Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КИТАЙ ЗА 30 РОКІВ ЗАЛУЧИВ ДО РОБОТИ 530 ТИС. ІНОЗЕМНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ

    2012-12-11

    Джерело: УКРІНФОРМ

    За 30 років проведення у КНР політики реформ і відвертості кількість іноземних спеціалістів, залучених урядом Китаю, збільшилася більш як у 50 разів і досягла 530 тис.

    Такі дані були озвучені 11-й конференції міжнародних професійних обмінів, що проходить у Пекіні, передає кореспондент УКРІНФОРМу в Китаї.

    «2011 року в Китаї працювали майже 530 тис. іноземних експертів, тоді як ще наприкінці 1970-х років їх було лише 10 тис.», – сказав директор Держуправління у справах іноземних спеціалістів Чжан Цзянго.

    Влада Китаю має намір і надалі розширювати практику запрошення видатних вчених, спеціалістів у різних галузях для просування своєї науки і технологій, а також направляти свої кадри для підвищення кваліфікації за кордон.

    Торік Деруправління оголосило про намір у найближчі 10 років запросити від 500 до тисячі “стратегічних” вчених. Вони повинні здійснити прорив в галузі ключових технологій, а також розвитку виробництва на базі високої науки і нової техніки (програма «1000 іноземних фахівців»). З них 94 особи вже працюють, кожному такому запрошеному вченому обіцяють виплатити по мільйону юанів (160 тис. доларів) на облаштування у новій для них країні. Безпосередньо на проведення наукових робіт та експериментів передбачається виділити по 3-5 млн юанів.

    Як повідомляло агентство, у період з 2011 по 2015 рік (12-а п’ятирічка) Китай має намір залучити майже 2 млн висококласних зарубіжних спеціалістів. Зокрема, у цей період планується запросити на роботу 454 тис. іноземних висококваліфікованих фахівців у галузі інноваційної діяльності, на їх частку припаде 23% від загальної кількості зарубіжних спеціалістів, які залучаються Китаєм. Загалом для сприяння будівництву держави інноваційного типу в Китаї планується реалізувати три програми з залучення іноземних спеціалістів.

    Серед тих, хто допомагає Китаю розвивати науку і технології, є й українці. В основному вони працюють у рамках технопарків. Одним з найбільш відомих спільних проектів є китайсько-український Інститут зварювання ім. Є.О.Патона, створений за підтримки Міністерства науки і техніки КНР, Національної академії наук України, а також Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України у південній провінції Гуандун.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *