协会
乌克兰 - 中国
合作
 • 专栏作家 / 分析

  Від смартфонів та планшетів до повного переходу України в “цифру” – давно час!

  2018-05-01

  Китайські IT-гіганти готові підставити плече українським “айтішникам” на шляху до цифрового майбутнього, яким сьогодні прямує Україна

  Масштабна партнерська зустріч Huawei Ukraine Enterprise Day, яку організувала дочірня компанія “华为乌克兰” (працює на українському ринку з 90-х років), показала – китайський телекомунікаційний гігант має серйозні наміри збільшити частку на українському ринку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) з нинішнього 1% 至 10%. Продаж телекомунікаційного обладнання, телефонів, планшетів та інших гаджетів, з яких власне і починався їх бізнес в Україні, вже пройдений етап. Попереду – комплексні IT-рішення та проекти. Українські підприємства та держава готові впроваджувати сучасні інформаційно-телекомунікаційні технології, тому саме час ставити перед собою амбітні цілі.

  Великі гроші, гучні назви – широкі перспективи

  Станом на кінець 2017 року ринок інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в України, за оцінками китайських аналітиків, загалом досяг $200 百万. Здавалося б, для компанії Huawei, одного з найбільших комунікаційних гігантів світу з щорічною виручкою $92 十亿, якісь там сотні мільйонів доларів – сутні дрібниці. Однак для далекоглядних бізнесменів з Піднебесної наш ринок цікавий перш за все тим, що сьогодні в Україні відбувається активна цифрова трансформація суспільства і економіки в рамках реалізації загального Цифрового порядку денного ЄС. А це багатообіцяючий процес з точки зору технологічний та бізнесових можливостей.

  应当注意的, що приймаючи стратегію Єдиного Цифрового Ринку – Digital Single Market, Європейський Союз передбачає інвестиції на загальну суму близько EUR300 млрд впродовж найближчих семи років. 乌克兰, яка на початку 2018 року розробила власний план дій «Цифровий порядок денний України 2020», має змогу долучитися до цієї стратегії і розраховувати в цілому на EUR6-10 млрд інвестицій у національну цифрову інфраструктуру.

  由, світові постачальники інфраструктури для ІКТ зацікавлені в можливій співпраці з українським державним та корпоративним сектором. “Впевнені, наш рух у трьох бізнес-напрямках – інвестиції в державні та корпоративні проекти, співпраця з провідними технологічними університетами України та створення додаткових робочих місць для IT-фахівців, підтримає розвиток України в цілому”, – переконаний директор “华为乌克兰” Чжоу Хаодзе.

  1524051816-7212
  Чжоу Хаодзе, 导演 “华为乌克兰” // 照片: Broadcast.net.ua

  Наразі компанія Huawei інвестує у підготовку майбутніх українських інженерів у сфері телекомунікацій в рамках проекту “Зерна для майбутнього”, яку вона реалізує разом з українськими вузами другий рік поспіль. 30 старшокурсників проведуть двохтижневі стажування в КНР, а всього у програмі взяли участь представники 12 вітчизняних вишів з дев’яти міст України.

  Що стосується бізнесу, то разом з партнерами, зокрема українським IT-дистриб’ютором компанією МТІ, китайці розраховують на активну участь у реалізації проектів цифровізації країни. 当然, компанія не афішує обсяги майбутніх планів стосовно українських проектів, але загальні обсяги у майже $14 十亿, які вона глобально інвестує в наукові розробки, створюють серйозне підгрунтя для її намірів зайняти 10% українського ринку, де вже досить тісно від зарубіжних та вітчизняних конкурентів. Як не як, але в Україні існує досить серйозний власний потенціал – більше десятка українських розробників високотехнологічних рішень, обладнання та програмного забезпечення входить до ТОП-100 IT-компаній світу (EPAM, Ciklum, ELEKS, Luxoft, N-iX, Miratech, Intetics, SoftServe та інші).

  1524052455-6059

  Цифровий стрибок у краще майбутнє – Україні під силу

  通常, цифрова трансформація стала у світі мегатрендом. Напрямки – різні: 行业 4.0, розумні міста, цифровий банкінг, інтернет “речей” (IoT), “розумний” транспорт та багато іншого.

  За даними аналітиків міжнародної компанії IDC, щорічний обсяг глобальних інвестицій в цифрову економіку становить $2 兆, що забезпечує 18% щорічного приросту глобального ВВП. І ті країни, які прищеплюють своїм громадянам високотехнологічну культуру взаємодії та будують розгалужену цифрову інфраструктуру, гарантовано отримують стрімке економічне зростання.

  За словами Бориса Белянського, генерального директора відділу IT-Distribution компанії MTI, Україна сьогодні потребує максимально широкого залучення сучасних технологій для ефективного вирішення економічних та соціальних проблем. “Ми пропонуємо спільно реалізовувати проекти, які дозволять не тільки заробляти українським бізнесменам, а й покращувати в цілому внутрішнє соціальне середовище – робити країну “розумною”, красивою та зручною для життя”, – каже Борис Белянський.

  正确, плани України в цьому питанні — грандіозні, а роботи — непочатий край. Адже за індексом розвитку ІКТ Україна посідає лише 79 місце в світовому рейтингу із 160 国家. Хоча могла б бути в лідерах. 此, 特别是, розповів співавтор «Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства на 2018-2020» Валерій Фіщук, який представив на форумі Huawei Ukraine Enterprise Day цифрову стратегію України.

  1524052675-6863Валерій Фіщук

  如你所知, в Україні з 2016 року громадською організацією “ХайТек Офіс” за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку та Адміністрації Президента України реалізується стратегія покрокового переходу до “цифрової” економіки. Де найголовнішим завданням є побудова всього суспільного та економічного життя на основі високих технологій. Причому автори концепції впевнені, що українське суспільство, яке стоїть на порозі змін, потребує форсованого сценарію “цифровізації”. Ми занадто відстаємо в цьому питанні від країн Європи, де найрізноманітніші електронні сервіси та технології — давно вже норма життя та побуту. В Україні для початку потрібно забезпечити усе без винятку населення “електронними правами” – тобто повноцінним доступом до мережі інтернет. На сьогодні лише 64% громадян в країні мають такий доступ.

  Та навіть враховуючи певну інтернет-відсталість, 在乌克兰, тим не менше, є всі умови для здійснення так званого цифрового “стрибка” та переходу на більш високий технологічний рівень розвитку. А саме – країна здатна виробляти та використовувати інформаційно-комунікаційні та цифрові технології, у нас наявні професійні кадри і широке поле для застосування “розумних” технологій — від онлайн-платежів, підручників, побутових та державних сервісів, до автоматизованих систем управління, життєзабезпечення, “безпілотних” агрегатів та безліч усього іншого. 例如, з посиленням процесу децентралізації в Україні активно впроваджуються концепції смарт-сіті (“розумних” міст, де процеси управління міським господарством та функціонування сервісів для городян максимально автоматизовані). Добрий десяток міст в Україні вже мають відповідні проекти та ініціативи. 通常, в Україні досить розвинуті креативна культура та вміння генерувати ідеї, про що свідчать високі показники у рейтингу Global Innovation Index.

  Українські автори “цифрової” стратегії прогнозують надходження $3-4 млрд приватних інвестицій у вітчизняні освіту, медицину, транспорт, агросектор, 旅游, муніципалітети, безпеку, екологію – тобто у все, що можна “оцифрувати” та перевести на інтелектуальні технології. 预期, що участь у цифровому порядку денному України також і компаній зі світовим досвідом надасть прискореного розвитку українській економіці – 至 5-6% щорічного зростання ВВП.

  1524058951-5547
  Чжао Січу, президент корпоративного напрямку Huawei по регіону Центральна Азія та Кавказ

  “Підготовка такої програми – це правильний шлях. Як я розумію, наразі Україна прийняла більше стратегічний документ, що визначає основні вектори розвитку, та розроблятиме окремі програми по певним напрямам. Тому ми переконані, що наш досвід і рішення допоможуть реалізації цифрового порядку денного України. Huawei представлений у 170 国家. Ми відкриті для співпраці – це одна з наших ключових цінностей. Тому я сподіваюсь, що цього року ми побачимо спільний проект між Україною та Huawei”, – каже Чжао Січу, президент корпоративного напрямку Huawei по регіону Центральна Азія та Кавказ.

  “乌克兰国家通讯社”

  离开

  Your email address will not be published. Required fields are marked *