Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  КИТАЙСЬКА СТОРОНА ВИСОКО ЦІНУЄ ПОЗИЦІЮ КЕРІВНИЦТВА УКРАЇНИ У РОЗВИТКУ ВІДНОСИН МІЖ ДВОМА КРАЇНАМИ

  2011-12-07

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Секретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова зустрілася у середу в Пекіні із заступником голови КНР Сі Цзиньпіном (Xi Jinping), повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

  “Ви надаєте великого значення розвитку відносин між Китаєм та Україною, китайська сторона це високо цінує”, – сказав Сі Цзиньпін. Він висловив впевненість, що цей візит, перший в історії візит секретаря РНБОУ до Китаю, надасть додаткового імпульсу розвитку українсько-китайських відносин стратегічного партнерства.

  Сі Цзиньпін зазначив, що взаємодія між двома країнами у сфері безпеки є важливою складовою двосторонніх відносин. У цьому контексті він назвав доцільним налагодження системного діалогу між профільними міністерствами та структурами двох країн з тим, щоб вони активніше обмінювалися точками зору з актуальних питань стратегії безпеки. Сфера безпеки також є ключовою в аспекті співробітництва України та КНР у міжнародних організаціях, у тому числі ООН, сказав він.

  Раїса Богатирьова, зі свого боку, підкреслила, що українсько-китайські відносини набули останнім часом “якісно нового виміру”. Вона запевнила, що українська влада докладатиме усіх зусиль для наповнення стратегічного партнерства конкретним змістом, у тому числі і у сфері безпеки. З цією метою уряд, за її словами, заохочуватиме оптимізацію контактів міністерств внутрішніх справ та оборони, інших силових структур України з відповідними відомствами Китайської Народної Республіки.

  На зустрічі був присутній також член Держради, міністр громадської безпеки Мен Цзяньчжу (Meng Jianzhu), на запрошення якого Богатирьова здійснює робочий візит у Китай, і переговори з яким відбулися напередодні.

  Аналітики розглядають Сі Цзиньпіна як найбільш ймовірного наступника Ху Цзиньтао, строк перебування якого на посаді Голови КНР завершується навесні 2013 року.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *