприяти створенню українського виробництва, то ми намагаємося це зробити. Але, на жаль, немає позиції держави – заходьте і створюйте, ми вас підтримаємо”, – сказав він.

  За словами Ніконова, у підприємців немає стимулу відкривати виробництва і створювати нові робочі місця. Їм потрібні якісь точки зростання, наприклад, звільнення від податків або створення індустріальних парків, але цього поки немає.

  Президент компанії KAN Development уточнив, що в багатьох країнах держава навіть доплачує інвесторам за створення робочих місць (наприклад, в Сербії уряд платить по 10 тис. євро за одне).

  “В Україні не треба нічого платити, тільки б не чіпали, не заважали працювати. Адже через великий тиск, перевірки і т.д., ти просто не встигаєш нормально працювати”, – підкреслив Ніконов.

  Він вважає, що українці хочуть працювати і створювати бізнес в Україні, потрібно тільки дати їм можливість.

  “Ми вражені кількістю людей, які хочуть відкрити бізнес в наших готових житлових районах. Тому в нових проектах ми практично всі перші поверхи віддаємо під нежитлові приміщення, під маленькі бізнеси. Звичайно, ми розуміємо, що на самому початку вони не будуть користуватися попитом, але після того, як там з’являться мешканці, з’являться і бізнесмени, готові їх обслуговувати. Ми створюємо міні-місто, незалежну екосистему з дитячими садами, школами, спортивними клубами, кав’ярнями, коворкінгом і т. д. Мешканцям дуже потрібні продукти і послуги, а бізнесу – покупці. Коли у тебе великий район – там безліч потенційних споживачів, які з радістю будуть ходити в ресторан або салон краси під будинком, замість того, щоб витрачати час на пересування по місту”, – розповів президент KAN Development.

  Ніконов нагадав, що в Китаї теж була зарплата, як в Україні, починали з 200 доларів, але там уряд робив все, щоб створити мільйони робочих місць.

  “Як результат – сьогодні і зарплати в Китаї набагато вище, і ніхто нікуди не біжить. Тому що в країні є виробничі потужності для розвитку економіки, а у людей – гідно оплачувана робота і впевненість у завтрашньому дні”, – підсумував він.

  “Апостроф”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *