Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Міністерство аграрної промисловості і продовольства України розраховує залучити в агробізнес близько 8 млрд дол.

  2015-03-01

  Міністерство аграрної промисловості і продовольства України розраховує залучити в агробізнес близько 8 млрд дол. В найближчі роки, включаючи пакет в 1,5 млрд дол., Які можуть прийти в Україну з Китаю, повідомив журналістам міністр аграрної політики України Олексій Павленко.

  «Ми на донорську конференцію (заплановану на квітень – УНІАН) готуємо цифру близько 8 млрд дол. Це якщо все рахувати. Окремий напрямок – китайські інвестиції », – сказав міністр. Він зазначив, що Мінагропрод планує вже цього року розблокувати пакет китайских інвестицій в обсязі близько 1,5 млрд дол. «Ми зараз будемо активно працювати з нашими китайськими партнерами, щоб вже цього року дати можливість розблокувати транш у півтора мільярда доларів», – підкреслив міністр.

  Крім того, за словами Павленка, порядку 1 млрд дол. Можуть прийти в Україну від азіатських партнерів. «Ми зараз будемо посилювати роботу з нашими азіатськими партнерами. У нас є попередня домовленість з Саудівською Аравією, порядку 1 млрд дол. Вони готові інвестувати в проекти зі зрошення. І ми далі будемо ці питання піднімати », – повідомив Павленко.

  Mіністр сказав, що Мінагропрод приваблює не тільки фінансові інвестиції, але також консультативну допомогу. «З нами зараз працюють кращі експерти Світового банку по проектах зрошення, окремий напрямок – ООН. З ООН ми починаємо проекти по енергозамещенію. З ФАО у нас буде три проекти – з питань лісу та води. З експертами USAID ми починаємо проекти з реструктуризації міністерства – з правильними функціями, з оптимізацією персоналу », – сказав Павленко.

  За даними Держстату, обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в 2014 році зросли порівняно з 2013 роком на 2,8%. Зростання виробництва в сільгосппідприємствах за звітний період склав 4,1%, у домогосподарствах – 1,2%.

  Обсяг виробництва сільськогосподарської продукції в Україні в 2015 році, за оптимістичними оцінками Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», може вирости на 1,8% порівняно з 2014 роком. Україна в 2014 році експортувала сільськогосподарської продукції на 16,7 млрд дол., що на 1,8% менше, ніж роком раніше.

   

  Polored.com

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *