Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    УКРАЇНСЬКІ ВЧЕНІ ЗАПРОСИЛИ КИТАЙСЬКИХ АГРАРІЇВ ДО СПІЛЬНИХ РОЗРОБОК

    2013-09-19

    Джерело: УКРІНФОРМ

    Українські вчені-аграрії та сільськогосподарські чиновники пропонують співпрацю китайським колегам у рамках науково-технічного парку, що створюється на базі Національної академії аграрних наук.

    Про це в інтерв’ю пекінському кореспондентові Укрінформу розповів міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

    “Ми запропонували китайській стороні увійти в цей парк, без держгарантій, як справжньому інвестору, для того, щоб проводити наукові експерименти, дослідження. Вони з натхненням сприйняли цю ідею на III засіданні двосторонньої підкомісії по співпраці у сільському господарстві”, – сказав міністр, який був головою підкомісії з української сторони.

    Як визнав Присяжнюк, “наша Академія аграрних наук, між нами кажучи, переживає не найкращі часи”. Тому керівництво намагається шукати шляхи, як її “м’яко модернізувати, знайти те джерело доходів, щоб вона не замикалася лише на бюджеті”. “Наукові досягнення – теж товар, і ми не можемо допустити, щоб наш вчений ходив у сандалях, зроблених ще при соціалізмі”, – заявив чиновник. За його словами, створення науково-технічного парку на базі ряду інститутів НААН з використанням 150-170 тис. га землі у різних регіонах України є однією з форм такої модернізації.

    Віце-президент НААН Ярослав Гадзало зазначив, що загалом між академіями двох країн налагоджена тісна співпраця, підписані документи про співпрацю з 9 китайськими академіями аграрного профілю і 12 між профільними установами, НДІ.

    Сторони зацікавлені спільно вирішувати проблеми біотехнології та селекції. Розглядається питання роботи у найближчій перспективі над спільним виведенням сортів і гібридів основних сільгоспкультур – пшениці, кукурудзи, цукрового і кормового буряка, сорго, сої, квіткових рослин тощо.

    На порядку денному стоїть і створення спільної лабораторії сільськогосподарської мікробіології. Гадзало нагадав, що в Україні зібрана найбільша в Європі колекція мікроорганізмів – понад 600 штамів. Таким чином, існують всі умови для створення свого роду українсько-китайського технопарку на базі НААН.

    Під час дискусії в рамках підкомісії, китайська сторона висловила зацікавленість у співпраці за технологіями розведення аквапродуктів, рибного промислу, обміну матеріалами і науковими кадрами. Було внесено 4 пропозиції щодо зміцнення співпраці: обмін насінням культур, в т.ч. високоякісної озимої пшениці, буряка, вишні; спільні дослідження в сфері ветеринарії та тваринництва (де Україна має перевагу); Китай зі свого боку пропонує допомогу і технології в спорудженні парників і теплиць; обмін студентами та аспірантами (у китайській академії зараз навчається 151 іноземний аспірант, але серед них немає українців).

    Повністю інтерв’ю з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком читайте на сайті Укрінформу.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *