Світовий банк дещо знизив свій прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) для Східної Азії та Тихоокеанського регіону на 2023 рік з 5,1 до 5,0 відсотка у своєму піврічному регіональному оновленні прогнозів, опублікованому в неділю, передає Channel NewsAsia (CNA).
На 2024 рік банк знизив свій регіональний прогноз зростання з 4,8 до 4,5 відсотка внаслідок зовнішніх факторів, зокрема млявої світової економіки, високих процентних ставок і торгового протекціонізму.
«На світову торгівлю у 2022 році було введено майже 3000 нових обмежень, що втричі більше, ніж у 2019 році», – повідомили у Світовому банку.
Для Китаю Банк зберіг свій прогноз щодо економічного зростання на 2023 рік на рівні 5,1 відсотка, що відповідає його попередній оцінці в квітні, але знизив очікування на 2024 рік до 4,4 відсотка з 4,8 відсотка, посилаючись на постійну слабкість сектора нерухомості.
ВІДНОВЛЕННЯ КИТАЮ ЗГАСЛО
Відновлення Китаю після відновлення економіки після трьох років надсуворої політики нульового COVID-19 згасло, а високий борг і слабкість у секторі нерухомості гальмують зростання, йдеться у звіті Світового банку.
Після кількох місяців переважно похмурих даних друга за величиною економіка світу почала демонструвати ознаки стабілізації.
У вересні вперше за шість місяців заводська діяльність у Китаї зросла, як показало офіційне опитування в суботу.
Перші ознаки покращення з’явилися в серпні, коли промислове виробництво та роздрібні продажі прискорилися, а скорочення експорту та імпорту та дефляційний тиск зменшились. Прибутки промислових компаній несподівано змінили падіння на 6,7 відсотка в липні на зростання на 17,2 відсотка в серпні.
НЕОБХІДНО БІЛЬШЕ ПІДТРИМКИ З БОКУ ПОЛІТИКИ
Аналітики кажуть, що буде потрібна додаткова урядова підтримка, щоб економіка Китаю могла досягти цільового зростання уряду в 5 відсотків цього року.
Більш сильні структурні реформи, включаючи подальшу лібералізацію системи дозволів на проживання «хукоу», міцніші мережі соціального захисту та більша регулятивна передбачуваність для інвестицій в інноваційні та зелені продукти, можуть допомогти відродити споживання та інвестиції, створивши основу для сталого зростання, заявив Світовий банк.
Економічна млявість Китаю поляризувала урядових радників у сфері міркувань щодо найкращого шляху вперед.
Табір прихильників реформ б’є в барабан за швидші структурні реформи, включаючи пом’якшення системи «хукоу», щоб стимулювати споживання та усунути бар’єри входу на ринок для приватних компаній за рахунок державних гігантів.
ТИХООКЕАНСЬКИЙ РЕГІОН ТА СХІДНА АЗІЯ ДЕДАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗРОСТАТИ, ХОЧА ПОВІЛЬНІШИМИ ТЕМПАМИ
За межами Китаю країни регіону з ринковою економікою, що розвиваються, – незважаючи на зменшені очікування, згідно прогнозу – мають намір затьмарити своїх аналогів в інших країнах світу, продовжуючи оговтуватись від глибоких потрясінь, спричинених пандемією COVID-19.
«У цих регіонів є величезні переваги», – сказав головний економіст Світового банку у Східній Азії та Тихоокеанському регіоні Аадітя Матту.
«Вони все ще зростають швидше, ніж більшість інших частин світу, і продемонстрували надзвичайну стійкість до потрясінь. Зростання триває. Однак це правда, що воно сповільнюється».
У понеділок пан Матту сказав виданню CNA Asia Now, що, хоча протягом цього року глобальне зростання було доволі повільним, а фінансові умови доволі жорсткими, перспективи на наступний рік видаються більш оптимістичними.
«Згідно зі звітом, доля країн за межами Китаю значною мірою визначається зовнішніми подіями. 2023 рік був важким, тому зростання було відносно низьким. Наступного року ми віримо, що світ буде відновлюватись, тому що інфляція зараз більш контрольована, а фінансові умови пом’якшяться», – сказав він.
В останні десятиліття основою швидкого буму в Азії була промисловість. Однак Банк зазначив, що сектор послуг також відіграє важливу, але часто недооцінену роль ключового драйвера зростання та створення робочих місць.
«Сектор послуг залишається відносно захищеним і пропонує чудові можливості завдяки цифровій революції, яку ми бачимо», – сказав пан Матту.
«За останнє десятиліття сектор послуг був більш продуктивним, ніж промисловість. Ми вважаємо його джерелом економічного зростання. Але ми також визнаємо, що глибші політичні реформи все ще необхідні, щоб розкрити його величезний потенціал».
Напишіть відгук