Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Відбулася робоча поїздка Української частини УКДР в Китай

    2015-08-31

    24-31 серпня 2015 року делегація Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради (УКДР) на чолі з її головою Робертом Бровді та заступником Ігорем Литвином відвідала з робочим візитом столицю Китайської Народної Республіки. Основною метою поїздки було відновлення й налагодження якісної комунікації між українською та китайською частинами спільної Ділової ради, активізація ділових контактів між представниками бізнесових кіл двох країн, обговорення конкретних кроків і заходів щодо розширення двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

    Програма візиту виявилася надзвичайно щільною і насиченою – проведено більше десятка стратегічно важливих зустрічей, презентацій, переговорів з представниками державних і політичних органів КНР (Міністерство комерції КНР, Департамент міжнародних зв’язків ЦК КПК), керівниками різнопрофільних бізнес-асоціацій (CAWA, CODA,CCPIT/CCOIC), топ-менеджментом  провідних китайських корпорацій (ССОЕС, SINOMACH, CAMCE,CMEC, CCEC),  діячами громадських об’єднань і товариств.

    Розпочався пекінський  візит 24 серпня 2015 року з участі делегації у дипломатичному прийомі та урочистостях з нагоди Дня Незалежності України, організованих Посольством України в КНР. Того ж дня, керівники української частини УКДР Роберт Бровді та Ігор Литвин провели зустріч з головою Китайської Асоціації оптових сільськогосподарських ринків (China  Agrarian Wholesale Markets’ Association – CAWA) паном Ма Цзеньцзюнем (Zengjun Ma) та заступником генерального секретаря Китайської Асоціації Зарубіжного Розвитку (China Overseas Development Association – CODA) паном Хе Чженвейєм (He Zhenwei).

    IMG_0817a

    На фото:: І.Литвин, п. Ма Цзеньцзюн, Р.Бровді, п. Хе Чженвей (Пекін, 24.08.2015)

    Під час переговорів йшлося зокрема про перспективи українсько-китайської співпраці у сфері забезпечення внутрішнього ринку КНР необхідною номенклатурою та обсягами української сільгосппродукції. Саме цьому має можливість посприяти асоціація сільгоспринків CAWA, як одназ найвпливовіших структур, що бере участь у нормативному регулюванні, плануванні та розвитку споживчого ринку КНР. Учасники зустрічі констатували, що Україна, як один з провідних гравців у світовій торгівлі продовольством, має шанс стати і вже поступово стає ключовим постачальником сільгосппродукції в Китай. А значить цей напрям  двосторонньої торгівлі є взаємовигідним і надзвичайно перспективним.

    Присутність на зустрічі керівництва CODA – провідної асоціації зі сприяння інвестиційної та виробничої діяльності китайських компаній закордоном, що об’єднує близько 200 найпотужніших індустріальних та енергетичних корпорацій КНР, дала змогу предметно обговорити стан і можливості залучення китайських інвестицій в економіку України. Представники української частини УКДР акцентували увагу на перспективності й зацікавленості нашої країни й вітчизняного бізнесу у китайських інвестиціях для реалізації спільних проектів у виробничій, енергетичній, будівельній і транспортно-логістичній галузях.

    Асоціація CODA, працюючи під безпосереднім кураторством Державного Комітету розвитку та реформ КНР, разом з Китайським Банком розвиту (China Development Bank) є співорганізатором щорічного (з 2009 року) форуму – Ярмарку китайських інвестицій закордоном (The China Overseas Investment Fair – COIFAIR). Це наймасштабніший інвестиційний захід в Китаї, куди з’їжджаються компанії з понад 100 країн світу і який є головною платформою для зарубіжного інвестування понад 1000 китайських корпорацій. Цьогорічний форум – Сьома сесія Ярмарку китайських інвестицій за кордоном (COIFAIR 2015) відбудеться 22-23 жовтня 2015 року в Пекіні. Тому учасники зустрічі домовилися   про сприяння проведенню в рамках COIFAIR 2015 Дня України, де українські компанії отримають змогу презентувати потенційним китайським інвесторам свої інвестиційні проекти.

    На завершення зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності активнішого залучення структур, що входять до складу асоціацій CAWA іCODA, до співробітництва з українськими компаніями і асоціаціями в рамках Українсько-Китайської Ділової ради.

    IMG_8737a

    Представники української частини УКДР на переговорах у Міністерстві комерції КНР (Пекін, 25.08.2015)

    Наступного дня – 25 серпня 2015 року співголова УКДР Роберт Бровді провів робочу зустріч із заступником директора Департаменту Євразії (займається питаннями міждержавного і міжрегіонального торговельно-економічного співробітництва з 12 країнами колишнього СРСР, в т.ч. з Україною) Міністерства комерції КНР, колишнім Торгово-економічним радником посольства КНР в Україні, паном Ло Вейдуном (Luo Weidong).

    В ході зустрічі обговорено стан і перспективи поглиблення торговельно-економічних відносин між Україною та КНР, зокрема в частині збалансування взаємного товарообігу, усунення перепон і вирішення проблемних питань у двосторонній торгівлі, створення сприятливих умов для надходження реальних китайських інвестицій в Україну.

    Представники Міністерства комерції КНР висловили щирі вітання оновленому складу учасників УКДР та її новообраному керівництву, підтримали плани щодо активізації діяльності бізнесової спільноти України на китайському напряму, зокрема шляхом відкриття офісу-приймальної УКДР в Пекіні, де кожна зацікавлена китайська компанія зможе отримати необхідну інформацію про потенційних українських партнерів, а також кваліфіковану довідкову і організаційну допомогу з питань ведення бізнесу в України.

    IMG_8743a

    Співголова УКДР Р.Бровді та заст. директора Департаменту Євразії Мінкомерції КНР п. Ло Вейдун (Пекін, 25.08.2015)

    Сторони погодились підтримувати і розширювати взаємодію між Україно-Китайською Діловою радою та Міністерством комерції КНР, насамперед у форматі органів двостороннього партнерства, а також через спільну участь у проведенні заходів (бізнес-форумів, виставок, «круглих столів», семінарів, конференцій тощо).

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *