Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Новини АУКС

    УКДР НАЛАГОДЖУЄ СПІВПРАЦЮ УКРАЇНИ З КИТАЙСЬКОЮ ПРОВІНЦІЄЮ ХАЙНАНЬ

    2015-12-16

    Наприкінці листопада 2015 року до членів Українсько-Китайської Ділової ради (УКДР) звернулися представники Департаменту торгівлі Народного уряду провінції Хайнань (КНР) з пропозиціями про налагодження співпраці з українським бізнесом. У зверненні зокрема було висловлено великий інтерес до України, а також бажання вивчити інвестиційні пропозиції й започаткувати спільні проекти в галузях торгівлі, сільського господарства, туризму.

    Хайнань – найпівденніша провінція Китаю, яка включає у себе однойменний великий тропічний острів та декілька дрібних островів, що омиваються водами Південно-китайського моря. Населення провінції – 8,9 млн. чол. (28-е  місце з 34-х адмінодиниць КНР). Центральна і південна частини острова вкриті густими лісами, плантаціями манго, бананів, ананасів, кави, чаю та кокосів. Тому економіка провінції переважно аграрна – понад половину експорту складає сільськогосподарська продукція. Промисловість сконцентрована у північній частині острова, в районі столиці провінції – міста Хайкоу, з населенням понад  2 млн чоловік.

    Файл_000

    Завдяки своєму унікальному тропічному клімату (понад 300 сонячних днів у році), жорсткому дотриманню екологічних стандартів, високо розвинутій туристично-оздоровчій та готельній інфраструктурі, Хайнань є найбільшою оздоровницею Китаю та його найвідомішим туристичним центром. Завдяки цьому, а також розташуванню на одній географічній широті з Гавайськими островами, Хайнань часто називають «Східними Гавайями». Щороку острів відвідують не менше 30 млн. туристів, з яких близько 1 мільйона – із закордону.

    Про Україну та її  потенціал представники уряду провінції Хайнань дізналися під час відвідання стендів українських компаній на Міжнародному ярмарку китайських інвестицій за кордоном COIFAIR-2015, що відбувся 22-23 жовтня ц.р. в Пекіні. Далі було звернення до Українсько-Китайської Ділової ради, яка спільно з ТПП України виступила співорганізатором українського майданчика на COIFAIR-2015. Після встановлення прямих контактів та взаємного обміну інформацією, УКДР отримала запрошення відвідати провінцію Хайнань, зокрема для участі в 16-й щорічній міжнародній зимовій виставці торгівлі тропічними сільгосппродуктами 2015 (China (Hainan) International Tropical Agricultural Products Winter Trade Fair).

    Файл_001

    Зазначена виставка, організована Міністерством сільського господарства КНР, Народним урядом провінції Хайнань та Хайнаньським провінційним Комітетом Китайської Ради сприяння міжнародній торгівлі, пройшла 12-13 грудня 2015 року в адміністративному центрі провінції Хайнань – м. Хайкоу.  На її урочистому відкритті були присутні губернатор провінції пан Лю Чігуй (Liu Cigui), мер міста Хайкоу пан Ні Ціянь(Ni Qiang), інші очільники провінції Хайнань, представники Міністерства сільського господарства КНР, провідні місцеві бізнесмени, почесні гості з усього Китаю та зарубіжжя.

    У виставці та заходах, що проводилися в її рамках, взяли участь десятки компаній та організацій, які представляли місцевих (хайнаньських) виробників сільгосппродукції, фірми з усього Китаю, а також аграрні, виробничі й торгові структури кількох зарубіжних країн, у тому числі і України – свій стенд представила українська торгова марка «Інкерман». За два дні експозиції та заходи відвідали понад 80 тисяч осіб!

    На заходах Хайнаньської виставки Українську частину УКДР та Асоціацію Українсько-Китайського співробітництва представляв віце-голова цих організацій,

    IMG_20151212_150455

    колишній посол України у КНР Ігор Литвин, який, зокрема, взяв участь у конференції, присвяченій питанням інвестування та реалізації аграрних проектів. Серед іншого, учасників конференції було поінформовано про інвестиційний клімат та особливості зовнішньої торгівлі в Україні. Особливий наголос зроблено на експортному потенціалі українського АПК, який лише поточному році відвантажив зарубіжним споживачам продукції на 10,4 млрд. доларів США (у тому числі китайським – на суму понад 1 млрд. доларів США). Показово, що майже 47% усієї агропродукції експортується з України до країн Азії, серед яких на першому місці є саме Китай.

    Віце-голова УКДР презентував учасникам конференції матеріали щодо інвестиційних проектів у сфері виробництва, переробки, зберігання продукції сільського господарства, а також у сфері транспортної логістики. Крім цього, на конференції було представлено перелік найважливіших національних та міжнародних виставок в галузі промисловості, енергетики, АПК, туризму, торгівлі, які заплановані  в  Україні на 2016 рік, що викликало жвавий інтерес серед присутніх на заході китайських виробників та експортерів.

    Наступного дня – 13 грудня 2015року Ігор Литвин зустрівся і мав змістовні переговори із віце-головою Хайнанського провінційного Комітету Китайської Ради сприяння міжнародній торгівлі (ССРІТ) паном Кай Юн (Cai Yun) та директором Департаменту виставок місцевого ССРІТ пані Хуань Юанюн (Huang Yuanyun). В ході обміну думками було відзначено наявність суттєвих взаємних інтересів до налагодження довгострокового співробітництва у сферах торгівлі та туризму. Ігор Литвин детально ознайомив представників китайської сторони з діяльністю УКДР, її напрацюваннями і планами, поділився конкретними пропозиціями щодо започаткування та розвитку взаємовигідного співробітництва між підприємцями провінції Хайнань та українськими бізнесменами.

    IMG_20151213_094636

    Очільників Хайнаньського провінційного Комітету ССРІТ було проінформовано про виставкові майданчики та презентаційні можливості України, використання яких, за організаційної підтримки Асоціації Українсько-Китайського співробітництва, інших профільних учасників Української частини УКДР, дало б змогу хайнаньським виробникам тропічної сільгосппродукції та морепродуктів значно розширити свої експортні можливості не лише в Україні, а й у Європейському Союзі, Угода про асоціацію та вільну торгівлю з яким з 1 січня 2016 року у повному обсязі запрацює в Україні.

    З метою оформлення досягнутих домовленостей щодо перспективної співпраці та структуризації її напрямів, сторони дійшли згоди розробити, узгодити й підписати Меморандум про порозуміння та взаємодію між Асоціацією Українсько-Китайського співробітництва та Хайнанським провінційним Комітетом Китайської Ради сприяння міжнародній торгівлі.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *