Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Партнери в зародку: що відомо про відносини Тайваню та України

    2022-11-27

    Тайванці дуже дружньо ставляться до України. У перший день повномасштабного вторгнення Росії до України в лютому 2022 року, вони одразу ж почали бити на сполох, адже розуміли, що можуть бути наступними, Анна Лачихіна, партнер міжнародної комунікаційної агенції Good Politics, радниця в Канадському парламенті, висловлює ідеї та думки про розвиток відносин України і Тайванем в своїй колонці на сайті Української правди.

    Як Тайвань допомагає Україні?

    24 лютого 2022 року Тайванці побачили потенційний сценарій розвитку подій для себе, тому люди почали звертатися до тайванського політичного керівництва на наступний день з проханням відкрити національні рахунки для збору коштів на гуманітарні потреби для України.

    Населення Тайваню – 23,5 мільйонів осіб. І вони зібрали 33 мільйона доларів США для допомоги українцям. Це майже 1,5 долара США на людину, які тайванці пожертвували для народу за 8000 кілометрів, з яким ніколи до цього не мали офіційних стосунків. Цей жест тайванців говорить більше за мільйони слів в усіх промовах, деклараціях і резолюціях.

    Окрім фінансової допомоги, тайванці зібрали 650 тонн гуманітарної допомоги у вигляді одягу, спальників, засобів гігієни, їжі і всього, що критично необхідно. Усе це передавали до України через Польщу, Словаччину, а також країни Балтії.

    Інвестиційна привабливість Тайваню

    У той час, як Україна є центром трансформацій всіх світових систем, інституцій і ланцюгів постачання, Тайвань та вся Південно-Східна Азія або, як її називають на Заході, Індо-Тихоокеанський регіон, став центром уваги насамперед для США, Канади, Японії, які розглядають острів та регіон для інвестицій, торгівлі, культурних, студентських та професійних обмінів.

    Потенційні сфери для співпраці України

    Серед пріоритетних сфер економіки Тайваню, які можуть бути цікаві і для України: виробництво електромобілів, відновлювана енергетика (зокрема морська вітрова) та оборонне будівництво.

    Тайвань ставить собі за мету вийти на економіку з нульовим рівнем викидів та перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

    Тайваню може бути цікавий наш метал для конструювання вітрогенераторів і його треба буде багато. Варто зазначити, що є питання локалізації виробництва, але те, що можливо імпортувати, наразі імпортується з Китаю.

    Всі сторони, крім Китаю, звичайно, зацікавлені в диверсифікації цього імпорту, який би був вигідний у співвідношенні ціни-якості. А зважаючи на нещодавні рекомендації для металургійних підприємств від Міністра економіки Юлії Свириденко, можливо, українським металургам варто подивитись на Південно-Східний регіон, включно з Тайванем, як це роблять сьогодні країни “Великої сімки”.

    Хіба не хотілося б нам, українцям, відновити легендарну героїчну “Азовсталь” та інші підприємства і з гордістю експортувати український продукт в різні частини світу?

    Тайвань цього року дебютував і випустив, поки лише на внутрішній ринок, електромобілі власного виробництва. Острів виробляє 65% усіх напівпровідників у світі та 90% високоякісних чіпів – тих, що потрібні також для дронів та високоточної зброї. Дякуємо Тайваню, що тримають Росію подалі від цих чіпів, а здібностей “другої армії світу” і близько не вистачає, щоб виробляти їх самостійно.

    Повний текст читайте на сайті Української правди.

    Партнери в зародку: що відомо про відносини Тайваню та України

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *