Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    США, Китай і Huawei. Ще один тиждень турбулентності

    2019-05-28

    Торгова війна з Китаєм набирає нових обертів. Заборона Huawei використовувати американські технології та компоненти; можливість застосування подібних заходів проти Hikvision, найбільшого в світі виробника систем відеоспостереження; лише місяць, що залишився до можливого введення тарифів на решту $300 мільярдів китайського імпорту; заклик Сі Цзіньпіна не здаватися перед подальшими проблемами і частіше згадувати про «недавнє героїчне минуле і перемоги, здобуті китайським народом під проводом компартії», а головне — відсутність хоч якогось плану подальших переговорів, крім оголошеної зустрічі Трампа і Сі на саміті G20, в Японії, 28−29 червня, лише свідчить про те, що швидкого закінчення торгівельної війни не бачити. А це означає, що інвестиційні стратегії повинні бути адаптовані до нової реальності.

    Звичайно ж, торгова війна ставить під загрозу зростання американської економіки. Частина даних, які було оприлюднено минулого тижня, а саме падіння продажів нових будинків, у квітні, на 6.9%, і зниження травневого PMI до 50.6 (нижче 50 — уповільнення; вище — зростання), з 52.6 у квітні, свідчать про поступове уповільнення. У той же час, заявки з безробіття знизилися на 1 000, до 211 000, що говорить про сильний ринок праці. А на думку ФРС, саме він, разом з позитивними настроями споживачів і відкладеним ефектом податкової реформи Трампа, допоможе збалансувати негативні наслідки протистояння між США і Китаєм.

    Цього тижня ФРС оприлюднив протоколи останнього засідання, присвяченого напрямкам монетарної політики. Вони продемонстрували, що регулятор планує проводити «стриману» політику і зробить якісь кроки в бік підвищення або зниження ставки тільки в разі, якщо американська економіка продемонструє або значимий стрибок в інфляції або істотне уповільнення економічного зростання. Судячи з останніх макроекономічних даних, ні те, ні інше не є суттєвою загрозою, тому навряд чи варто очікувати якихось рішучих дій від ФРС, як мінімум, в короткостроковій перспективі.

    Невизначеність, викликана торговою війною, змусила інвесторів шукати порятунку в Treasuries, державних облігаціях США. Підвищення тарифів неминуче позначиться на прибутковості компаній і, як наслідок, зниження цін на акції. На думку Barclays, якщо тарифи буде введено на весь обсяг китайського імпорту, це призведе до 10% корекції американського ринку акцій. Весь тиждень ціни на облігації зростали, відповідно, знизивши прибутковість десятирічних до 2.32%, в четвер увечері, а це найнижче значення, починаючи з кінця 2017-го.

    З іншого боку, низька прибутковість Treasuries цілком може змусити інвесторів знову шукати щастя на ринку акцій. Адже прибутковість дивідендів, які платять багато великих компаній, значно перевищує нинішню прибутковість облігацій.

    Сезон корпоративних результатів практично завершено. Цього тижня рапортувала ціла команда роздрібних операторів, для яких питання підвищення тарифів має першорядне значення. І потрібно сказати, що компанії, орієнтовані на роздрібного споживача, починають тривожитися:

    Best Buy: «Вплив тарифів призведе до підвищення цін, постраждають американські споживачі».

    Home Depot: «Якщо нинішні тарифи залишаться чинними, то це збільшить нашу собівартість ще на $1 мільярд, на додачу до того мільярду, який став наслідком збільшення тарифів у 2018».

    Kohl’s Corp: «Тарифи торкнуться товарів китайського походження, яких у нас близько 20%».

    Walmart: «Підвищення тарифів вдарить по американських споживачах».

    Macy’s: «Збільшення з 10% до 25% для нас має певний негативний вплив, але поки ми з цим справляємося».

    Ralph Lauren: «Наразі ми відчуваємо лише невеликий негативний вплив від підвищення тарифів, але наша команда готова до різних варіантів розвитку подій і намагається прискорити диверсифікацію ланцюжка поставок».

    Del Monte Foods: «Споживачам доведеться платити більше за базові товари».

    Немає сумнівів, що подібні настрої можуть досить швидко трансформуватися в негативний тренд на ринку акцій і призвести до зростання волатильності. Так що, схоже, попереду на нас чекають цікаві часи.

    Думка автора Івана Компана (фінансист, засновник First Kyiv Investment Club) може не збігатися з власною думкою.

     

    “НВ Бізнес “

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *