Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  “Ми все ще можемо виграти цю битву” — посланець США з питань зміни клімату

  2022-06-15

  Посланець США з питань зміни клімату Джон Керрі попередив, що війну в Україні не можна використовувати як привід для продовження світової залежності від вугілля.

  У розмові з BBC Керрі розкритикував низку великих країн за те, що вони не виконали обіцянок, які дали на кліматичному саміті COP26.

  Дипломати, що займаються питаннями клімату, на тому тижні знову зустрілися в Бонні на тлі нових хвилювань щодо енергетичної безпеки. Кліматичний саміт у Бонні менший, ніж COP26, і зосереджений переважно на технічних переговорах.

  Якщо країни розширять свою залежність від вугілля у відповідь на війну, то “ми зваримося”, сказав пан Керрі. За словами пана Керрі, світ занадто повільно рухається у напрямку зниження викидів парникових газів.

  “Ми все ще можемо виграти цю битву”, — сказав колишній сенатор і додав, що для цього країни мають докладати більших зусиль.

  Заклик пана Керрі повторила провідна українська вчена Світлана Краковська, яка очолювала українську делегацію на сесіях Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (МГЕЗК), закликаючи делегатів прискорити відмову від викопного палива. Вона зазначила, що нафта і газ “уможливлюють війну”.

  Що відбувається у країнах з дійсно великими викидами?

  За останніми оцінками, у Китаї, найбільшому у світі джерелі викидів вуглецю, спостерігалося найдовше зниження викидів вуглецю принаймні за десять років.

  Згідно з даними Carbon Brief, викиди знизилися з минулого літа, і у першому кварталі 2022 року були на 1,4% меншими.

  Це сталося через торішнє сповільнення на ринку нерухомості й триває через карантинні заходи, пов’язані зі спалахом коронавірусу.

  У Китаї відбувається також й інші зміни – виробництво електричних автомобілів і вантажівок за рік подвоїлося – до 20% усіх нових транспортних засобів.

  Кількість вітрогенераторів і сонячних електростанцій, які введені в експлуатацію за перші чотири місяці 2022 року, зросла на 100% порівняно з рекордним рівнем, встановленим у 2021 році.

  Хоча видобуток вугілля збільшився, спостерігачі вважають, що цього року викиди в Китаї скоротяться, що матиме наслідки для решти світу.

  Навпаки, у США, де президент Байден мав проблеми із запровадженням кліматичного законодавства, спостерігається черговий нафтовий бум.

  Згідно з аналізом Rystad Energy, очікується, що потоки нафти з Пермського басейну в Техасі цього року зростуть приблизно на мільйон барелів на день.

  Цей регіон зараз має вищий обсяг виробництва, ніж будь-яка країна, крім Росії та Саудівської Аравії.

  Чи є ознаки прогресу в Бонні?

  Попри багато проблем, учасники вважають, що є підстави для обережного оптимізму.

  Нинішня енергетична криза зробила дискусії про теплові насоси та електромобілі частиною мейнстриму, чого не вдалося досягти на кліматичному саміті в Глазго.

  Боннські переговори також можуть стати моментом, коли вирішення проблеми клімату стане ключем до розв’язання інших проблем.

  “Сьогодні існує низка взаємопов’язаних криз, і уряди можуть скористатися цією можливістю, щоб подолати ці кризи, скористатися можливостями та побудувати необхідне глобальне співробітництво”, – каже Девід Васков, з Інституту світових ресурсів.

  "Ми все ще можемо виграти цю битву" — посланець США з питань зміни клімату

  Джерело: BBC

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *