Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  НБУ та Народний банк Китаю поновили дію Договору про валютний своп

  2018-12-10

  Народний банк Китаю та Національний банк України поновили дію Договору про валютний своп на три роки. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

  “Національний банк України та Народний банк Китаю поновили Двосторонній договір про валютний своп для валют юань, гривня ще на три роки. Максимальна сума лінії валютного свопу залишається незмінною: на рівні 15 мільярдів юанів або 62 мільярдів гривень”, – йдеться в повідомленні.

  Відповідний договір підписали голова Національного банку України Яків Смолій та голова Народного банку Китаю Ї Ган під час робочого візиту Смолія до Пекіну, Китайська Народна Республіка.

  “Китай – це другий найбільший торговий партнер України за товарообігом, а роль юаня в міжнародній торгівлі зростає. Доступ до коштів, отриманих за договором, сприятиме здійсненню торгівлі між Україною та Китаєм в юанях. Договір сприятиме подальшій економічній співпраці між нашими двома країнами”, – сказав Смолій.

  У регуляторі зазначають, що підписаний договір – уже третя подібна угода між Національним банком України та Народним банком Китаю в рамках постійної, взаємовигідної, двосторонньої співпраці між центральними банками. Термін дії попереднього трирічного Договору про валютний своп на суму до 54 мільярдів гривень та 15 мільярдів юанів сплив у червні 2018 року.

  Як відомо, валютний своп – валютна операція за договором, умови якого передбачають купівлю (продаж, обмін) іноземної валюти зі зворотним її продажем (купівлею, обміном) на певну дату в майбутньому з фіксацією умов цих операцій під час укладення договору.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *