Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Експерти: дефіцит зерна Україні не загрожує

  2015-05-27

  Про продовольчу безпеку та китайський контракт на постачання зерна розповіли гості студії Телеканалу новин “24” – директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства Дмитро Шульмейстер та в.о Голови правління Зернової корпорації України Борис Приходько.

  Діяльність Зернової корпорації

  Шульмейстер: були порушення діяльності корпорації з боку попереднього керівництва. Наразі тривають слідчі дії, результати яких мають бути готові до кінця цього року.

  Приходько: конкурс на посаду Голови правління Зернової корпорації України ще триває. Але в мене є амбіції і я буду боротися. Ми чекаємо, коли буде оголошено про прийом документів на другий тур.

  У мене прості плани – стабілізувати компанію, налагодити стосунки з Китаєм, стати надійною компанією, з якою буде приємно працювати.

  Китайський контракт

  Приходько: контракт з китайською стороною дуже цікавий для України. Оскільки ми отримуємо можливість торгувати з великим об’ємом китайського ринку, який має великий потенціал. Це передбачає великий попит на сільськогосподарську продукцію. Є перспектива виконати цей контракт і збільшити об’єми поставки до 5 мільйонів тон зерна до кінця маркетинговою року. Попередньо передбачалось постачати 2-3 мільйонів тон зерна.

  Україна завжди буде з хлібом, вона має великий потенціал у вирощуванні зернових. Дефіцитів зерна не буде.

  Шульмейстер: інтенсивність та якість посівів дають оптимістичні прогнози. Рівень врожаю буде не гіршим, ніж минулого року. Ми очікуємо позитивних результатів щодо забезпечення зерна не тільки України, а і світу.

  В минулому році ми зібрали майже 64 мільйони тон зерна. Ми очікуємо, що урожайність в цьому році буде вищою.

  Шульмейстер: ми налаштовані на експорт не тільки до Європи, а і до країн Сходу. Планується збільшити експорт сої. Велика увага зосереджена на глибинній переробці сировини, щоби постачати і продукти переробки.

  Продовольча безпека

  Шульмейстер: продовольча безпека – це не тільки наявність продуктів, а і їх доступність. Україна забезпечена продуктами, більш складне питання про їх доступність. Ми над цим питанням працюємо і плануємо забезпечити доступ до продуктів всім верствам населення.

  Телеканал новин “24”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *