Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КИТАЙ ЗНАЙШОВ СВОЇ ПЛЮСИ В ДЕШЕВІЙ НАФТІ

    2014-02-10

    Китай минулого місяця майже наздогнав США за обсягом імпорту «чорного золота». У грудні КНР закуповувала за кордоном більше 7 млн. барелів на добу. Аналітики впевнені, що такими темпами Китай скоро вирветься у світові лідери.

    Найбільші світові енергоконцерни один за іншим визнають — війна за обсяги видобутку та переробки програна. Вони урізують витрати і згортають проекти, посилаючись на занадто низькі ціни на нафту.

    14 січня від будівництва найбільшого нафтохімічного заводу Аль-Караан відмовилися Qatar Petroleum і Shell. Проект оцінювався в 6,5 млрд. Доларів. Естонська Eesti Energia так само повідомила, що готова відмовитися від видобутку сланцевої нафти в американському штаті Юта. Причому компанія вже вклала в проект 50 млн. Євро. Це далеко не повний список проектів, які «злила» дешева нафта. Концерни також звільняють співробітників, переглядають поставки і відмовляються від розвитку вже існуючих об’єктів. Британські нафтовики навіть спробували перекласти частину цих турбот на уряд, який поки правда не горить бажанням витрачати бюджетні кошти на підтримку галузі.

    Але в нинішній ситуації є й оптимісти. Ряд експертів вважають, що падіння нафтового ринку створює нові можливості для інших галузей. За словами глави норвезької фінансової корпорації DNB падіння цін на нафту дасть піввідсотка зростання глобальної економіки, а в США і КНР це зростання буде ще вище. Ціна на сировину і товари з високим ступенем обробки теж стабілізується і все це дасть нові можливості для розвитку. Російські експерти, до речі, теж вважають, що зниження нафтових цін задає новий вектор для економічного розвитку. Вони дозволять зміцнити позиції Росії, якій давно пора позбутися вуглеводневої залежності.

    newsland.com

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *