Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Україна стала головним постачальником кукурудзи в Китай менше ніж за три роки

    2015-07-07

    Україна стала найбільшим постачальником кукурудзи в Китай у першій половині 2015 року, пише британське видання The Financial Times.

    Обидві країни скористалися перевагами тісних торговельних відносин, а Китай продемонстрував, що хоче диверсифікувати свої закупівлі зерна і насіння олійних культур, зазначає видання.

    Останні митні дані показують, що 95% з більш ніж 400 тисяч тонн кукурудзи, було ввезено в травні з України. Загальний же імпорт (понад півтора мільйона тонн за п’ять місяців) – це майже 90% всього китайського кукурудзяного імпорту.

    FT зазначає, що головним постачальником Китаю Україна стала менше ніж за 3 роки. Тримільярдний кредит на поставки кукурудзи був підписаний між країнами тільки в 2012 році.

    Цікаво, що зростання українського експорту в Китай відбувся за рахунок США, який залишався головним постачальником Китаю. У порівнянні з 2014 роком поставки зі Сполучених Штатів знизилися саме на ті рекордні цифри, на які збільшилися з України.

    На думку газети, зміцнення відносин між двома країнами не тільки підтримає аграрний сектор України, але і допоможе задовольнити зростаючий попит на зерно і м’ясо в Китаї.

    Китай, схоже, в питанні сільськогосподарського імпорту переорієнтується на східну Європу. Такий висновок газета робить, враховуючи і рекордно виросли поставки з Болгарії.

    FT наводить думку економістів, які вважають, що стратегія на збільшення імпорту з країн Східної Європи відповідає плану “нового Шовкового шляху”, який спрямований на активізацію морських і залізничних перевезень між Європою та Азією.

    Газета цитує думку старшого економіста міністерства сільського господарства США Фреда Гейла: “Україна розташована на новому торговому шляху до Європи, який Китай прагне розвивати та інвестувати в розвиток інфраструктури таких країн, як Україна”.

    Ще однією причиною настільки інтенсивною “кукурудзяної дипломатії” FT вважає бажання Китаю скоротити свою залежність від імпорту продовольчих товарів із США.

    Раніше повідомлялося, що в першій половині 2015 року Україна збільшила обсяги експорту солі в країни Європейського союзу в три рази (на 200%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і зберегло обсяги видобутку солі на рівні 2014 року.

    korrespondent.net

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *