Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    У першому півріччі щомісячне скорочення доходів промислових підприємств Китаю в червні змінилось значним відновленням

    2023-08-01

    На офіційному сайті Національного статистичного бюро Китаю опублікували аналіз динаміки доходів від промислових підприємств. Аналітичну роботу провів Сунь Сяо, статистик промислового відділу Національного статистичного бюро КНР.

    У результатах звіту говориться, що на початку цього року завдяки впровадженню численних політичних заходів з метою сприяння безперервному відновленню економіки промислове виробництво стабільно відновлювалося, а доходи корпорацій зростали щомісяця. Аналіз ефективності промислових підприємств показав такі основні характеристики:

    Прибутки промислових підприємств стабільно відновлювалися.

    У червні порівняно з відповідним періодом минулого року прибуток від великих промислових підприємств по всій країні скоротився на 8.3%, а темп падіння став на 4.3 процентного пункту нижчим, ніж у травні. У квартальному розрізі прибуток великих промислових підприємств у ІІ кварталі скоротився на 12.7%, що на 8.7 процентний пункт менше, ніж у І кварталі. У першому півріччі доходи великих промислових підприємств скоротився порівняно з відповідним періодом минулого року на 16,8%, а темп падіння був нижчим, ніж і у перших п’яти місяцях, і у I кварталі відповідно на 2,0 і 4,6 процентних пунктів. З початку року падіння накопиченого прибутку з кожним місяцем зменшувалось, а доходи промислових підприємств стабільно відновлювалися.

    Рентабельність понад 7 % галузей відносно покращилась порівняно з першим кварталом, а рентабельність обробної промисловості зазнала значного підвищення.

    У першому півріччі серед 41 головних промислових секторів у 30 з них або ж річний темп зростання прибутку прискорився порівняно з І кварталом, або ж темпи падіння зменшились, перетворившись з падіння на приріст, збільшившись більше ніж на 70%. Серед них чільне місце посіла обробна промисловість. У першій половині року падіння доходів обробної промисловості скоротилося на 9,4 відсоткових пункти порівняно з І кварталом, що призвело до скорочення падіння доходів великих промислових підприємств на 7,4 відсоткових пункти порівняно з І кварталом.

    Темп зростання накопиченого прибутку промислових підприємств з виробництва устаткування змінився з негативного на позитивний.

    З початку цього року індустрія виробництва високотехнологічного обладнання зазнала значного розвитку, теж саме можна було сказати і про зелену і низьковуглецеву промисловість. У першому півріччі прибуток промисловості з виробництва устаткування зріс на 3,1% у річному обчисленні, змінивши спад зростанням, а темпи зростання відновились на 20,8 процентного пункту порівняно з І кварталом. Прибуток промисловості з виробництва устаткування, який становить 34,3% з усього обсягу вищезазначених галузей, збільшився на 6,8 і 6,7 процентних пункти порівняно з першим кварталом і аналогічним періодом попереднього року відповідно. Швидко зросло виробництво нових продуктів, таких як фотоелектричне обладнання, літій-іонні акумулятори, транспортні засоби на нових джерелах енергії та комплекти високошвидкісних поїздів, спричинивши збільшення прибутків галузей із виробництва електричних машин, автомобілів, залізниць, суден, обладнання для аерокосмічних перевезень на 29,1%, 10,1% і 35,3% відповідно. Завдяки розвитку промислового ланцюга прибуток промисловості загального обладнання також зріс на 17,9%.

    Прискорилося відновлення прибутків галузей виробництва споживчих товарів.

    Оскільки політика та заходи щодо розширення внутрішнього попиту набули чинності, ринковий попит збільшився, а прибутки більшості галузей виробництва споживчих товарів покращилися. У першому півріччі серед 13 основних галузей виробництва споживчих товарів річне падіння прибутків у 10 галузях скоротилося або перетворилося зі спаду на зростання порівняно з першим кварталом, склавши 76,9%. У червні випереджаючими темпами зросли прибутки промисловості споживчих товарів, у 10 галузях, що на 5 більше, ніж у травні, прибуток зріс у річному обчисленні. Серед них прибуток шкіряно-взуттєвої промисловості зріс на 1,07 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а прибутки підприємств із виробництва хімічних волокон зросли на 21,2%, водночас доходи з виробництва меблів, текстилю та одягу, виробів декоративно-прикладного мистецтва, фармацевтичної продукції, а також прибутки культурно-просвітницької галузі зросли на 7%-14% відповідно.

    Продовжували зростати прибутки електротехнічної та водної промисловості.

    У першому півріччі прибутки електроенергетичної галузі, а також галузей тепло-, газо- та водопостачання зросли на 34,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року та продовжили стрімке зростання цього року. Серед них електроенергетична галузь була рушійною силою для продовження відновлення національної економіки, гарантованого електропостачання в пік літа та швидкого розвитку видобутку електроенергії з відновлюваних джерел. Виробництво електроенергії продовжило зростати, а прибутки галузі збільшились на 46,5% у річному обчисленні.

    Прибутки різних типів підприємств покращилися, серед них найбільш помітного приросту зазнали малі, приватні підприємства та підприємства з іноземним капіталом.

    У першому півріччі серед великих промислових підприємств падіння прибутку великих, середніх і малих підприємств скоротилося у річному обчисленні на 4,1, 4,9 і 5,6 процентного пункту відповідно порівняно з першим кварталом. Зменшення прибутків приватних підприємств, підприємств іноземних власників, а також інвестиційних підприємств у Гонконзі, Макао та Тайвані скоротилося на 9,5 і 12,1 процентних пунктів відповідно порівняно з першим кварталом.

    Удільні витрати на одиницю продукції зменшилися, а норма прибутку порівняно із попереднім періодом знов зросла.

    Оскільки ціни на мінеральні продукти, що видобуваються, продовжують знижуватися, тиск на собівартість сировини для промислових підприємств зменшився, що сприяло незначному зниженню собівартості їхньої продукції. У червні собівартість на кожні 100 юанів операційного прибутку великих промислових підприємств знизилася на 0,83 юаня порівняно з травнем; рентабельність операційного доходу склала 6,44%, збільшившись на 0,27 процентного пункту порівняно з травнем.

    Загалом прибутки промислових підприємств продовжують відновлюватися. На наступному етапі Китай повинен рішуче втілювати в життя рішення та розпорядження Центрального комітету партії та Державної ради, здійснювати макрополітику структуровано та точно, зосередитися на збільшенні платоспроможного попиту, покращити рівень виробництва та збуту, стимулювати життєздатність суб’єктів господарювання та розвиток нових рушійних сил, сприяти якісному розвитку індустріальної економіки.

     

    У першому півріччі щомісячне скорочення доходів промислових підприємств Китаю в червні змінилось значним відновленням

    Джерело: uainfo.org

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *